Hormony? Ne nechci!

KLUB TĚHULEK! VENDY Netušila jsem, že mi hormony budou tak komplikovat život a budou mi ničit nervy. Opravdu to na sobě začínám tak nějak pociťovat. Zatímco Honza si toho všiml už o něco dříve, na mě to dopadlo nyní. Jelikož mi můj život teď přijde teď nudnější, než kdykoli předtím, rozhodla jsem se tento článek pojmout trošku jinak. No dobře, možná to nebyl jen můj nápad, ale jedna drahá, dobrá dušička mi poradila, co a jak. Mimiško už má 18 týdnů a já netrpělivě čekám na první pohyby z bříška.

Abych nepsala pořád jenom o tom, jak mi ubíhá pracovní týden nebo co prožívám o víkendu, rozhodla jsem se popsat své pocity. Jen ve stručnosti, v pátek jsme byli pozváni na oslavu 30, tak skvělý guláš jsem už dlouho nejedla a malé si zahlásilo o nášup. V sobotu jsem navštívila kamarádku a užila si odpočinkový den ve vířivce. Vážně jsem to potřebovala.

Ve čtvrtek jsem s Honzou navštívila veterinu. Nebylo to kvůli naší fence nebo malému chlupáči, ale tak nějak jsme měli možnost, díky švagrové, podívat se na malé přes sono. No jenže tam to všechno začalo. Maý/malá je krásný/á, kochali jsme se oba dva mrňouskem, ale přišlo mi, že když ho Honza uviděl, jeho natěšení se někde vytratilo.

Večer jsem šla do postele sama a začala jsem nad vším přemýšlet. Svůj život jsem měla naplánovaný totiž uplně jinak. Měla jsem větší ambice, ale ve svých dvaadvaceti se mi celý život obrátil naruby. Vždycky jsem doma tvrdila, že nikdy nechci bydlet v domě s rodiči, a místo toho teď bydlíme s jeho rodiči. Nesnáším vícegenerační domky a teď mám neustále za zády nebo pod oknem jeho starostlivou mámu. Bojím se, že až se malé narodí, tak se do naší části snad nastěhuje! Honza si snad ani ještě neuvědomuje, co ho všechno čeká. Pořád řeší, kde je jaká akce, kde se dá zajít na pivo, kde, kdo, co a s kým dělá, ale to, jak se má malé nebo já je mu uplně jedno. Ohledně malého neřeší vůbec nic, všechno to padá na mě. Do toho mi začal podhnisávat nehet a vypadá to na chirurgický zákrok a já teď vedle sebe nutně potřebuju někoho, o koho bych se moha opřít.

Nehledě na to všechno, že díky tomu malému uzlíčku budu mít problém dodělat státnice. Ale za to si můžu sama. Měla jsem si hned na začátku uvědomit, jestli chci dělat kariéru nebo zůstat doma s prckem. Moje sny o životě mimo ČR a s vysněnou prací tak nějak mizí v dáli.

Takže takto se mnou tento týden zamávaly hormony. Možná za to můžou i ty neskutečné horka, které mi nedělají dobře. Každopádně pesimismu už bylo dost a je potřeba se těšit na nový život. Doufám, že až se malé narodí, nebudu na to sama a Jeník si uvědomí, že mu skončila doba zábav, ale že už je z něj táta. A teď už se jdu naložit do bazénu a na svět se už budu snažit jenom usmívat.


 Vendy je v 18. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

13. 8. 2015Vendy
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Vendy, omlouvám se za oslovení (tímto i Mie), reagovala jsem pod tlakem prťousů a oba články jsem četla po sobě, tak jsem to pomotala, veliká omluva!!!

Z.

Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Milá Mio,

vůbec se nebojte, to, co je teď, to nemusí být napořád.

Ohledně partnera vůbec ne. Můj choť se choval naprosto stejně. Podruhé snad ještě hůř. Ne, že by ho miminko nebralo. Dnes vím, že to bylo naopak. Jen se prostě bál, zda to zvládne a nechtěl mě stresovat, plnou vlastních obav - poněkud složitějších než byly ty jeho - těmi svými nářky. 

 

A že se stará o zábavu? Manžel rád a ochotně o zábavu přestal stát. Nikdy jsem si nepřestavovala, že bude tak svklělý a pro rodinu, jaký je teď. Vždycky byl samá párty, pivko s kamarády, nevynechal jediný trénink a dnes? Jde výjimečně a vlastně skorem z donucení. 

A kariéra? M\slím, že když budete opravdu chtít, nebudou státnice problémem. Budete mít jinou motvaci a budete čas k učení mnohem víc využívat, než vaši vrstevníci bez těchto starostí a outěžků ;o). 

Navíc v kariéře to nemusí být vždy k horšímu. Má známá, která měla děti při škole, pak měla tak nějak navrch. Tu dobu mateřské si odkroutila v době, kdy jsme všichni měli houby praxi a potom už měla zkrátka děti větší a nebyla pro zaměstnavatele ta, co bude min. dva roky pryč. 

 

A zahraničí je dobré predevším pro malé děti - naučí se jazyk a jinou kulturu, jiný pohled na svět... neházejte flintu do žita ;o) Věci jsou, jak mají být. Vypadá to jako klišé, ale je to nesmírně pravdivé rčení, uvidíte, že s dětmi život nekončí, ale naopak začíná, když člověk chce...

 

Moc Vám fandím!

A to bydlení u rodičů zvládněte. Babičky, která se angažuje, ve Vaší situaci, si važte!!! Přehršel aktivity se dá naučit hezky odmítnout. Donutit k aktivitě, kde vůle chybí, jde o moc hůře. 

 

Zdravím Vás a zdraví přeji,

Zuzana

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Čas loučení

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak se nám pomalu ale jistě blíží konec šestinedělí a tím i konec přidáváním příspěvků sem na blog. Popravdě se mi to docela hodí, protože vůbec nic nestíhám. A tak tento příspěvek bude od nás zatím poslední, pokud se ještě... Celý článek »

Eminčiny první zážitky

KLUB TĚHULEK! VENDY Blíží se nám konec šestinedělí a v neděli jsme oslavily první měsíc života. Návštěvy jsem sice odpískala, ale doma pořád být nemůžu, je to na palici a hlavně, když malá křičí. A tak jsme začaly podnikat výlety a já jsem začala... Celý článek »

Ne všechno je vždy růžové

KLUB TĚHULEK! VENDY Emička je hodné dítko, ale když se jí chce, umí se taky pěkně vztekat. A nejvíc, právě když má hlad. Pochopila totiž, že z prsa teče mlíčko, že je to moc dobré a že s plným bříškem se spí lépe. A jak řekl můj bratr, je... Celý článek »

První dny v novém

KLUB TĚHULEK! VENDY Po těch pěti dnech v porodnici jsem se opravdu těšila domů. Konečně do svého, kde máme svůj klid, a nikdo nás neruší. Ema je neskutečně hodné dítě, takové jsem si snad ani nezasloužila. V porodnici spala jako dřevo (i když to... Celý článek »

Čtvrté patro, pokoj číslo jedna

KLUB TĚHULEK! VENDY První týden v porodnici byl pro nás obě hodně náročný. I přes to, že mi byla malá ihned po porodu přiložena k prsu, jsme k sobě nějak nemohly najít cestu. Ema se mi po porodu nepřisála a největší problémy nastaly právě kvůli... Celý článek »

Nakonec bylo vše úplně jinak

KLUB TĚHULEK! VENDY Jak jsem se již v několika článcích zmiňovala, můj porod byl podle gynekologa plánován jako porod císařský. Moje obavy z porodu stoupaly a názory na porodní zákrok se mi střídaly stejně jako moje nálady. Nakonec se nám v týdnu... Celý článek »

Naše poslední kontrola

KLUB TĚHULEK! VENDY 39. týden těhotenství a poslední dny, kdy mám cvrčka v sobě, cílová páska už je blízko. Blíží se termín porodu a s ním přichází čím dál větší stres a obavy. Najednou se začínám bát a možná ani rodit nechci, ale zato se těším,... Celý článek »

Nespím, nejím, ale ještě nerodím

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden po vánocích a náš 38. týden společného soužití v jednom těle. Vypadá to, že naše malé už to vydrží asi až do plánovaného termínu a mně je teď zle akorát tak z toho vánočního přejídání. Což je někdy opravdu nepříjemné. Celý článek »

A budou Vánoce

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme ve 37. týdnu. Máme za sebou 4. adventní neděli a cukroví už je všechno pěkně napečené. Dokonce jsem minulý týden zahájila i předvánoční úklid a tak nás tento týden bude čekat pěkně odpočívání a užívání si vánoční pohody.  Celý článek »

Mé (po)citové výlevy

KLUB TĚHULEK! VENDY Hurá už 36. týden!!! Bříško takových rozměrů, jako mám v tuto chvíli, je opravdu velkou přítěží a to nejen pro mě, ale i pro mé okolí. Natáhnout se přes něj je nepopsatelná morda, neposhazovat regály v obchodě, když se otáčím,... Celý článek »

Připravujeme se na porod

KLUB TĚHULEK! VENDY Tento týden jsem se začala psychicky připravovat na porod. A nejen já, ale i Honza. Sice mi bylo gynekologem řečeno, že bych mohla zvládnout i porod přirozenou cestou, v porodnici mi to bylo vyvráceno. Přiznávám, že jsem se... Celý článek »

Už máme konečně všechno !?

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme se posunuli zase o týden k cílové rovince. Čím dál častěji slýchám, že jsem jak kinder surprise. Ano ano, stále totiž nikdo nebyl obeznámen s tím, co v sobě nosím za potvůrku. Poslední dobou je to hodně náročné, co se... Celý článek »

Kulatý 33. týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Nejenom tento týden je pěkně zakulacený, ale i ze mě se stává celkem koule, která má problém se v posteli přetočit. Nečekaně nám začaly první (brzo) problémy. Už jsem si myslela, že to snad ani nepřijde. Naštěstí se nejedná o... Celý článek »

A teď tě mámo pořádně dokopu

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden - 32. Těhotenské změny – poměrně žádné (pořád je mi krásně). Partnerské změny – nevím o ničem zásadním (naštěstí). Změny u miminka – velké a hlavně hodně znatelné (konečně o něm všichni víme). Přípravy – v plném proudu,... Celý článek »

Bond, kanec a velké focení

KLUB TĚHULEK! VENDY 31. týdnů, 10 kg nahoře a pupek stále roste. Minulý týden byl dušičkový a narozeninový, plný aktivit, změn a dokonce i jednoho nabouraného kance. Nicméně opět vypadám konečně jako člověk.  Celý článek »

Týden plný jídla a relaxu

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme tu po týdnu zase. Já, mé druhé já a zážitky z těhotenství. Už je to krásných, ale dlouhých 30 týdnů, co v sobě nosím mrňavé stvoření. Tak si říkám, jestli už není na čase začít shánět výbavičku i pro sebe do porodnice... Celý článek »

Pozitivní myšlení je důležité

KLUB TĚHULEK! VENDY Těhotenství je poslední dobou v mém okolí hodně řešené téma. Je to nejspíš dáno tím, že já i švagrová jsme "v tom". A hlavně v mém okolí se teď s porody roztrhl pytel, Asi bylo plodné jaro. My jsme se bez problémů vrhli do 29.... Celý článek »

Přípravy na miminko začínají

KLUB TĚHULEK! VENDY 28. týden a moje žebra se rozhodla roztáhnout do nevídaných velikostí. Asi teda. V minulém týdnu jsem složila postýlku a začala jsem zařizovat v ložnici pokojíčkový koutek. Příprava na miminko začíná být v plném proudu.  Celý článek »

Zima za dveřma a já nic neobleču

KLUB TĚHULEK! VENDY 27. týden a konec 2 trimestru. Uf, teď už to snad uteče rychle. Malé se mi zdá klidnější, než minulý týden. Možná už si zvyklo na to, co všechno dokáže a nepotřebuje se prokopat ven skrz můj pravý bok. Jestli je naše malé podle... Celý článek »

Zpátky do školy

KLUB TĚHULEK! VENDY Three, two, one ... odstartovali jsme 26. týden a s tím i opět pravidelné navštěvování školní přednáškové auly. Ne že by to byla nějaká hrůza, ale usedět na přednášce a dávat pozor, když vás dítě v břiše okopává, protože se mu... Celý článek »

Začínáme odškrtávat ze seznamu

KLUB TĚHULEK! VENDY 25. týden těhotenství, 7 lunární měsíc a kopance do břicha jsou čím dál častější a hlavně intenzivnější. Ale našli jsme způsob jak mrně uklidnit. Na maminku totiž nereaguje, ale táta, to je uspávač hadů a malých neposedů. Stačí... Celý článek »

Jak jsem přežila vyšetření cukrovky

KLUB TĚHULEK! VENDY 24. týden a pro mě snad nejhorší vyšetření za celé těhotenství. Vážně to pro mě bylo utrpení. Tento týden jsem prožívala hodně stereotypně. Vstát, jít do práce, po práci domů, pouklízet, navařit, koupel a spánek. Ale i tak mi... Celý článek »

Zpět v ČR a návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDY 23. týden a my se vracíme do reality. Opět nastává pracovní proces, za chvilku i školní povinnosti a mimčo kope a kope. Jsem zvědavá na to, jak na mě budou koukat na přednáškách, až se tam dovalím z břichem jako balón :-D  Celý článek »

Vezmeš si mě ?

KLUB TĚHULEK! VENDY 22. týden těhotenství jsem odstartovala v Chorvatsku. Venku je krásných 33° a tomu malému tvorečku uvnitř se líbí, když ho houpu ve vodě. Papáme si jak prasátka, takže jsem zvědavá, kam se vyhoupne moje váha po dovolené.  Celý článek »

Trnka sem, trnka tam, závodníka vychovám

KLUB TĚHULEK! VENDY Ve 21. týdnu se ukazatel mojí krásné, nové, zelené váhy zastavil na 50 kg. Vážně mě teda po prvním použití moc krasotinka nepotěšila. Všichni se teda diví, že mě 50 kg děsí, ale když jste zvyklí se dívat na číslovku kolem 40 kg... Celý článek »

Tak už jsme v půlce

KLUB TĚHULEK! VENDY Dnes, když píšu tento článek, dostáváme se s mrňouskem do 20. týdne. Připadám si tak nějak… větší a větší. Ne ale, že bych měla větší bříško, i když už jde pěkně vidět, ale moje stehna nabírají šílených rozměrů a přes kalhoty... Celý článek »

Bude to celý táta

KLUB TĚHULEK! VENDY Počasí se i u nás změnilo na urousané a upršené dny. Převařený mozek se trošku schladil a já tak nějak začínám fungovat. Těhotenství se strašně vleče, hlavně pro tak netrpělivého člověka, jako jsem já. Jsme v 19 týdnu a pořád... Celý článek »

Tak trošku odpočinkový týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsem tu po týdnu zase s novými poznatky, vlastně v mém případě mi přijde, že s žádnými. Pořád je to takový nijaký. Kdyby každé těhotenství byla taková pohoda, chtěla bych být těhotná minimálně každý druhý rok. S prckem jsme... Celý článek »

Pouťové radovánky

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak nějak zapomínám na to, že jsem vlastně těhotná. Tento týden se sice dostáváme do 16. týdne, ale přijde mi to tak nějak už normální, nic nového se neděje a mně se zdá, že už je to strašně dlouho a že už by mohlo to malé... Celý článek »

Do Vídně a zase zpátky

KLUB TĚHULEK! VENDY Zdravíme ze 14. týdne a přesouváme se do druhého trimestru. Minulý týden proběhl první screening, miminko bylo změřeno a zjištěno, že je v pořádku. Od hlavičky po zadeček máme 7 cm a já jsem ze svých původních 44 kg se vyhoupla... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené