Malá vrtulka

MIMI LIVE! SARAH Kontrola, neurologie, EEG, strejdova promoce a plno dalších akcí, jsme zvládli v minulém týdnu. Sárinka měla opět plno nových zážitků.

Tak máme za sebou čtyřměsíční kontrolu. Sárinka měří 64 cm a váží 6230 g. Samozřejmě mi to nedalo a chtěla jsem si ji porovnat s Laurinkou. Lola měla na třech měsících asi o 300 g méně než Sísa a ve 4 měsících už jí zase předběhla, to měla přes 6300 g. Na délku jsou stejně dlouhé obě. Vývojově je Sárinka v pořádku. Krásně zvedá hlavičku a je to pěkná vrtulka. Nicméně došla řeč i na mnou několikrát zmiňované klepání a lekání se. Paní doktorka se podívala na videa, která jsem nahrávala a nechala nás objednat na neurologii. Říkala, že je potřeba vyloučit epilepsii, ale sama se přikláněla k tomu, že to bude všechno v pořádku. Na neurologii jsme šli jako urgent, takže nás vzali ještě ten den, byla to docela rychlost.

Pan doktor Sárinku prohlédl a vývojově ji zhodnotil jako bezproblémovou. Na třes nám předepsal vitamin a objednal na EEG. Na toto vyšetření jsme šli hned další den. On sám říkal, že se na konci týdne bude koukat na výsledek, a kdyby byl nějaký problém, tak by se ozval. Absenci jeho telefonátu tedy beru jako pozitivní. Sestřička také říkala, že výsledky vypadají dobře, tak musím říct, že se mi hodně ulevilo. Až někdy na únor jsme objednané na kontrolu, tak uvidíme, kam se do té doby posuneme.

Vánoce na milované Šumavě

Stále zvládáme obývat jednu místnost docela dobře. Ono to navíc všechno tak rychle utíká, že si to pomalu nestačíme ani uvědomit a budeme se stěhovat zase pryč. Máme před sebou dlouhou cestu na Šumavu, tak se moc těším, že si to tam holčičky užijí. Lolinka už vytáhla boby dokonce i tady u nás, tak doufám, že bude sněhu minimálně jednou tolik. Konečně si taky užijeme trochu té vánoční atmosféry.

Já jsem to doteď příliš nevnímala, jelikož dárky jsem si nakupovala výjimečně v průběhu roku, takže se do města moc nedostanu a na nějaké přípravy, výzdobu apod. nebyl moc čas a ani prostor. Adventní svíčku jsme vždycky zapálili jen narychlo, když už holky byly v pyžamu a jinak jsme vánoční atmosférou zatím nepolíbení. Takže se velmi těším. Miluju tyto svátky. Laurinka bude péct nějaké cukroví, budeme chodit na procházky a konečně opadne ten veliký shon z toho stěhování a z přestavby. Nakonec tam budeme zůstávat i na Štědrý den, tak se opravdu těším, že si užijeme takovou menší dovolenou.

Čtěte také:

Moje nové dovednosti

Dělám velké pokroky s kojením vsedě. Jelikož umět kojit pouze vleže je velmi  nepraktické, tak jsem začala trénovat. Pokud to šlo, tak jsem si lehla, ale třeba v autě nebo při nákupech to šlo velmi těžko. Naštěstí je Sárinka už v takovém období, že mou neschopnost zvládá daleko lépe než já. Dneska jsem dokonce zvládla vsedě nakojit i doma a musím říct, že to bylo skoro na jedničku. Ani jednou se Sárinka neodpojila, nemlaskala, všechno krásně vypila. Tak jsem měla radost a třeba se blýská na lepší časy a já nebudu muset vypadat podivně, když si lehám na místech, kde to úplně není ono.

Jedna místnost znamenala i vymyslet nový způsob uspávání. Nosítko jsem dala na chvíli stranou a užívám si holčiček u sebe v posteli. Lehnu si, každou si dám z jedné strany, obejmu je, hladím, povídám a uspávám. Je to úžasné, když vám pak v náručí usnou dvě princezny. Sárinka je opravdu skvělá na uspávání.

Pamatuji si, že u Loly jsme museli jedině chodit, ta by jen tak na posteli neusnula. Nebyla schopná usnout ani u kojení. Vždycky si pracně musela počkat, než se dokojí, pak do nosítka a pak teprve usnula. Sárinka se tomuto zcela vyhnula. Nemá žádný problém s tím usnout na posteli jen při hlazení nebo při kojení. Nemusím se s ní tedy zvedat a chodit po pokoji.

Když jsem tak měla holčičky k sobě přitisknuté, tak sem začala přemýšlet nad tím, jak je pro ně důležité cítit to bezpečí. Lola má k naší posteli přiraženou svou postel bez bočnice, ale usíná zásadně u nás na velké, a pak ji přendáváme. Já se tak zamyslela, v kolika letech holčičky budou spinkat ve svém pokoji. A k tomu mě napadaly právě ty myšlenky toho, proč děti tak moc rády spí u rodičů. Co při tom cítí, jak to vnímají a zda samy poznají ten moment, kdy teď nastane chvíle, že se stěhují do svého pokojíčku. Jestli je to pro ně jenom zvyk, nebo je to právě ten obrovský pocit bezpečí, který cítí a který jim říká to, že jsme tu vždycky pro ně. Jsem za to moc ráda, že to můžeme holčičkám poskytnout, co nejvíc to jde.

Stejně to budeme nakonec my, kdo bude brečet, až se rozhodnou, že opravdu chtějí být už jen ve svém pokojíčku a naši lásku vnímat z delší vzdálenosti. To vidím dneska na mém manželovi. Občas ho napadne říkat něco ve smyslu, že by Laurinka už mohla jít do svého pokojíčku. Když na to kývnu, že teda začneme ne hned pokojíčkem, ale alespoň tou přiraženou postelí, tak výsledek je takový, že mu v noci říkám, tak přendej Lolu a on že ne, protože by mu bylo smutno. Takže si myslím, že naše něžná náruč stále zůstane něžnou, jen se za chvíli prodlouží o pár metrů dál se slzami v našich očích.

Sářiny pokroky

Od chvíle, co Sárinka opravdu zaregistrovala točení, tak máme doma vrtulku. Nedělá nic jiného, než že se točí na bříško, ale tam se v sekundě začne rozčilovat, že tam být vůbec nechce, a takhle to jde stále dokola. Dokonce je schopná se tzv. technikou válení sudů dostat až na druhý konec místnosti než tam, kde jsem ji původně položila. Své kreace zkouší i ve spánku, a tak se velmi často teď stává, že ji najdu v noci, jak spinká na bříšku. Tuhle dokonce pásla koníky. Měla u toho sice zavřená očička, ale byla u toho neskutečně roztomilá. Hlavu nahoru a už to bylo.

Začala se teď neuvěřitelně nahlas smát. Laura začne dělat nějakou věc a Sarah se tomu začne smát. Úplně nahlas. To Lolu samozřejmě vyburcuje, tak přidává na intenzitě a Sára je k nezastavení. Tuhle si Lola jen vyhazovala míč a pro Sáru to byla sranda na celé kolo. Dětský smích je tak úžasný, ani se ho člověk nemůže nabažit. Tak doufám, že ho tu teď bude co nejvíce.

Dnes jsme opět u konce. Přejeme vám krásný poslední adventní týden, ať je klidný a bezstarostný. V dalším vyprávění vám přiblížím prvního Sářina ježíška.

Bára a Sarah

20.12.2017 3:09  | autor: Bára Kosejková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist