Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím, jestli má pocit, že musí mít do porodu stejný obvod pasu jako já nebo se prostě bojí, že když si nevezme, na něho nezbyde. No… od listopadu bude mít každodenní trénink jistý, tak se nějaké kilo navíc asi bude hodit.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Skoro každý den jsme na Moravě navštěvovali bazén a s Martínkem jsme poprvé zkusili tobogán. Já poprvé jako těhotná a Martínek poprvé ve svém životě v roce a půl. Pro návštěvníky jsme byli samozřejmě velkou atrakcí, protože tohle se jen tak nevidí. Těhule s batoletem na klíně a brýlemi v ruce, aby se náhodou neutopily.

Martínkovi se bazén náramně líbil. Je to vodní živel. Na začátek jsme šli vždycky plavat. Už krásně máchá rukama i nohama, když jsme v hloubce, krásně se natáčí podle toho, kam chce plavat a já ho jistím jen jednou rukou pod zadečkem, kdyby mi chtěl náhodou uplavat. Přirovnala bych to k tomu, že on je tenisový míček a moje ruka raketa. Taky se vůbec nebojí skákat do vody. Když vybil energii, šel vždycky zkoumat, kde je co a jak zapojené, kde lze možno odšroubovat nějaké kolečko, jak funguje masážní proud vody, odkud se berou masážní bubliny atd. 🙂 Když na něco přišel, horlivě mi o tom „vyprávěl“ a chtěl mi to ukazovat.

Pak jsme zamířili do divoké řeky, to se Martínkovi líbilo hlavně, když jsme tam byli i s manželem. Jsme hráli na honěnou a na babu, to bylo samozřejmě doprovázeno radostným cákáním a kopáním. Prostě velká sranda.

Když už měl energii na minimu, vždycky zamířil k dětskému brouzdališti, že už si chce jenom hrát s hračkami. Půjčili jsme balónky a konvičky a to by tam Martínek vydržel do aleluja. Já ho většinou pozorovala z vířivky. 🙂

Martínek měl bohužel od pátku do neděle vysokou teplotu, tak jsme museli bazén na dva dny vynechat. Když pak přijel manžel a měl na chvíli hlídání, tak ho Martínek vyvedl v papučkách na zahradu, pak čapnul do ruky velkou konev na zalívání a za druhou ruku vyvedl manžela ze zahrady. No došli až k pokladně na bazéně. Tam se strhla samozřejmě scéna. Martínek mrštil konví o zem tak, že přeletěla turniket, válel se po zemi a pištěl. Manžel ho musel vzít do kozelce a přinést ho domů. Horor, Martínek řval ještě asi půl hodiny po příchodu domů. Nebylo možné jeho zklamání, že dnes bazén nebyl, ničím přebít.

A jak jsem užila minulý týden docela v pohodě s tím, že mám všechno přichystané, tak jsme přijeli do Prahy a já už měla celý seznam věcí, které udělat, na které nezapomenout a hlavně si je dobře rozvrhnout, abych všechno stihla před porodem – samozřejmě včetně mini dovolené u Máchova jezera, možná i ve Svatém Jánu pod skalou, kosmetiky, kadeřnice (člověk na sebe nesmí zapomínat :-)) a nákupu vánočních dárků. Mám pocit, že čas letí čím dál rychleji.

S manželem každý večer přemýšlíme nad všemi možnými situacemi, které můžou nastat. No asi to nevymyslíme. Musíme dočkat času… však už jenom 8 týdnů. Mimino se pořádně rozhýbalo, a při tom jeho mrskání vždycky přemýšlím, z čeho je ten amniotický vak, že tohle může zvládnout.

Tak moc nekopej, ať vak vydrží! Mamka musí ještě spoustu věcí stihnout před Tvým příchodem na svět! 🙂


Tereza právě prožívá 32. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg

15.9.2016 11:15  | autor: tereza.kaletova_108716
Více o tématu: čashrátplavatruky

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist