37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s tím pak nemusela dělat na poslední chvíli.

Lítám s tím mým batohem vepředu po bytě a čistím, leštím, myju, utírám všechno, co mi přijde pod ruku. Jen těch sil už jaksi ubývá a tak na některé úklidové orgie zatím ani nedošlo a jak to tak vypadá asi už ani nedojde.

Dokonce jsem se dokopala i k tomu, sbalit si kufr do porodnice a po včerejší kontrole už vím, že ho budu za 14 dní potřebovat a mám na přes další kontrolu přijet rovnou s ním. Těch myšlenek, těch obav, těch konspiračních teorií a nastudovaných internetových stránek s tématikou porodu a všeho s ním spojeného, už můj software přestává pobírat a hardware v tomhle vedru neustále stávkuje a přehřívá se. Tak nezbývá než jednoduše nemyslet na nic a těšit se na ještě těch 14 dní relativního klidu, než to všechno vypukne. Poslední měsíc těhotenství opravdu není za odměnu a čím je člověk blíž k cílové rovince o to víc se těší na to, až se toho batohu konečně zbaví a tělo si trochu dáchne....ikdyž... bude na to vlastně vůbec čas? Mám kolem sebe schopné lidi, kteří mi budou oporou a zvládnout to společně se mnou? Zvládnu to já, která se hroutím a vztekám vždycky, když mi něco nejde? Dám to na první dobrou a zvládne to i přítel, když tohle je naše první? Při druhém už bych byla asi klidnější, ale to víc se těším na to, jak se v tom budu plácat.

Nějak si pořád nepřipouštím, co jsme to vlastně spáchali. Obavy s blížícím se termínem porodu sílí a já se začínám lehce stresovat vším, co ještě nemám připravené. Třeba umytá okna :- ) Opravdu na tom něco bude, i když tyhle stavy jsem spíš přisuzovala letošním vedrům, bude se asi s největší pravděpodobností jednat o tzv. hnízdění. Příprava toho našeho hnízdečka pro nově přicházejícího člena rodiny. S tím souvisela také moje akce zet, kdy jsem se prostě v neděli odpoledne hecla a chtěla mít teď hned připravený pokojíček. Zaúkolovala jsem přítele, ať sežene někoho, kdo mu pomůže z horní ložnice snést postýlku a přebalovák a já mohla s klidným svědomím a precizností připravit vše, aby se ten náš kluk za pár týdnů cítil dobře. Zaretušovat nedostatky na mé vlastní výmalbě pokojíčku, připravit postýlku, poličku se všemi možnými mastičkami a zazásobit šuplíky plínkami, podložkami a vším, co by nemělo chybět a mělo by to být při ruce. A jak řekl přítel, dítě je závazek na celej život, to už nemůžeš vrátit. A s těmito větami přichází také tzv. aha momenty. Člověk si začíná uvědomovat svoji zodpovědnost.

Po včerejší kontrole v nemocnici už vím, jak to bude probíhat v příštích 14 dnech. Příští pondělí mě ještě čeká prohlídka a za 14 dní musím přijet rovnou i s kufrem, budou mě čekat předoperační vyšetření a v úterý nebo ve středu bych už mohla být s tím mým malým teroristou, co mi velmi zdatně okopává vnitřnosti a já mu vždycky se zkřiveným obličejem říkám: "Počkej až vylezeš!". A když už mi není moc do smíchu a přichází poslové s blížící se zprávou, že tohle už není žádná hra, že se s mým tělem opravdu něco děje a připravuje se na to zbavit se té zátěže, vždycky mě rozesměje přítel s hláškou: "Máš ráda svoje miminko?.....Tak proč si ho sežrala!"

A tak se i na samém konci těhotenství musíme cítit v prvé řadě dobře, spokojeně a mít kolem sebe ty správné lidi, kterým jednou za veškerou jejich podporu poděkujeme a tím největším díkem bude pro ně to, co ještě těch pár týdnů budeme nošit pod srdcem.


Vendula právě prožila 37. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

12. 8. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené