24. týden aneb Jak se stát boxovacím pytlem za 9 měsíců

KLUB TĚHULEK! VENDULA Ještě si živě pamatuju, když mi ani ne před pár týdny říkali, jak vypadám dobře, že to těhotenství na mě není ani moc vidět, že mám malý bříško a podobný lichotky. To, že se otočí týden a z Vás se stane strýček Pompo ( už mi chyběj snad jen ty lacláče) a začínáte zvažovat nákup nového šatníku, by mě ani ve snu nenapadlo. A tak jako miloučké mládě vorvaně se začínám taky pohybovat. Najednou je problém udýchat malý kopeček, ze standardní procházky svižným tempem se psem se stává trasa pražské MHD, tedy samá zastávka a mým úhlavním nepřítelem je řítící se šnek s úsměvem na rtech, který proletí kolem mě snad světelnou rychlostí.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz

Domácí práce taky už nejsou, co bývaly, po pár tazích mopem si připadám jako po vzpírání v těžké váze. Spánek? To, co jsem donedávna milovala a mohla si toho dopřát do sytosti, se stává jen pouhým snem, jelikož kromě toho, že moje oblíbené noční toulky mezi ložnicí a koupelnou neberou konce, ale můj drahý si prostě nedá říct a musí řezat dřevo třeba i ve tři ráno, mě v poslední době hodně často navštěvuje kamarádka nespavost. Neustálé převalování se z boku na bok, jelikož jiná poloha i ta moje nejoblíbenější na břiše, už jaksi není možná, pomlaskávání na pána od vedle, mě dokonale dokáže zabavit minimálně na dvě hodiny čistého času. A to ani neříkám, že když začnu korigovat hluk řinoucí se od cirkulárky, kterou vydává můj drahý, dokonale probudím i prcka, který mě velice rád napodobí a kopne mě do některého z mých orgánů.

Je milé o něm vědět, ale někdy se opravdu dokáže trefit i do míst, které mě dokážou velice rychle probudit. Začínám sledovat jeho denní režim, kdy spí, kdy se snaží na sebe upozornit svými gymnastickými kousky v podobě: „Mámo, koukej, tohle je moje noha a tohle je moje ruka!" a já si připadám tak trochu jako přerostlý boxovací pytel. Můžu ale se stoprocentní jistotou říct, že jsem tím pytlem ráda, i když si občas říkám: „No, počkej, až vylezeš, ty pacholku. Já ti to vrátím!"

Jak se začíná venku všechno zelenat a na teploměru se objevují hodnoty hodné letní teplot, začínám mít trochu obavy z toho, jak strašně to letí. Že se vlastně už nacházím na začátku sedmého měsíce a že stále nemám nic hotového. To nemluvím o tom, že cvičení, které jsem si plánovala, je stále jen v plánu a nějaké další aktivity jako předporodní kurzy a jiné podobné, mě zatím nechávají naprosto chladnou. Jsem tak nějak na to všechno sama. Měla bych se nad sebou zamyslet a nejen já a začít s tím už konečně něco dělat, dokud to ještě jde, jelikož podle toho, jak rychle roste bříško, už mi moc času na vymalování pokojíčku a zařízení všech věcí, zbývá opravdu málo času. Představa toho, jak maluju na zeď krtečka a břichem mu přitom mažu polovinu těla, mě rozesmává. A bude „hůř"!

Takže drahé těhule, stále se držte hesla, že s úsměvem jde všechno líp a nakonec to stejně všechny zvládneme na jedničku.

 

Vendula právě prožila 24. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

14. 5. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené