Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno pro mimino a hlavně se začínají objevovat menší či větší těhu obtíže spojené s třetím trimestrem. Tak si raději zavzpomínám na uplynulý týden plný litomyšlské pohody.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V Litomyšli jsem se svým drahým mužem byla již potřetí. Martínek to s námi absolvoval vlastně třikrát taky, jednou v břiše, no a příští rok pojedeme už 4 a miminečko podruhé. Spousta lidí má pocit, že jezdit na to samé místo je nesmysl, někteří machisté mají pocit, že pokud nevyjedou k moři, tak to není dovolená... asi jsem takhle smýšlela též, ale to bylo ještě dávno před dobou rodičovskou. Teď jsem ráda, že znám všechny vycházkové trasy v okolí a záchytné body na výletech, kdyby náhodou Martínek vyjádřil kteroukoliv ze svých potřeb, víme kde a jak nejrychleji mu pomoci.

Navíc v Litomyšli se mi prostě a jednoduše dobře nakupuje. Vždycky myslím na to, že kdybychom za dovolenou u moře zaplatili 6x víc než v Litomyšli, tak vlastně máme velkou finanční rezervu na nákupy a tak jsem v obchodech jak utržená ze řetězu. I když z mého účtu vlastně nic utratit nejde a manžel mi drží řetěz příliš na krátko, ale základní, méně často pak ty nadstandartní, potřeby rodiny chápe. :-)

V Litomyšli jsme měli krásné počasí. Tak akorát na výlety. Ani vedro, ani zima. Chodili jsme na maliny, borůvky a ostružiny. Martínek si pochutnával a mě to tak těšilo, že bych vlastně ani nemusela víc vidět ani zažít. Od doby, co máme Martínka, pro mě není důležité splnit plán trasy a dobýt vrchol, ale spíš se dívat na potřeby dítěte, přizpůsobit tempo výletu jemu a jednoduše zajistit to, aby všichni byli spokojení. Pokud si chce hrát s klackem v kaluži, tak ať si hraje, pokud řve a výletovat nechce, tak si sedneme na lavičku, odpočineme si na chvíli a uvidíme. No jenže testosteron v naší rodině začíná pomalu ale jistě převažovat a s tím i potřeba vrcholy zdolávat...

Jeden den jsme vyjeli na výlet do Toulovcových maštalí, ale nedošli jsme konce – zastavil nás déšť a sběr lesních plodů. Tak jsme se druhý den vydali znova. Tentokrát pod azurovou oblohou, sběr lesních plodů se uskutečnil, Martínek zaspal, my prožívali romantiku... vše ideální až do bodu, kdy se probudilo nutné mužské: „zpátky ani krok, jdeme vpřed dobývat maštale.“ Terén byl vhodný spíš pro kamzíky a ne pro těhotnou a batole spící v kočárku. Takže já obtěžkána všemi taškami z kočárku, manžel v náruči přenášel spícího Martínka v kočárku přes kořeny stromů a šplhal se po skalách... prostě komedie pro všechny výletníky! Jediné, o co jsme měli obavu, abychom někde po cestě nevysypali Martínka, nebo aby neměl mořskou nemoc z toho věčného natřásání. Manžel výlet okomentoval slovy: „Extrémní podmínky utužují vztahy.“

Jeden z dalších výletů, které si na mě chystal, byl výlet do asi 5 kilometrů vzdálené vesnice. Měli jsme se jet podívat na sochu býka, který tam byl instalován jako památka na první býčí inseminaci v ČSR v roce 1948. Manžel zamýšlel, že bychom z toho udělali půl denní výlet. Tam pěšky – celou dobu DO KOPCE – obdiv býka a pak autobusem zpět. Byla jsem ráda, že jsem tento nápad potlačila již v zárodku, protože štrachat se půl dne, abych obdivovala plechové býčí koule se mi zdálo fakt moc! :-)

Po pohodovém týdnu s plnou penzí a úklidem jsem se ale neskonale těšila domů. Tak ráda jsem si lehla do svých peřin a na Martínkovi to bylo taky znát. Usnul jak padlá hruška a ráno jsme se chodili dívat, co se děje, že pořád spí. V tomhle ohledu to mají teď s miminkem stejně. Někdy mám pocit, že ani mimino nemám. Když jsem byla těhotná s Martínkem, tak si stačilo na chvíli sednout nebo lehnout a začal okamžitě kopat. Teď jsou pohyby cítit jen velice zřídka, ale ani se miminu nedivím, je chudák asi celé vyřízené z Martínkova věčného skákání po mě. Ono se vlastně hýbe, sice ne samovolně, ale podnětů k pohybu z venčí má přemíru. Tak snad mu to lenošení vydrží!


Tereza právě prožívá 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Milována dvěma muži najednou

KLUB TĚHULEK! TEREZA Kromě toho, že mám potřebu všechno stále čistit (tedy vyjma Martínka, který na sobě má permanentně zbytky jídla, hlínu, zubní pastu…), stále nakupovat a shromažďovat, tak mám také potřebu být obklopená lidmi, kteří mi dávají... Celý článek »

Zase v tom!

KLUB TĚHULEK! TEREZA S manželem jsme začali plánovat početí druhého miminka, protože jsme měli dojem, že s prvním dítětem už je to jeden velký stereotyp, spíme celé noci, nekojím, což znamená, že hormony nelítají jako na houpačce dolů a nahoru a... Celý článek »

Naposledy navštívené