Iva v 15. tt – Jak to všechno začalo…

Zdravím všechny čtenářky Babywebu. Jmenuji se Iva, je mi 25 let a jsem další těhulkou LIVE! Nyní se nacházím ve 14. tt. Nejdříve vám povím, jak to všechno začalo, a popíšu vám i průběh prvního trimestru.

eye-1-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv blogerky

Mám skvělého partnera, se kterým jsem něco málo přes čtyři roky, a tak se pochopitelně nabízelo, že bychom už nechtěli být jen my dva, ale chtěli jsme na tento svět přivést malého prcka. Vždycky jsem chtěla být mladá maminka, ale zároveň jsem chtěla děťátko počít v době, kdy už budu mít s partnerem stabilní příjem a jakési zázemí. Nyní toto všechno máme, a tak nastal ten pravý čas. Od ledna jsme tomu nechali volný průběh. Bohužel v únoru i březnu jsme se s přítelem dost míjeli a oba dva jsme byli unavení, a tak jsme to nechtěli lámat za každou cenu jen z povinnosti. Chtěli jsme počít vědomě a s láskou, což se brzy povedlo.

Dvě čárky

Dne 16. 4. 2018, ještě den před očekávanou menstruací, jsem objevila na testu ony vytoužené dvě čárky!!! Nelenila jsem a ihned jsem se objednala k panu doktorovi a ještě týž den jsem šla na vyšetření. Pochopitelně na ultrazvuku nebylo nic vidět, a tak jsem byla pozvána na následující den k odběru krve. Ten moje těhotenství potvrdil. Následující den jsem tuto skvělou zprávu sdělila příteli, který byl moc rád. Podotýkám, že jsme ani jeden netušili, že to přijde takto rychle. To víte, v dnešní době, kdy slovo neplodnost je úplně běžné a hodně lidí i v mém okolí má nebo mělo problém s početím, se není čemu divit. Na další kontrole za 14 dní už pan doktor oznamoval, že vidí tlukot srdíčka. Byla jsem nesmírně dojatá.

V 7. týdnu na řadu přišly nevolnosti. Nechápu proč se jim říká ranní, jelikož mě trápí po celý den. 😀 Stejně tak se dostavily příznaky jako citlivost na všemožné pachy, občasné migrény, nechutenství… Však to znáte. 🙂

Na konci května jsem byla u doktora na kontrole a kvůli odběrům krve k prvotrimestrálnímu screeningu. Pan doktor opět potvrdil, že je vše v pořádku.

Čtěte také:

V prosinci budu máma

Začátkem června jsme s přítelem jeli do Ústí nad Labem na ultrazvukové vyšetření k prvotrimestrálnímu screeningu. Paní doktorka, která nás uvítala, byla moc milá. Před sebou jsme měli velikou obrazovku, na kterém jsme viděli, co se děje u mě v břiše.

Miminko bylo velmi aktivní a nechtělo se nechat změřit. Nakonec paní doktorka vše rychle zvládla. Po zadání všech údajů konstatovala, že miminko je v naprostém pořádku a že těhotenství odpovídá 12+1 tt, což znamená, že mi byl změněn termín porodu z 25. 12. 2018 na 20. 12. 2018. Co vám budu povídat, byla bych moc ráda, kdybychom na Vánoce už byli kompletní.

Teď už jsem ve druhém trimestru a zatím jsem nepřibrala jediné kilo, spíš jsem i něco málo shodila. Poslední týden mě začalo trápit i zvracení. Ale beru to pozitivně, protože neznám lepší důvod pro nevolnost, než je tento.

Na miminko myslím jen v tom nejlepším a říkám mu, že je vítáno a že se na něj moc těšíme. Také mu říkám, že doufám, že se mu u mě bude líbit a zůstane.

Od příště pro vás budu i točit vlogy z průběhu mého těhotenství.

Tak se mějte a těším se, až vám budu předávat další zážitky. Teď teprve začíná opravdový život!

Iva

Iva právě prožívá 14. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

19.6.2018 4:32 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist