19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách, budou víc slušet holčičce nebo klukovi.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Mé okolí nás tipuje na kluka a já podle svých „lehce agresivních" a „nahlavusinenechámsr.lózních" nálad se začínám pomalu ale jistě přiklánět k jejich tvrzení. Pokud tedy v mém těle převládá více mužského hormonu, čemuž by nasvědčovaly i moje milé nálady.

První víkend po dovolené a hned nás čekal víkend prodloužený a Velikonoce, tak jsme se rozhodli, že se pojedeme vykoupat do aquaparku do Kolína. Už jsme tam před naší dovčou byli s našima a docela se nám tam líbilo. Jelikož jsem typ, který leze do vody, až když doutná rákosí, tak jsem si 30° a teplejší moře v Asii dosyta užívala, ale najednou nás čekala změna v podobě údajně 28° bazénu. No, 28° ta voda viděla leda tak z vlaku. Takže i můj vstup do vody poněkud trval a víceméně jsem se přemlouvala, abych se ponořila celá. V tu chvíli, kdy jsem s rukama vysoko nad vodou, abych se náhodou nenamočila víc než bych měla, kolem mě proplavala zřejmě hárající fena.

Nevím, jak jinak bych tu bytost, co na mě vyštěkla, že tady se plave, tak ať tady laskavě nepřekážím, nazvala. Po mém méně agresivním výstupu, kdy jsem jí taktně naznačila, že zřejmě ani ve vodě není problém změnit směr a dané těleso ve vodě se nadnášející v mém případě, lze tedy obeplout, jsem samozřejmě nezapomněla podotknout směrem k mamce: „Proč jsou tady dneska všichni kyselí jako prd*l?" měla madam „Hlaváčová" (velice se tímto omlouvám naší nejlepší plavkyni za vypůjčení jejího příjmení) ještě nějaké dodatky týkající se výměšku lidského těla, tak to už buchly saze u mě naplno. „Abych tě nenaučila potápět!" V mém agresivním mozečku mě ta vidina celkem uklidnila, vyklidila jsem plaveckou dráhu a najednou ani ta studená voda nebyla překážkou k tomu podeplavat bójky dělící kondiční část bazénu od té flákající a ponořit se do vody úplně, abych zchladila svojí doutnající hlavu.

Tzv. potyček s „dámami" jsem měla v minulém týdnu víc než dost, jelikož to začalo už při venčení našeho psíka, jorkšírského teriéra a jelikož panička měří svých 185 cm, tak ani psík nemůže být takovou tou malou krysičkou, která se bojí i padajícího listí, ale má poctivých 8 kg (a to podotýkám před všemi ochránkyněmi, které by mě chtěli napadnout, že psíka vykrmuji a tím u mě i vybudit chuť agresivní konfrontace :-D, je to 8 kg pěkně rozložených na velkém jorkšírovi).

Šli jsme tradičně odpoledne na procházku, a jak samy, které vlastníte psa, víte, pes si jednoduše místo pro vykonání své potřeby vybere sám. Vybral si velice dobře, líp už to ani nešlo, ale tím místem byl pěkný, dle Jimmyho, úhledný plácek se zelenající se travičkou pod okny nízkého, panelového domu, kde v momentě, kdy se schylovalo k tvorbě, se nad ním v přízemí otevřelo okno, vykoukla z něj milá babička a sladkým hláskem prohlásila: „To je ale pěkný pejsek a jak pěkně kaká. Takových by tu mělo být více a měli by sem chodit všichni pejskové z města. Jak mě by to těšilo."

Ehm, zpátky do reality: „No, to si snad děláte srandu? Choďte si s tím psem sr*t jinam a ne pod našima okny (kde jistojistě teče vodička, ty domácí ture :-O). Pak sem chodí i ostatní psi, protože to tu cítí. Chodíme my k Vám před dům?" No, to by šlo asi těžko, jelikož bydlíme ve 2. patře a zahrada je pod zámkem, dámo. Po jejím monologu, kdy jsem jí stihla jen říct, že pokud jí oči ještě dobře slouží, zajisté vidí pytlík v mé pravé ruce a že hodlám sochařské dílko mého drahého psíka uklidit a že opravdu nevím, co bych měla dělat, když se psovi chtělo zrovna tady a teď, že ho těžko asi potáhnu někam jinam, protože by mi trousil cestou bobky, zabouchla dveře a já si poměrně nahlas ulevila: "Hysterko!".

Nepřipadá Vám, ženy, že asi musíme my těhotné vyzařovat nějaký hormon, který jistým dámám, jednoduše nevoní ba spíš naopak, chovají se po střetu s ním, jako býci v aréně reagující na červený hadr? Každopádně se budeme muset smířit s tím, že srážkám s takovými budeme muset čelit ještě pár měsíců, takže: Pevným nervům třikrát ZDAR a svým hormonálních změnám dopřejte volného průběhu. Mějte se rády a nenechte se každým vyvést z míry. ;-)


 

Vendula právě prožila 19. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

9. 4. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené