Sbohem 2016

KLUB TĚHULEK! TEREZA Končí šestinedělí, končí moje přispívání do Klubu těhulek (nechtěla bych slibovat, že budu pokračovat, když vím, jak je těžké najít čas na cokoliv, když dětem začnou růst zuby nebo když nás všechny skolí střevní chřipka apod.), končí kalendářní rok. Věřím, že do nového roku si z toho starého vezmeme jen hypotéční smlouvu a šlus. Vybráno už máme, jen potřebujeme vše dopapírovat a snad zvýšíme náš životní prostor na dvojnásobek.

Pět dní před Štědrým dnem jsem Martínkovi řekla, že k nám přijde Ježíšek a že mu asi přinese džíp. Tak to se hned naučil celou větu: „Ježíšek přinese džíp.“ Myslím, že zatím to ještě plně neprožil, ale princip pochopil, protože hned po pár dnech, kdy pustil džíp z ruky začal říkat: „Ježíšek přinese autobus.“ :-) Chudák, ještě neví, že si bude muset 360 dní počkat! :-)

Štědrý den jsme prožili doma a zbytek svátečních dnů u tchyně, která nás zásobovala samými dobrotami, takže není divu, že naše šestitýdenní miminko i přes střevní virus ve třetím týdnu svého života nabralo na nynějších 5,5 kg. Je to náš cvalíček.

V současnosti puntíkatý cvalíček. Na prohlídce mi paní doktorka řekla, že bych měla vypozorovat z čeho je puntíkatý, že to vypadá na nějakou alergii. Samozřejmě, že mě Mikulášova vyrážka trápí a chtěla bych, aby měl hladkou tvářičku, ale v momentě, kdy jsem slyšela, že bych měla vynechat čokoládu a ořechy (tedy asi všechny druhy cukroví kromě lineckého), tak jsem se začala bát více sama o sebe než o Mikuláše. Při představě, že vynechám svou pravidelnou dávku čokolády, se mi rozklepaly ruce a začala jsem mít abstinenční příznaky. Takže budu asi jenom zachovávat klid a čekat, až to přejde... Tak a ne jinak se totiž léčí většina dětských neduhů... život má zběsilé tempo, ale my prostě počkáme. :-)

Mikuláš je opravdu šikovné miminko. Všechno mu jde samo, nic ho netrápí, jediné, kdy se zlobí je, že ho necháme odstrčeného v postýlce, když chce být s námi u stolu nebo chce pozorovat Martínka, jak si hraje, ale tohle se dá rychle napravit. Tak jsme prostě pořád spolu. :-) V postýlce se už plazí dopředu a umí se i vytočit. Pase koně, krásně se směje, poslouchá, když si s ním povídáme, chce nám odpovídat a když se zhasne, tak Mikulášek zavře oči a jde spát. Prostě inteligentní miminko úžasně napojené na svou matku. Nechci se chválit, ale Martínka jsem si takhle neužila... zbytečně jsem zmatkovala a nebyla s mateřstvím smířená, ale teď to díky Bohu krásně jde. Teď mi tady manžel za zády zpívá a prožívá Because You Loved Me od Celine Dion a zní to jako meluzína, tak se nedokážu na nic soustředit a jenom se směju. :-)

K dokonalosti mi chybí už jenom Martínkova pohoda. Možná, že cítí, že jsem se mu nevěnovala tak, jak se věnuju Mikuláškovi, možná, že proto tak žárlí. Manžel mi v tomhle hodně ulehčuje. Už jen to, že může přijít z práce v půl páté odpoledne, je neskutečná pomoc, to mají totiž ještě kluci čas jít ven nebo si hrát s vláčko dráhami. Čas nevrátím, tak se s tím nějak musíme naučit pracovat. (Teď se zase manžel dívá na nějaký dokument o sluneční soustavě a pořád tam opravuje fakta, která vypravěč hlásí, tak se ho ptám, proč si to nepřepne na program, u kterého může relaxovat a ne se rozčilovat.)

Do nového roku už mám své cíle, které bych chtěla plnit. Nicméně ten nejcílovatější cíl je, abychom jako čtyřčlenná rodina byli zdraví a spokojení. Já totiž mnohem šťastnější ve čtyřech jsem. Teď musíme jen vyladit Martínka. I když je to mnohdy na palici a velice často mám pocit, že kdybych měla v ruce zbraň, tak někdo přijde o život. Asi jsem měla Ježíškovi napsat o boxovací pytel.

Závěrem bych chtěla poděkovat Babywebu za skvělou příležitost obohatit svůj život o novou zkušenost a skvěle strávený čas ve fotoateliéru Fotopromě. Já jsem si psaní neskutečně užívala a doufám, že vy jste si zase užili čtení mých článků a že snad osvěžily váš čas při ranní kávě. :-)

Přeji vám, všem mým čtenářům, abyste ve zdraví prožili rok plný krásných zážitků v objetí těch nejbližších a třeba zase někdy napočtenou. :-)

S láskou

Tereza

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Hledá se IT sponzor

DENÍK MAMINKY TEREZY Od mnoha z vás slýchám: piš, piš, piš... Sice moje „angažmá“ u Babywebu vypršelo, ale vzhledem k tomu, že myšlenky se mi hlavou prostě honí pořád a moje IT schopnosti jsou na nule, tak jsem se rozhodla prostě pokračovat tady,... Celý článek »

První posledním

KLUB TĚHULEK! TEREZA Celou dobu, co přispívám na Babyweb, jsem články věnovala sobě a svým dvěma dětem, manželovi jen okrajově. Proto bych tento článek chtěla věnovat právě jemu, prvnímu z mých tří MB. Protože bez něho by tohle všechno vlastně... Celý článek »

Blázinec

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem si pochvalovala své šestinedělí a jak jde všechno hladce, tak moje samochvála samozřejmě nemohla zůstat bez odezvy. Třetí týden jsme komplet všichni byli nakaženi nějakým super virem, takže jsme byli rádi, že žijeme a... Celý článek »

Když láska přesáhne člověka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Na to, až budeme 4, jsem se nesmírně těšila, že nás bude prostě víc, že já budu mít na starosti jednoho, manžel druhého, když půjdeme na výlety a budeme si je pořád předávat, že prostě více dětí, více radosti…  Celý článek »

17. listopad: Svoboda pro matku i dítě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Chemikálie. Léky. Preindukce. Plán? Střih. Anestezie. Indukce. Nevůle. Vyvolávat. Dítě. Výběr. Svoboda. Antonín. Jméno? Všechna tahle slova, všechny možné porodní plány, všechny možné i nemožné myšlenky se mi honily hlavou až... Celý článek »

Zase nic!

KLUB TĚHULEK! TEREZA ... a spoustu hromů a blesků. Tak s tímhle pocitem se probouzím každé ráno: „Tak zase nic!“ Byla jsem přesvědčená, že jako druhorodička budu rodit o pár dní či týdnů dřív a že všechno půjde ráz na ráz. No, zatím nic nejde... Celý článek »

Obřík před cestou za sluncem

KLUB TĚHULEK! TEREZA Posledních 14 dní mám intenzivní pocit, že každou hodinu to vypukne, v hlavě jsem už snad vytvořila milión porodních scénářů, jak by to asi mohlo být... furt nic! Bolesti nohou byly minulý týden nepřekonatelné. Tento týden je... Celý článek »

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené