Nástup na mateřskou dovolenou. Bude nuda?

KLUB TĚHULEK! IVA O víkendu jsem zase víc vařila. Tedy spíš se snažila vařit. Nemotornost pokračuje. Všechno mi padalo z rukou, několikrát jsem se opařila, spousty věcí skončilo na zemi. I mně přijde, že ta jídla neumím najednou dochutit. Davidovi pořád vyhrožuji, že bude muset vařit on. Zatím k tomu nedošlo, vaření i pečení je můj koníček, záliba, u které si ráda odpočinu. Takže se jí ani nechci vzdát. Ale jestli to bude pokračovat dál, tak pro nás všechny bude lepší, když si raději namažeme chleba.

Práce

Minulé pondělí jsem v práci oslavila svoje narozeniny a zároveň to byla už rozlučka. Ve čtvrtek jsem tam byla naposledy. Teď čerpám řádnou dovolenou, na mateřskou nastupuju 8.10.

Doteď se z toho nemůžu vzpamatovat. Nějak mi hlava nepobírá, že už ráno nemusím vstávat, že už tam nebudu trávit každý den. Pochopitelně počítám, že se tam občas stavím. Mám ji jen patnáct minut od domu, ale už to bude jiné. Slíbila jsem, že když bude potřeba, není pro mě problém, se tam ukázat a pomoct. A to bude zřejmě hned v říjnu, protože nás čekají čtvrtletní plátci DPH a to mé nástupkyni nezávidím. Je toho opravdu hodně na zpracování. Ale obávám se, jak z toho kolotoče vypadnu, začnou se řešit nové zakázky, případy, tak se za chvíli budu v práci stavovat jen na kafe a nebudu vědět, o čem se kolegyně baví.

Jak jste se cítily vy, když jste odešly na MD? Napište mi do diskuze.

Porod

Po čtrnáctidenní pauze, pokračoval minulou středu předporodní kurz. Nemohla jsem se dočkat, vždycky se na něj těším, a tentokrát ještě víc. Byli s námi totiž konečně i tatínci. A probíral se průběh porodu. Zkoušeli jsme i různé pozice při kontrakcích, jak dýchat, apod. Majka o tom tak krásně vyprávěla, co se kdy děje – se mnou i s miminkem, že se toho zážitku nemůžu dočkat.

A zase na mě padl splín ohledně císařského řezu. Spousta kamarádek mi říká, že jsem se zbláznila, že chci rodit raději přirozeně, co by ony za to daly, že není, o co stát. Jedna dokonce kvůli zádům podstoupila plánovaně už od začátku císaře a nemůže si to vynachválit. Miminko je za deset minut venku, maminka neměla žádné hodinové bolesti.

Nevím, proč se nechci o hekající zážitek ochudit, ale chtěla bych to prožít. Myslím, že to k tomu prostě patří, tak jako některé těhotenské neduhy. Pokud to pochopitelně zdravotní stav miminka, ani maminky nedovoluje, nedá se nic dělat. Podle mě je ale lepší, když si samo miminko určí, kdy je ten správný čas přijít na svět a i ono musí vyvinout značné úsilí a trpělivost při cestě ven. Navíc po císaři ho hned od maminky odnesou, je pravda, že je pod dohledem tatínka a i tatínek může zařídit potřebný bonding. Od začátku jsem ale chtěla, aby Marušku dali na mně a byli jsme u toho všichni tři v objetí a pořádně dojatí. A už bych se od ní pak nehla.

Vždycky když na to pomyslím, sice si povzdychnu, ale pak si hladím láskyplně bříško a jsem šťastná, že je Maruška v pořádku. V duchu si nadávám, že to pořád řeším. Že zdraví a pohoda Marušky je teď to nejdůležitější.

Majka na kurzu mi dala naději. Sice vytáhnutí placenty nemůžu sama ovlivnit, ale je možné, že jak ještě poroste miminko a děloha, že se placenta přeci jen povytáhne a Marušce nebude nic bránit při cestě na svět. Takže neztrácím naději. Kdo ví, jak to nakonec bude.

Hezký týden
Iva

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Iva právě prožila 31. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

19. 9. 2013ibina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Super článek, Ivo! ;) 

Obrázek uživatele ibina
ibina

Děkuju za podporu, naděje umírá poslední a věřím, že i my tohle všechno prožijeme a užijeme si to. Tobě přeju, ať i s druhým prďolou je všechno o.k.

Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahoj Ivo, moc ti držím palečky, aby se placenta mohla vytáhnout výš a ty jsi mohla rodit přirozeně. Na svůj porod mám krásné vzpomínky, bolesti byly, ale daly se zvládat, samotný porod na 5 zatlačení a dcerka byla s námi :) A pak ten krásně strávený čas na sále, kde jsme si to pak už všichni tři užívali. Nejhorší z celého porodu bylo asi šití, ale už jsem moudřejší, tak vím, jak na to u druhého prďolky. Takže se na porod zase těším, jen doufám, že mimčo nebude stávkovat.Takže hodně štěstí! Ytagom

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené