Stále rostoucí bříško

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Jak je vidět na fotografii, do čtvrtého měsíce na mě nešlo skoro nic poznat, ovšem tentokrát se bříško pěkně vyklubalo :-). Je hezky kulaté a tak nosím samé přiléhavé oblečení, abych ho světu ukázala (dokud můžu). Zatím mi nepřetékají boky a netřou se mi stehna o sebe, ale mám z toho trochu obavy :-D.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Přesně jak všude píší, v pátém měsíci dochází k většímu růstu miminka a je to tedy znát, to vám povím. Od začátku si po měsících píšu míry a v poslední době mi už roste jenom bříško a prsa, což mě nechává v klidu, protOže prsa klidně větší přivítám :-). Včera jsem byla na zkoušce svatebních šatů a jak mi bylo řečeno před třemi týdny, že mám na vázání dost velkou vůli, že nebude třeba zvětšovat vložku pod vázáním, tak je teď samozřejmě všechno jinak. Musí do nich zasahovat švadlenka a trochu je upravit, protože pupíček opravdu povyrostl :-). Zatím si tím hlavu nelámu, ale věřím, že až budu ve vyšším stádiu, tak už to příjemné moc nebude...

Naštěstí mám super maminu, takže počítáme s tím, že v posledních měsících se zavřu na chalupě (snad bude hezké počasí) a doufám, že jediná starost, která mě bude trápit, bude, jak se ohnout pro tu červenou jahodu :-D. Předpokládám, že až tahle fáze nastane, tak už budeme mít pokojíček připravený a nakoupeno vše potřebné, abychom pak nehonili všechno na poslední chvíli. Věřím, že už tolik těch sil mít nebudu, takže se snažím to mít už teď zorganizované. To jsem celá já, vše musí být podle plánu a běda, že tomu bude jinak... hned jsem z toho nervózní :-D. Máme zatím nahoře 6 kg, což není hodně na to, že jsem už v pátém měsíci, tak doufám, že ze mě nebude velryba :-D. Ještě dnes mám někdy ráno, kdy se probudím a připadám si netěhotně :-), bříško není sice propadlé, jak tomu bývalo dříve, ale rozhodně někdy nevypadá těhotně ;-). I když se trochu zarazím, protože večer mám vždycky břicho jako balon a ráno se divím, jestli je to normální.

Svatební plánování je v plném proudu. Neustále dochází k různým změnám, což mě pěkně znervózňuje, ale snažím se zachovat klid ;-). Doufám, že všechno klapne podle představ a budeme mít jenom hezké vzpomínky. Každý den máme alespoň jeden úkol, ať už je to zasedací pořádek, doobjednání výzdoby, nebo seznam aut, určitě to není tak jednoduché, jak jsem si na začátku představovala. Jen doufám, že vydržím v lodičkách celý den. Nejsem teď na podpatky vůbec zvyklá, tak se bojím puchýřků a s tím spojeného naříkání. Přeci jen bych chtěla být za princeznu ;-).

Neustále měním jména pro miminko, zato Honzík už má vybráno. Pro chlapečka Šimona a pro holčičku Lilianu. Připadá mi, že už se smířil i s možností, že bychom mohli mít holčičku, tak jsem o chlup klidnější ;-).

Poslední tři dny se nám krvácení úplně zastavilo, takže jsem zase o něco klidnější. Paní doktorka nám na poslední kontrole řekla, že máme být v klidu, že to vypadá dobře, což je dobrá zpráva. Příští týden už se objednám na 4D ultrazvuk, tak je tu možnost, že už budeme vědět pohlaví s naprostou přesností. Bohužel jsme se také dozvěděli, že holčička není nikdy jistá, že se tam ten mišpulínek může někde schovávat, tak musí mít tatínek trpělivost a já ve vybírání oblečků taky, aby bylo všechno neutrální a nestalo se nám, že bude mít chlapeček plno růžového oblečení ;-).

Venku je opět krásně, tak Vám přeji pozitivní náladu, jako máme po delším stresovém období i my ;-).

A budu ráda, pokud mi napíšete do diskuze, pokud máte obdobné problémy s krvácením jako já, zatím totiž nikoho takového neznám a určitě by se mi hodila podpora někoho, kdo si tím prošel a vše dopadlo dobře.

Vaše těhulka Líza


 Eliška právě prožila 17. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

27. 3. 2014Elissovna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Ahoj Zázraku :-) ...taky bereš ascorutin, utrogestan a magne B6? Já jsem trochu nešťastná z tho ascorutinu, protože v příbalové informaci píší, že je pro těhotné nevhodný. Jediný důvod, proč zachovávám ještě klid je, že není na předpis a že mi doktorka řekla, že je to pouze pojistka pro výrobce. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Eliško! Jsem přibližně stejně těhotná jakoTy. Taky mě celé těhotenství provází špinění. Je to mé třetí těhotenství a vůbec se nedá srovnat s předešlími. Tak doufám, že vše bude o.k. Držím Ti pěsti, ať vše dobře dopadne.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak je to tady, příští úterý tomu bude přesně 6 týdnů od porodu, takže bychom měli mít "to nejhorší" za sebou ;-) ...i když vím, že mě to ještě všechno čeká až začnou například růst zoubky, nebo třeba až se poprvé postaví na... Celý článek »

Aby toho v šestinedělí nebylo málo...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Náročnost samotného šestinedělí si asi dokážete představit. U nás teď ale nejde pouze o péči o miminko, které bezdůvodně pláče, ale také o péči o našeho tatínka, který si včera přetrhal vazy na pravé noze... Celý článek »

Naše nejšťastnější miminko v okolí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdraví vás čerstvá maminka se svojí, tři týdny starou princeznou Agátkou. :-) Z čehož vyplývá, že si užíváme tolik oblíbené šestinedělí a snažíme se s tatínkem vychytat všechny potřeby našeho krásného miminka...  Celý článek »

Jak přišla naše Agátka na svět...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už mohu i já konečně říci, že to mám za sebou a jako správná maminka, se pochlubit naší krásnou holčičkou Agátkou. :-) Vlastně jsem se z toho všeho ještě pořádně nevzpamatovala. Je to tak silný zážitek... tak velký pocit... Celý článek »

Zoufalost...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás ve svém dalším pravidelném příspěvku. Jak vyplývá z titulku článku, jsem stále ještě celá a taky už jsem z toho tak trošku na nervy. Nejen, že mi paní doktora říká každý týden, že si myslí, že by to do týdne mohlo... Celý článek »

Poslední týden...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím všechny těhulky, maminky a vůbec všechny čtenářky tohoto webu. Hlásím se vám ze 39. týdne těhotenství, kdy už se nám odpočítávají poslední dny a já se nemůžu dočkat na tu naší prdelínu. :-)  Celý článek »

Poslední úpravy...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Týden utekl jako voda a já jsem zpět u psaní článku o těhotenství. Po pravdě už ani nevím o čem psát, protože se točím v bludném kruhu a to v očekávání na velký den "D", neboli příchod našeho miminka na svět. Celý článek »

Malé velké bříško…

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se do služby těhotných pisatelek. : -) V tomto požehnaném stavu se neustále setkávám s různými názory na moje rostoucí panděro. ;-) Dalo by se říct, že všichni řeší, zda je nízko položené, či vysoko. Jak jsem se... Celý článek »

Nikdy nekončící příběh...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to pro mě úmorné... probdělé noci, nateklá snad každá část mého těla, bolest zad, bolest kloubů, brnění v prstech... a hlavně neustálý strach, aby vše dopadlo dobře. Celý článek »

Planý poplach!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Sedím si takhle s mamčou na terase u bazénku v suchých plavkách a když se zvedneme, že půjdeme spolu připravit večeři, tak najednou koukám a vidím pod sebou loužičku a jde přesně směrem, kterým jsem šla. Říkám si "hlavně v... Celý článek »

Poslední měsíce hypochondrie...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to tak, zbývají nám necelé dva měsíce do porodu a je to taky pěkně znát. Nejen, že jsem přibrala už skoro 20 kg, takže je to znát na pohybu, ale v poslední době mě začaly neskutečně brnět ruce a to nejvíc v noci, takže s... Celý článek »

Výbavička

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně dorazilo veškeré objednané zboží pro malou. Je to zrovna chvilka, co jsem otevřela poslední balíček doručený poštou a nemůžu se vynadívat. Tolik krásných oblečků, co je dnes k dostání. S radostí si všechno prohlížím... Celý článek »

Ideální počasí pro těhotné...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to úmorné a nekonečné..!!! Naivně jsem se domnívala, že to budu v těhotenství zvládat dobře, když můžeme kdykoliv zajet k rodičům na chatu, kde je bazén, ale opak je pravdou. Natýkají mi prsty a to jak na rukou, tak i na... Celý článek »

Těhotenské cvičení

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou druhou lekci těhotenského cvičení a začíná mě to opravdu bavit. :-) ...teda až na to, že jsem si teď musela dvakrát odskočit na záchod, jak se mi chtělo čůrat... Ale od toho tam chodíme, abychom posílily oblast... Celý článek »

Máma o sebe musí taky pečovat!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Ano ano, už to tak bude... dalo by se říct, že máme skoro hotovo. Zbývá už jen koupit nábytek a pár věciček pro malou, ale to už jsou, s porovnáním s tím co jsme řešili poslední měsíc, maličkosti. ;-) Nastal tedy čas na to,... Celý článek »

Ultrazvuk 4D

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už i my máme za sebou tak dlouho očekávaný 4D ultrazvuk a konečně se s vámi mohu podělit o naše zážitky. Celý článek »

Hlavně se z toho všeho nezbláznit

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se vám opět po týdnu a teda řeknu vám, že ne zrovna v dobrém rozpoložení... Pustili jsme se totiž do rekonstrukce dětského pokojíčku a vzniklo z toho obrovské staveniště po celém bytě. Takže nejenom, že nevím kam dříve... Celý článek »

Cukr za námi ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně máme za sebou orální glukózový test. A poznatky? ...přesvědčila jsem se, že si už nemám nechávat vykládat strašidelné příběhy. ;-) Přiznám se, že jsem měla opravdu strach, že tu tekutinu někde mezi hromadou lidí v... Celý článek »

Moje křtiny

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak máme za sebou další ze životních událostí. Tak to vypadá, že tento rok je opravdu plodný pro celou naší rodinu. Nejen, že čekám mminko já, ale budeme mít v rodině ještě jeden přírůstek. Jak se zdá, jsme přibližně stejně... Celý článek »

Nový stav: vdaná... ale šťastně ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Pomalu si zvykám na čerstvý stav "vdaná". Souvisí s tím spousta vyběhávání po úřadech, jako například změna v OP, ŘP, banky, pojišťovny, zaměstnání atd... také jsem si musela vytvořit nový email a na což si vůbec nemůžu... Celý článek »

Šťastné chvilky

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Vše je úspěšně za námi! Svatba dopadla na jedničku! Opravdu jsme si to užili a co je nejlepší... všichni si vše chválili a moc se jim to líbilo. Ani jsme nečekali, že se všechno takhle vydaří. Takže můžu úspěšně oznámit, že... Celý článek »

Uzlíček nervů

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA A je to tady! Odpočítáváme poslední dny do našeho velkého dne a jak tomu tak bývá... čím více se to blíží, tím jsme napnutější. Ráda bych byla v klidu, ale moje povaha mi to tak nějak nechce dovolit. Odjakživa chci mít všechno... Celý článek »

Přípravy na svatbu

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Tentokrát se nechci v celém článku zabývat neustálým krvácením, které mě od čtvrtého měsíce těhotenství trápí, zaměřila bych se na náš blížící se veliký den "D". Dokonce jsme se dozvěděli, že v případě, že se jedná o tmavou... Celý článek »

Poplach číslo 3

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnešní noc opět nebyla veselá. Vzbudilo mě krvácení, takže jsem si v klidu sbalila to nejnutnější do nemocnice a vyrazili jsme rovnou do Ústí na pohotovost. Takže opět obavy a strach. Hlavně bezmoc, kdy je člověk odkázaný na... Celý článek »

Hospitalizace

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnes mi nějak není do zpěvu po zkušenostech a informacích, které jsme dostali za poslední týden. Jak jsem minulé úterý psala, jaké máme štěstí, že krvácení nebylo vážné. Tak se nám tato situace ve středu opakovala a tentokrát... Celý článek »

Nepříjemná zkušenost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Opět jsem tu pro vás, abych vám sdělila své pocity, zážitky či zkušenosti ze svého právě probíhajícího těhotenství. Tedy řeknu vám, že zkušenost, se kterou jsem se dnes setkala, bych nikomu nepřála. Po pravdě jsem ani netušila... Celý článek »

Cucáme si paleček

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Je tomu opět týden, co jsme se vám naposledy ozvali s naší drobotinkou v bříšku a já se konečně můžu pochlubit výsledkama ze screeningu, které jsme dnes dostali. Miminko je v pořádku!!! Má obě ručičky, obě nožičky a co ještě..... Celý článek »

Malé těhotenské bříško :-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak dnes mě milé maminky upozornila aplikace v telefonu, že jsem ve 12. týdnu těhotenství. Vypadá to tedy, že jsme zdárně přežili nejrizikovější tří měsíční období. Jupí! :-) Mám ohromnou radost. Neustálé obavy z toho že by se... Celý článek »

Přecitlivělost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou kontrolu srdíčka a podle slov paní doktorky je vše v pořádku. Vidět to malé stvoření, jak sebou kvedlá v té své bublině a přitom nic necítit, je opravdu zvláštní pocit. Hlavně to, jak vypadá je úžasný. Každý v... Celý článek »

Naše borůvka

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás všechny ve svém blogu, kam se budu snažit, jako čerstvá těhulka, psát své radosti, starosti a vůbec své pocity během celého těhotenství.  Celý článek »

Naposledy navštívené