A teď tě mámo pořádně dokopu

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden - 32. Těhotenské změny – poměrně žádné (pořád je mi krásně). Partnerské změny – nevím o ničem zásadním (naštěstí). Změny u miminka – velké a hlavně hodně znatelné (konečně o něm všichni víme). Přípravy – v plném proudu, už se řeší jen detaily a maličkosti. Nevěřila bych, že to řeknu, ale jako těhotná si sice nepřipadám sexy, ale cítím se krásně a hlavně moc dobře. Mohla bych snad rodit i na zakázku, kdyby to šlo :-) Ale stejně se těším, až už bude po všem, a to maličké nás bude zaměstnávat.

Týden uběhl nečekaně rychle. Možná je to tím, že je venku tma už v 5 hodin a pak se venku nedá velice nic dělat. Vypadá to, že hodování nám ještě neskončilo, jelikož každý víkend je nějaká akce, narozeniny, hody, zabijačky a tak asi ani do konce těhotenství nepřestanu jíst a hlavně přibírat.

Někdy je výhoda mít velkou rodinu, no v těchto chvílích je to spíš za trest. Nebo je spíš za trest to, že neumím říct jídlu ne - hrozně ráda jím, přežírám se a pak trpím přecpáním. Cvičit jsem nezačala a popravdě to vypadá, že jsem tak moc zlenivěla, že už asi ani nezačnu. Ale nikdy se nemá říkat nikdy, třeba nás dlouhé večery přinutí a my rozhoupeme svůj velký pupek a zavrtíme se v nějakém tom rytmu.

Nevím, čím to je, ale poslední dobou se mi zdají hrozně divné sny. Ani ne tak o porodu, jak jiným maminám, spíš jsou to katastrofické sny, které se buď opakují nebo jsou hrozně zvláštní. Z velké většiny se mi zdá o tom, jak mě přítel podvádí (ikdyž vím, že by to nikdy neudělal, jsem prostě jen paranoidní, doufám), jak někde něco hoří, padá, jak nás honí teroristi nebo jak mučí cizí lidi naše nejmilovanější.

Asi bych se měla přestat dívat na televizi, která je teď poslední dobou plná takovýchto hrůzných zpráv. Každopádně od té doby, se ve mně malé mrská jak nikdy předtím. Asi vycítilo špatné sny. Před návštěvou se sice nikdy moc nepředvede, zato večer, když si chci odpočinout, to je ve svém živlu.

Cítím, jak se jeho miniaturní nožičky a ručičky vytlačují na mém pupku, jak se otáčí a jak se snaží zvolit správnou polohu, aby se mu dobře leželo. Samozřejmě tak, aby mi to bylo co nejmíň příjemné. Je to zábava, ale některé kopance jsou bolestivé, obzvlášť ty do žeber. Aby taky ne, když (zatím teda podle internetu) by mělo mrně mít okolo 30 cm a necelé dvě kilíčka.

Ve čtvrtek to zjistím přesně, abych mohla poreferovat v dalším článku, jak krásně rosteme! Taky jsem někde vyčetla, že je dobré si sestavit porodní plán. Zase totiž začínám studovat informace o porodu. Tak teď aktivně projíždím internetové stránky a hledám, jestli má cenu si ho vůbec sepsat (v porodnici, kterou jsem si zvolila, porodní plán dodržují).

Podle toho, co zjistíme u pana doktora, budu buďto tuto metodu zábavy dále rozšiřovat a sepisovat si informace a nebo se na to vykašleme. Stále totiž není jisté, jestli bude císařský řez nutný a nebo budeme mít mrňavé dítě a proleze ven i bez díry v břiše.

Každopádně tašku do porodnice ještě nachystanou nemám, dokonce nemám ani nakoupené všechny potřebné věci, které bych tam s sebou měla mít. Teda podle příručky. Jako prvorodička jsem zatím docela v pohodě, na to, že za nějakých 8 týdnů mám rodit.

Víc jak z porodu mám strach z toho, jak to všechno bude probíhat po porodu, až s tím malým nebohým tvorečkem budu doma a budu se o něho muset zvládnout postarat. Ale tak zvládli to všichni, zvládneme to taky!

P.S. Budu ráda za názory, co se vám v porodnici osvědčilo mít svoje, co je méně potřeba, ale je dobré to mít pro jistotu a co naopak není nutné si s sebou brát. Taky řeším stále dokola dilema, jestli jít na nadstandartní pokoj a nebo se spokojit s obyčejným dvoulůžkáčem. Zatím jsem rozhodnutá pro nadstandart, ale spousta lidí mě od toho odrazuje, že tam budu sama a bude to horší, jak kdybych byla s někým.


Vendy je v 32. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

19. 11. 2015Vendy
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Vendy
Vendy

@Romanaa Děkuji za Vaše zkušenosti z porodnice. Ze svého okolí slýchám právě opačný názor. Každá maminka mi tvrdí, že pokud by měly jít ještě jednou rodit, rozhodně chcou nadstandart, že cchytli pokaždé hroznou maminku vedle sebe a že to pro ně bylo nepříjemné. Jelikož je na leden naplánováno spousta porodů (vím, že to nikdy nemusí přijít přesně), tak mi bylo stejně řečeno, že pokud bude moc rodiček, z nadstandartu se stanou obyčejné pokoje pro více lůžek. Takže uvidíme, každopádně bych radši uvítala soukromí :) 

Obrázek uživatele Romana
Romana

Čo sa týka nadstandardu, určite vam to z vlastnej skúsenosti nedoporučujem. Ja som si užívala na izbe s ďalšími dvoma mamičkami a bolo to super. Ako prvorodička som uvítavala rady od maminiek, ktorá mala jedna druhé a jedna tretie dieťa. Ako druhorodička som sa cítila na koni, keď maminky pri všetkom panikárili :-). Hlavne sama na izbe by som sa asi zbláznila, keďže obaja chlapci mali novorodeneckú žltačku a domov nás pustili až 7.deň po porode. Každopádne držím vám palce :-)

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Čas loučení

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak se nám pomalu ale jistě blíží konec šestinedělí a tím i konec přidáváním příspěvků sem na blog. Popravdě se mi to docela hodí, protože vůbec nic nestíhám. A tak tento příspěvek bude od nás zatím poslední, pokud se ještě... Celý článek »

Eminčiny první zážitky

KLUB TĚHULEK! VENDY Blíží se nám konec šestinedělí a v neděli jsme oslavily první měsíc života. Návštěvy jsem sice odpískala, ale doma pořád být nemůžu, je to na palici a hlavně, když malá křičí. A tak jsme začaly podnikat výlety a já jsem začala... Celý článek »

Ne všechno je vždy růžové

KLUB TĚHULEK! VENDY Emička je hodné dítko, ale když se jí chce, umí se taky pěkně vztekat. A nejvíc, právě když má hlad. Pochopila totiž, že z prsa teče mlíčko, že je to moc dobré a že s plným bříškem se spí lépe. A jak řekl můj bratr, je... Celý článek »

První dny v novém

KLUB TĚHULEK! VENDY Po těch pěti dnech v porodnici jsem se opravdu těšila domů. Konečně do svého, kde máme svůj klid, a nikdo nás neruší. Ema je neskutečně hodné dítě, takové jsem si snad ani nezasloužila. V porodnici spala jako dřevo (i když to... Celý článek »

Čtvrté patro, pokoj číslo jedna

KLUB TĚHULEK! VENDY První týden v porodnici byl pro nás obě hodně náročný. I přes to, že mi byla malá ihned po porodu přiložena k prsu, jsme k sobě nějak nemohly najít cestu. Ema se mi po porodu nepřisála a největší problémy nastaly právě kvůli... Celý článek »

Nakonec bylo vše úplně jinak

KLUB TĚHULEK! VENDY Jak jsem se již v několika článcích zmiňovala, můj porod byl podle gynekologa plánován jako porod císařský. Moje obavy z porodu stoupaly a názory na porodní zákrok se mi střídaly stejně jako moje nálady. Nakonec se nám v týdnu... Celý článek »

Naše poslední kontrola

KLUB TĚHULEK! VENDY 39. týden těhotenství a poslední dny, kdy mám cvrčka v sobě, cílová páska už je blízko. Blíží se termín porodu a s ním přichází čím dál větší stres a obavy. Najednou se začínám bát a možná ani rodit nechci, ale zato se těším,... Celý článek »

Nespím, nejím, ale ještě nerodím

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden po vánocích a náš 38. týden společného soužití v jednom těle. Vypadá to, že naše malé už to vydrží asi až do plánovaného termínu a mně je teď zle akorát tak z toho vánočního přejídání. Což je někdy opravdu nepříjemné. Celý článek »

A budou Vánoce

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme ve 37. týdnu. Máme za sebou 4. adventní neděli a cukroví už je všechno pěkně napečené. Dokonce jsem minulý týden zahájila i předvánoční úklid a tak nás tento týden bude čekat pěkně odpočívání a užívání si vánoční pohody.  Celý článek »

Mé (po)citové výlevy

KLUB TĚHULEK! VENDY Hurá už 36. týden!!! Bříško takových rozměrů, jako mám v tuto chvíli, je opravdu velkou přítěží a to nejen pro mě, ale i pro mé okolí. Natáhnout se přes něj je nepopsatelná morda, neposhazovat regály v obchodě, když se otáčím,... Celý článek »

Připravujeme se na porod

KLUB TĚHULEK! VENDY Tento týden jsem se začala psychicky připravovat na porod. A nejen já, ale i Honza. Sice mi bylo gynekologem řečeno, že bych mohla zvládnout i porod přirozenou cestou, v porodnici mi to bylo vyvráceno. Přiznávám, že jsem se... Celý článek »

Už máme konečně všechno !?

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme se posunuli zase o týden k cílové rovince. Čím dál častěji slýchám, že jsem jak kinder surprise. Ano ano, stále totiž nikdo nebyl obeznámen s tím, co v sobě nosím za potvůrku. Poslední dobou je to hodně náročné, co se... Celý článek »

Kulatý 33. týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Nejenom tento týden je pěkně zakulacený, ale i ze mě se stává celkem koule, která má problém se v posteli přetočit. Nečekaně nám začaly první (brzo) problémy. Už jsem si myslela, že to snad ani nepřijde. Naštěstí se nejedná o... Celý článek »

Bond, kanec a velké focení

KLUB TĚHULEK! VENDY 31. týdnů, 10 kg nahoře a pupek stále roste. Minulý týden byl dušičkový a narozeninový, plný aktivit, změn a dokonce i jednoho nabouraného kance. Nicméně opět vypadám konečně jako člověk.  Celý článek »

Týden plný jídla a relaxu

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme tu po týdnu zase. Já, mé druhé já a zážitky z těhotenství. Už je to krásných, ale dlouhých 30 týdnů, co v sobě nosím mrňavé stvoření. Tak si říkám, jestli už není na čase začít shánět výbavičku i pro sebe do porodnice... Celý článek »

Pozitivní myšlení je důležité

KLUB TĚHULEK! VENDY Těhotenství je poslední dobou v mém okolí hodně řešené téma. Je to nejspíš dáno tím, že já i švagrová jsme "v tom". A hlavně v mém okolí se teď s porody roztrhl pytel, Asi bylo plodné jaro. My jsme se bez problémů vrhli do 29.... Celý článek »

Přípravy na miminko začínají

KLUB TĚHULEK! VENDY 28. týden a moje žebra se rozhodla roztáhnout do nevídaných velikostí. Asi teda. V minulém týdnu jsem složila postýlku a začala jsem zařizovat v ložnici pokojíčkový koutek. Příprava na miminko začíná být v plném proudu.  Celý článek »

Zima za dveřma a já nic neobleču

KLUB TĚHULEK! VENDY 27. týden a konec 2 trimestru. Uf, teď už to snad uteče rychle. Malé se mi zdá klidnější, než minulý týden. Možná už si zvyklo na to, co všechno dokáže a nepotřebuje se prokopat ven skrz můj pravý bok. Jestli je naše malé podle... Celý článek »

Zpátky do školy

KLUB TĚHULEK! VENDY Three, two, one ... odstartovali jsme 26. týden a s tím i opět pravidelné navštěvování školní přednáškové auly. Ne že by to byla nějaká hrůza, ale usedět na přednášce a dávat pozor, když vás dítě v břiše okopává, protože se mu... Celý článek »

Začínáme odškrtávat ze seznamu

KLUB TĚHULEK! VENDY 25. týden těhotenství, 7 lunární měsíc a kopance do břicha jsou čím dál častější a hlavně intenzivnější. Ale našli jsme způsob jak mrně uklidnit. Na maminku totiž nereaguje, ale táta, to je uspávač hadů a malých neposedů. Stačí... Celý článek »

Jak jsem přežila vyšetření cukrovky

KLUB TĚHULEK! VENDY 24. týden a pro mě snad nejhorší vyšetření za celé těhotenství. Vážně to pro mě bylo utrpení. Tento týden jsem prožívala hodně stereotypně. Vstát, jít do práce, po práci domů, pouklízet, navařit, koupel a spánek. Ale i tak mi... Celý článek »

Zpět v ČR a návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDY 23. týden a my se vracíme do reality. Opět nastává pracovní proces, za chvilku i školní povinnosti a mimčo kope a kope. Jsem zvědavá na to, jak na mě budou koukat na přednáškách, až se tam dovalím z břichem jako balón :-D  Celý článek »

Vezmeš si mě ?

KLUB TĚHULEK! VENDY 22. týden těhotenství jsem odstartovala v Chorvatsku. Venku je krásných 33° a tomu malému tvorečku uvnitř se líbí, když ho houpu ve vodě. Papáme si jak prasátka, takže jsem zvědavá, kam se vyhoupne moje váha po dovolené.  Celý článek »

Trnka sem, trnka tam, závodníka vychovám

KLUB TĚHULEK! VENDY Ve 21. týdnu se ukazatel mojí krásné, nové, zelené váhy zastavil na 50 kg. Vážně mě teda po prvním použití moc krasotinka nepotěšila. Všichni se teda diví, že mě 50 kg děsí, ale když jste zvyklí se dívat na číslovku kolem 40 kg... Celý článek »

Tak už jsme v půlce

KLUB TĚHULEK! VENDY Dnes, když píšu tento článek, dostáváme se s mrňouskem do 20. týdne. Připadám si tak nějak… větší a větší. Ne ale, že bych měla větší bříško, i když už jde pěkně vidět, ale moje stehna nabírají šílených rozměrů a přes kalhoty... Celý článek »

Bude to celý táta

KLUB TĚHULEK! VENDY Počasí se i u nás změnilo na urousané a upršené dny. Převařený mozek se trošku schladil a já tak nějak začínám fungovat. Těhotenství se strašně vleče, hlavně pro tak netrpělivého člověka, jako jsem já. Jsme v 19 týdnu a pořád... Celý článek »

Hormony? Ne nechci!

KLUB TĚHULEK! VENDY Netušila jsem, že mi hormony budou tak komplikovat život a budou mi ničit nervy. Opravdu to na sobě začínám tak nějak pociťovat. Zatímco Honza si toho všiml už o něco dříve, na mě to dopadlo nyní. Jelikož mi můj život teď... Celý článek »

Tak trošku odpočinkový týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsem tu po týdnu zase s novými poznatky, vlastně v mém případě mi přijde, že s žádnými. Pořád je to takový nijaký. Kdyby každé těhotenství byla taková pohoda, chtěla bych být těhotná minimálně každý druhý rok. S prckem jsme... Celý článek »

Pouťové radovánky

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak nějak zapomínám na to, že jsem vlastně těhotná. Tento týden se sice dostáváme do 16. týdne, ale přijde mi to tak nějak už normální, nic nového se neděje a mně se zdá, že už je to strašně dlouho a že už by mohlo to malé... Celý článek »

Do Vídně a zase zpátky

KLUB TĚHULEK! VENDY Zdravíme ze 14. týdne a přesouváme se do druhého trimestru. Minulý týden proběhl první screening, miminko bylo změřeno a zjištěno, že je v pořádku. Od hlavičky po zadeček máme 7 cm a já jsem ze svých původních 44 kg se vyhoupla... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené