22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno dělám na poslední chvíli, a co si nenapíšu jednoduše nevím. Sice jsem s tím měla už problémy před těhotenstvím, ale ten, co mi poslední dobou užírá tu část mozku, která má na starosti vyjadřovací schopnosti a ten, co mi po bytě různě schovává věci, obou dvoum bych dala doživotí.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Minulý týden byl tak trochu hektický, od 20. týdne jsem řešila, kam asi půjdu na screening vývojových vad, jelikož v porodnici, kterou jsem si vybrala, měli plno a termíny až po 22. týdnu a déle. Když jsem sestře podávala doporučení od mojí doktorky, tak se mě ještě s údivem v očích a snad v pomatení smyslů, jelikož venku parádně pralo sluníčko a ona zřejmě v tu chvíli neměla na hlavě čepec (ne, nebyla to tentokrát blondýna) se mě zeptala: „A co je tady napsaný?" Jsem snad já doktor nebo archeolog v Egyptě, abych dokázala rozluštit ty hieroglyfy od mé doktorky? Ty na to máš školu, ne já, děvče!

Otázkami a proč mě sem vlastně doktorka posílá a v kolikátém jsem týdnu mi lehce zahltila software, ale nakonec jsem jí všechno vysvětlila, že to bylo prostě a jednoduše narychlo a že vlastně dnes jsem první den 20. týdne. „No jo, ale my tady nemáme místo." Hawk. Domluvila. Do ruky mi vrazila papírek s nadpisem „ Jiná pracoviště dvojtečka" a s kyselým úsměvem jako by se právě zakousla do okurky od doktora Rhona z Bubenče, a to ty přeci nemůžou být kyselé, se se mnou rozloučila.

Takže začalo martýrium obvolávání všech doporučených pracovišť a všude mi řekli, že mám vlastně smůlu, že jsem se měla objednat dřív a podobně. Když už jsem si nevěděla rady a byla lehce v koncích s nervama, obrátila jsem se na mojí gynekologii, kde mě sestra obeznámila s tím, že moje doktorka má dovolenou a že mě nemá ke komu jinýmu nacpat a že ať si zavolám v pondělí, protože ona vlastně taky sama neví (upozorňuji, že ani toto nebyla blondýna) proč mě vlastně poslala paní doktorka na screening, jestli se jí tam něco nelíbilo nebo nedejbože nezdálo, že ona sama mi to teprve bude moci říct.

Jenže v to pondělí, což bylo včera, už jsem dávno byla ve 22.tt + 4. Ještěže mám tak šikovnýho chlapa, kterej se mě snažil vymanit z mých negativních nálad, jelikož nás ještě ke všemu čekala návštěva u jeho rodiny a já prostě nikam nepojedu, když nemám testy a nevím, jestli je všechno v pořádku a blablabla. Tak mi dokázal za jeden den sehnat přes svou kolegyni v práci kontakt na doktora v Kladně a druhý den jsem už u něj měla domluvený termín. Ovšem, jak samy asi vidíte, blondýna nejsem, jsem si fotku, kterou mi poslal a na které byl kontakt na pana doktora, přesná adresa nemocnice a příjmení od kolegyně, která mi doporučení zařídila, nerozklikla úplně a tudíž jsem se společně s mojí nejlepší kamarádkou a tou nejlepší nastávající tetou vypravila do Kladna.

Některé už zřejmě tušíte, co následovalo :-) Do nemocnice jsem nakráčela s absolutní jistotou, že teď ze své krásné kabelky vyndám svůj stylový mobilní a na rozdíl ode mne chytrý telefon a vytočím číslo na pana doktora a vše půjde podle plánu. „Ježišmarjá, Mařenko (ne, nejmenuji se Mařenka), vy se mi snad zdáte. Vždyť jsem Janě říkal, že tu máte být až v pátek....no nic, kde jste?" No kde bych asi byla, v nemocnici a na dveřích je napsáno C1. „Panebože, kde to jste? To nevím ani já, kde to je. Heleďte vraťte se zpátky k bufetu, tam stůjte v pozoru, ani se nehněte a já si Vás tam najdu, když nepřijdu zavolám.".....tůtůtů – ozvalo se ze sluchátka. Byl to sen? Jsem opravdu za blondýnu? A jakou barvu vlasů má asi pan doktor? Nedalo mi to a rozklikla jsem fotku. No a teď už se mi to opravdu jen potvrdilo. Ani ne za 5 minut se přiřítil pan doktor s řešením, že mě sem přeci nepotáhne z Jílového v pátek znovu a že mi ten screening udělají ještě dnes. Když nás dovedl na místo, předal nás svým holčičkám, jak jim říká a že ty se o mě báječně postarají, ale vzhledem k tomu, že je to takhle narychlo, budu muset chvilku počkat. Počkala jsem chvilku ráda a s konečně klidným vědomím, že ten screening konečně budu mít, jsem trpělivě vyčkávala na sestru. Přístup pana doktora, sestřiček a porodní asistentky mi jen potvrdil to, že někdy je lepší „malá" oblastní nemocnice, než kyselá Praha.

Testy dopadly na jedničku. Vašík na nás vyplazoval jazyk, nechtěl nám ukázat srdíčko a tak jsme si musely dát pauzu a já se musela jít projít, ale nakonec jsme všechno krásně prohlídly a zkontrolovaly a s vědomím, že jsme zdraví, jsme mohli spokojeně odjet domů. A co si o tom myslel náš prcek? To vidíte samy na fotce, měl to těžce na salámu : -)


Vendula právě prožila 22. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

30. 4. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, mohla bych se zeptat na jméno pana doktora co vám dělal screening, taky mě to čeká a docela se toho bojím, tak bych chtěla někoho příjemného a né aby to dělali jak na běžícím pásu. Děkuji Marcela

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené