27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do sebe nedá kopnout najednou a podobné zvěsti.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Stop! Všechno, co se dočtete na netu, milé dámy, nemusí být nutně pravdou. Každá jsme originál, každá snášíme věci jinak, některá hůř, jiná líp. A vůbec, někdy je mnohem lepší vyhnout se všem možným diskuzím na různých internetových mimi - stránkách, kde se akorát tak nastávající maminky straší a moc jim na tom nepřidají ani komentáře již novopečených maminek natož maminek od více jak jednoho dítěte.

Když jsem přišla k doktorce na test na OGTT, tak jsem byla v čekárně sama a mohly jsme jít rovnou na věc. Vzhledem k tomu, že pokaždé nechám žíly doma, tak jsem dopředu upozorňovala na to, že odběr je u mě možný opravdu jen ze hřbetu ruky. Pokaždé, když to zmíním, tak to holkám nedá a musí se všechny svorně sejít nad mým předloktím a překontroloval stav toho, co tam opravdu není. Ten fakt odpornej a hnusnej nápoj, i když mně na rozdíl od jiných chutnal, jsem do sebe kopla na jednou a pak na mě čekal už připravený hrneček čaje – černého. Že by opět pověry, které kolují po netu o černém čaji byly tak trochu mimo? Držím se hesla, že všeho moc škodí a co si tělo žádá, to potřebuje. Takže se nijak neomezuju.

Dlouhé čekání jsem si zpříjemňovala brouzdáním po netu a lovení nových nápadů a inspirací, co mi ještě chybí a čeho naopak mám hodně,... ale když je to tak krásný,...no znáte to. Za chvilku se objevila paní doktorka a šly jsme se kouknout na toho našeho prcka 4D ultrazvukem. Ze začátku se choval jako já. Nerada se fotím, nejsem ten typ, který se dokáže culit do objektivu na požádání a tvářit se jako když mu právě foukly do zadku kilo moučkovýho cukru. Prďola si jednoduše myslel něco o zadní části těla, ksichtík si zakrýval pěstičkami a byl mu vidět jen nos. No a ten mu prý už taky zůstane. No ještě, aby ne. :-O

Po chvíli si dal říct a ukázal se nám v celé své kráse. Párkrát se na nás uculil. Z ultrazvuku si hlavu moc nelámal. Prý vlny, které z něj vychází, miminka většinou ruší a ony se pak snaží co nejrychleji posunout někam, kde na ně nebude nikdo tlačit zvenku a budou mít zase na chvilku klid. A Vašík? Toho jen tak něco nerozhodí, je to pohodář po tatínkovi. Co by se namáhal s nějakým zbytečným pohybem, natož otvíral oči. Spokojeně chrupal, mačkal se a žďuchal mi do břicha, jak se snažil najít tu správnou polohu. Když jsme tedy měly dostatek snímků a paní doktorka mi vypálila celý průběh i na DVD, tak jsem šla zpátky do čekárny a čekal nás zase další odběr.

To už se čekárna začala pomaličku plnit kulatými i placatými dámami (těhule a normální ženy) a mě zase čekal odběr. Vzhledem k tomu, že není dobré brát krev podruhé ze stejné žíly a že to opravdu není ani nijak příjemné, tak o tom se za chvilku mohly přesvědčit i dámy v čekárně. „Člověče, ženská, plašíte nám tady klientky!" přiběhla jedna sestřička z recepce. No co mám dělat asi jinýho? Jásat? Prozpěvovat si árie z Drákuly? No nějak jsme to přetrpěli a po návratu do čekárny jsem se jen ujistila v tom, že někdy je asi lepší to tak neprožívat. Pár vyděšených pohledů na moji, poměrně hlučnou reakci při odběru, a zalepené tři části mého těla na statečnosti místním dívkám moc nepřidaly.

Jelikož jsme ženské a musíme i pro krásu trpět, tak já osobně budu trpět i pro toho malýho uzlíka, kterýho nosím pod srdcem a věřím, že vy ostatní jste na tom stejně.


Vendula právě prožila 27. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

4. 6. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené