Iva a chutě

KLUB TĚHULEK! IVA Dovolená byla krátká, ale krásná. Už jsme ji opravdu potřebovali a náležitě si ji užili. Vyšlo nám i počasí, nezapršelo ani jednou. Klid, pohoda, prostě relax.

Sedla jsem si i na kolo, na radu mých chlapů – manžela a taťky, na městské, bez štangle. Jen jsem jezdila 6 km po rovince na manželovy zápasy ve čtyřhře tenisu. Museli jsme přece tatínka povzbuzovat. A jeden den mi při tom slůně pořád bušilo do pupíku. Jestli mělo pořád hlavičku nahoře, jako při ultrazvuku, tak mu určitě tleskalo. Jak byl větší klid, tak jsem i víc cítila jeho pohyby. Dokonce je už zaznamenal i David.

Chutě

Teď jsem zase v pracovním procesu, po dovolené je toho zase víc, ale pořád čerpám energii z volna. Pro tento těhotenský týden – 22. jsem se dozvěděla, že mám zvýšenou chuť k jídlu, což tedy můžu potvrdit. Zbodnu, na co přijdu. Plácám sladké, slané a kyselé dohromady. Nebo následují hned po sobě. Že by se už dostavily těhotenské chutě? Doteď jsem žádné zvláštní neměla. Spíš jsem nemohla co dřív. Ani mi nebývalo moc dobře, ale naštěstí to nikdy neskončilo zvracením.

V prvním trimestru jsem nemohla uvěřit, že mi nechutná čokoláda, bez které jsem nikdy nevydržela ani den. Vždycky jsem musela mít něco čokoládového, pokud jsem měla jiné sladké, stejně jsem si na to dala čokoládu. A najednou nic. Měla jsem tedy strašnou chuť na zmrzlinu a kupodivu na ovocnou, která, jak tušíte, mě nikdy neuspokojila. Čokoládová je přeci nejlepší. Nejradši jsem do sebe ládovala jogurty, k večeři pravidelně krupicovou kaši. A další extrém byly hranolky nebo chipsy. Po těch jsem se mohla utlouct. Nevím, jestli to bylo tím slaným nebo smaženým. Nebo obojím dohromady? A úplně jsem přestala jíst maso. Prostě jsem ho do sebe nedostala, i když jsem se snažila.

S masem jsem měla problém od malička. Sice mám krevní skupinu, která by se měla živit hlavně masem, ale nikdy zvlášť mi nechutnalo. Spíš jsem si dala přílohu a k tomu zeleninu. Poslední roky se to spravilo, dokonce jsem se nemohla nabažit hovězího, z kterého mi bylo dřív vždycky špatně. A protože od malička mám málo železa a teď je to pochopitelně ještě horší a to správné železo je hlavně v mase, opravdu jsem se snažila kvůli Slůněti do sebe nějaké dostat. Ale marně. Při vaření jsem se na něj i těšila, ale jak jsem ho dala do pusy…

Ve druhém trimestru se cítím den ode dne líp. Najednou jsem začala zase jíst čokoládu a posledních 14 dní do sebe dostanu i kousek masa. Občas s přemáháním, ale už si na něm i pochutnám. A začaly mi chutnat nakládané okurky. Dokážu sníst i skleničku na posezení. Jak to máte s chutěmi vy?

Sice nechci vědět pohlaví miminka, ale i přesto hledám různé babské rady, jak to poznat. I koukám na ostatní známé těhulky a podle těchto rad si tipuju. A jeden tip se týká právě jídla. Pokud těhulka zajde raději do cukrárny, což je můj případ, než aby si dala maso, kyselé nebo ostré, bude to holčička.

Další tip je podle buclatého obličeje. Pokud žena hodně přibere v obličeji, bude to taky holčička. Já zatím přibrala jen 4 kila, ale když jsem se zpětně podívala na minulou fotku, už se v obličeji zakulacuju. Že by můj typ ohledně embrya byl správný? Jen mi to kazí ty okurky. Nebo budu ta výjimka, co potvrzuje pravidlo? :-)

Mějte se sluníčkově
Iva

18. 7. 2013ibina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kamik
Kamik

Já měla u každého těhotenství jiné chutě, ale v obou případech to byl kluk. U prvního spíš sladké. U druhého jsem ujížděla na slaném a kyselém. Takže překyselený salát s hromadou balkánského sýra, a samozřejmě maso......

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučení a bilancování

KLUB TĚHULEK! IVA Nastal čas loučení s vámi. S tím krásným obdobím těhotenství, porodu a šestinedělí. Není dne, kdy bych si na všechna tato období nevzpomněla.  Celý článek »

Naše první Vánoce

KLUB TĚHULEK IVA Že budou svátky jiné, mi bylo celkem jasné. Zatím jsme je vždy trávili ve třech – David, můj taťka a já. Díky pracovnímu vytížení jsme vždy dojeli těsně před Vánocemi a šli rychle nakoupit vše potřebné. Den před Štědrým dnem... Celý článek »

Nic nestíhám

KLUB TĚHULEK! IVA Taky vám přijde, že ty dny rychle utíkají? Co máme Marušku, přijde mi to ještě rychlejší než kdykoli předtím. Celý článek »

Růstový spurt

KLUB TĚHULEK! IVA Maruška začala levou ruku používat jako mávnutím kouzelného proutku. Jeden den nic, druhý den s ní mávala jako o život. Hraje si teď s oběma ručičkama. Mám z toho velkou radost. Konečně můžeme trénovat pasení koníků. Tím ulevíme... Celý článek »

Jak to pokračovalo

KLUB TĚHULEK! IVA Na oddělení šestinedělí byli všichni moc příjemní a snažili se nám pomáhat. Ze začátku jsem měla problém s kojením, malá málo sála, tím se tvořilo málo mléka. Respektive, měla jsem pořád mlezivo, z kterého malá nepřibírala. Došlo... Celý článek »

Jak to všechno bylo

KLUB TĚHULEK! IVA Asi tušíte, proč jsem se na týden odmlčela... 25.listopadu v 8.10 se nám narodila dcerka Maruška. A jak to všechno bylo? Celý článek »

Očekávání

KLUB TĚHULEK! IVA Minulou středu jsem ještě narychlo odjela na pár dní k tetě a sestřenkám. Trochu si odpočinout, přijít na jiné myšlenky, užít si pohodu. Je jich plný dům, oproti našemu bytu, kde jsme celý den jen my 2 – Annie a já s Maruškou v... Celý článek »

První příznaky porodu?

KLUB TĚHULEK! IVA Jak finišujeme s přípravami na příchod Marušky – úklid bytu a chystání věcí pro naše zlatíčko, ten den mi strašně rychle uteče. Ráno se nenaděju a je čas oběda, venčení Annie a najednou je tma a já usedám unavená k TV.  Celý článek »

Poslední přípravy

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden byl opět pohodový. Nějaká rande s kamarádkami. S jednou jsem se dokonce viděla po dvou a půl letech. Byla tenkrát čerstvě těhotná a teď s námi byl jejich skoro dvouletý syn Vítek. Doufám, že když budu nějaký ten rok... Celý článek »

Pozitivní výsledky

KLUB TĚHULEK! IVA Jak já se těšila na víkend. Tatínek odjel na pánskou jízdu, já si plánovala praní, sušení, žehlení, sluníčko, procházky,… Celý článek »

Pohodový týden u dědy

KLUB TĚHULEK! IVA Týden u taťky byl po všech stránkách krásný, pohodový, prostě bezva. Vždy když s taťkou mluvím, tvrdí mi, jaké je v Budějovicích krásné počasí, při tom v Brně je pořád pošmourno. Předpokládala jsem, že to škaredé počasí si... Celý článek »

Něco končí, něco začíná

KLUB TĚHULEK! IVA Už to mám potvrzené. Od 8.10. jsem oficiálně na mateřské dovolené. Zvláštní pocit. Ne, že by se něco po téměř měsíci, co jsem doma, změnilo, ale ten pocit je jiný. To víte, se svým prvním těhotenstvím, na které jsme si tři roky... Celý článek »

První kousky jsou doma

KLUB TĚHULEK! IVA Nejdříve bych chtěla pogratulovat Klárce k té nejkrásnější roli, která jí začala minulé úterý. Pořád na ně myslím a představuji si, jaké to asi bude, až tu bude Maruška. A závidím. Ale my se taky brzy dočkáme a já se budu pořád... Celý článek »

Úžasná zpráva

KLUB TĚHULEK! IVA Dnes se s vámi chci podělit jen o jednom zážitku, ale je to to nejlepší, co jsem se mohla dozvědět. Už asi tušíte... Celý článek »

Přišly na mě mdloby

KLUB TĚHULEK! IVA Už jsem přes týden doma na dovolené a přijde mi, že s časem je to horší, než když jsem chodila do práce. Nevím, jak to dělám, ale věčně nestíhám. Jednak denně jezdím na rehabilitace a reflexní terapii se zády, pak si domlouvám... Celý článek »

Nástup na mateřskou dovolenou. Bude nuda?

KLUB TĚHULEK! IVA O víkendu jsem zase víc vařila. Tedy spíš se snažila vařit. Nemotornost pokračuje. Všechno mi padalo z rukou, několikrát jsem se opařila, spousty věcí skončilo na zemi. I mně přijde, že ta jídla neumím najednou dochutit. Davidovi... Celý článek »

Bolesti zad

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden jsem konečně po dvouměsíčních bolestech a měsíčních objednacích lhůtách na rehabilitace podstoupila reflexní terapii kvůli zádům. Od července se nevyspím. Bolí jenom vleže, pravidelně mezi čtvrtou a pátou hodinou... Celý článek »

Porod ne podle představ

KLUB TĚHULEK! IVA Jak jsem psala minulý do blogu, nemohla jsem se dočkat kontroly u své gynekoložky. Že se zase uvidíme s tou naší princeznou. Jak to tak bývá, nic není úplně podle našich představ. Celý článek »

Plodný týden

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý předporodní kurz nám Majka dávala informace o porodnicích. Často doprovází rodící ženy k porodu jako dula. Takže má dost zkušeností a v mnoha hlediscích nám porodnice srovnala. Neradila, kterou si vybrat, kterou by volila... Celý článek »

Už se to blíží

KLUB TĚHULEK IVA Přečetla jsem si minulý blog Klárky a nestačila se divit. Mám s MHD v Brně úplně jiné zkušenosti. V drtivé většině případů mi spolucestující nabízí místo na sednutí nebo ti, co nastupují na stejné zastávce, mi ho dokonce v... Celý článek »

Iva v Praze

KLUB TĚHULEK! IVA Díky focení pro Babyweb jsme si udělali prodloužený víkend v Praze. Nejdřív jsem z toho měla obavy kvůli těm vedrům a nedokázala si představit, co budeme v rozpáleném hlavním městě dělat, ale i přes ten hic se nám volno vyvedlo.  Celý článek »

Těhotenská cukrovka

KLUB TĚHULEK! IVA Největší událostí minulého týdne byl zátěžový test na těhotenskou cukrovku. Den před tímto vyšetřením jsem měla frmol a až v 8 večer jsem si uvědomila, že už se najím až ten další den kolem poledne. Naštěstí ten den slavil kolega... Celý článek »

Už to prasklo

KLUB TĚHULEK! IVA Jsem ve 24. týdnu těhotenství a nevím proč, vrátily se mi některé nevolnosti. Rozhodně to není v takové míře jako v prvním trimestru, ale nečekala jsem to. Občas mám žaludek na vodě, bývá mi opět špatně při čištění zubů, a co... Celý článek »

Když má mamka krizi

KLUB TĚHULEK! IVA V sobotu jsem zjistila, že už skoro žádné oblečení nedopnu, tlačí mě na bříško nebo se nějak nápadně zkrátily. Chtěli jsme vyrazit na procházku a já stála bezradně před šatníkem a postupně objevovala, že už se opravdu do ničeho... Celý článek »

Iva na dovolené

KLUB TĚHULEK! IVA Tak si představte, jak jsem dopsala minulý blog, přišlo mi, že cítím pohyby. Jako by slůně říkalo: „Ale mamko, já jsem přece tady.“ A od minulého pátku jsem si jistá, že naše sluníčko cítím a dost. Buď to bude boxer nebo... Celý článek »

Slůně

KLUB TŤEHULEK! IVA Konečně jsme se dočkali krásného počasí. Miluji sluníčko, zima je pro mě vždy utrpením. A že letos byla dlouhá. I když mi to značnou dobu nepřišlo, protože tento rok mám už od začátku dost hektický. V lednu zkoušky ve škole, od... Celý článek »

Naše těhotnění

KLUB TŤEHULEK! IVA Stránky Babyweb jsem začala sledovat v dubnu 2010, kdy jsme se začali snažit o miminko. Týden co týden jsem se nemohla dočkat, až Těhulka Live Petra dodá zážitky o svém těhotenství, pocitech a rozpoložení. Petru střídá Lucka a... Celý článek »

Naposledy navštívené