Milována dvěma muži najednou

KLUB TĚHULEK! TEREZA Kromě toho, že mám potřebu všechno stále čistit (tedy vyjma Martínka, který na sobě má permanentně zbytky jídla, hlínu, zubní pastu…), stále nakupovat a shromažďovat, tak mám také potřebu být obklopená lidmi, kteří mi dávají najevo svou lásku, podporu a radost. A díky mým dvěma mužům je láska všudypřítomná.

Nedávno jsem měla plačtivou náladu (čtenář si pod tímhle může představit znělku k filmu Zachraňte Willyho a mě v slzách) a manžel se mě snažil utišit. Když najednou přišel Martínek, rukama si přitáhnul můj obličej ke svému a dal mi pusu, pak šel k tátovi a dal mu taky pusu, pak si šel zase po svém. To jsem se pochopitelně rozbrečela ještě víc. :-)

Podobná situace nastala, když jsme se před týdnem vrátili z dovolené u moře. Do roka Martínkovi změny moc nevadily, ale poslední dva měsíce je na ně citlivější; nejspokojenější je, když jsme doma a máme svůj režim. Na dovolené řadu dní kňoural. Asi mu chyběla jeho obvyklá místa ke krámování a naše každodenní rituály. Domů jsme docestovali v jedenáct večer. Byl vzhůru, tak jsem poklidila nejnutnější věci, osprchovala se a pak jsem uložila Martínka na polštář vedle sebe. Jako kdyby tomu nemohl uvěřit, že jsme doma, čichal si k polštáři jako ke kytičkám a bylo na něm znát nevýslovné štěstí.

Otočila jsem se k němu zády, myslela jsem si, že už usíná. Ležel nehnutě. Ani nedutal. Po chvíli jsem se otočila a v tlumeném světle, které šlo z předsíně, se na mě s blaženým úsměvem zamilovaně koukal. Očička mu zářila štěstím a on mě něžně hladil po obličeji a po vlasech a prostě mi svým pohledem říkal: „Jsem rád, že jsme zase spolu doma.“ Samozřejmě jsem se rozbrečela a čím víc jsem brečela, tím víc mě hladil a usmíval se. (Čtenář zde čte: Kdykoliv si vybaví tuhle situaci, vždycky se rozbrečí.)

Začínám 14. týden a váha se stává mým nepřítelem. Za poslední dva týdny jsem přibrala kilo! Mám hrůzu v očích! V prvním těhotenství jsem přibrala jen 3 kila za celých devět měsíců a teď tohle! Celkové skóre je mým tajemstvím. Každý by přeci měl mít své tajemství. S manželem jsme probírali výsledky prvního screeningu a říkám mu, že bych mu to i dala přečíst, ale to by viděl, kolik vážím a to přeci nejde. On se ke mně přivinul, pohladil mě po břiše a řekl: „Řekněme, že hodně váží miminko s celým příslušenstvím.“ S napětím jen doufám, že až do porodu budu stále do-cent. :-)

Ten samý muž mi každý den před usnutím a každé ráno řekne, jak moc mi to sluší. Někdy to beru jako jeho „dobré ráno, jak ses vyspala“, někdy si říkám, kde tu krásu vidí, někdy prostě čekám, že ho to časem přejde a že jsem to dnes slyšela asi naposled. Ale ono ne. Každý den, znova a znova mi vyzná, že jsem pro něho ta nejhezčí žena na světě, každý den to řekne stejně přesvědčivě jako den předchozí, každý den to zní, jako kdyby ta slova říkal poprvé. Kdo by takové muže nemiloval?

Zdánlivě nesourodý článek má ale společné téma – lásku. Teď mě napadá text písně Chasing Cars od Snow Patrol: „Those three words / Are said too much / They're not enough.“ My nejezdíme na dovolené do hotelů, nekupujeme si honosné dary, nejíme každý týden v restauracích a neříkáme si, že se milujeme. Každý děláme, co umíme, ale přesto jsme neskonale šťastní, že máme jeden druhého a že jsme vytvořili domov, ve kterém se i Martínek cítí šťastný a v bezpečí. (Čtenář si představí horu kapesníčků, které padly při psaní tohohle článku.)


Tereza právě prožívá 14. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Zase v tom!

KLUB TĚHULEK! TEREZA S manželem jsme začali plánovat početí druhého miminka, protože jsme měli dojem, že s prvním dítětem už je to jeden velký stereotyp, spíme celé noci, nekojím, což znamená, že hormony nelítají jako na houpačce dolů a nahoru a... Celý článek »

Naposledy navštívené