Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být svobodní. Když máme jedno dítě, chceme… pořád víc a stokrát jinak!

Když mám chvilku, pořád srovnávám, co jsem tehdá měla, teď nemám a naopak. Tak třeba…

POVINNOSTI: Se slzou v oku vzpomínám na časy na vysoké škole. Za semestr jsem měla třeba 6 předmětů a do 3 z nich jsem měla z týdne na týden přečíst nějaký absurdní počet stran, ne-li knih, psát eseje a připravovat se na zkoušky. Furt jenom číst! Číst na zádech! Číst na břichu! Číst na boku! Venku! V tramvaji! V kavárně! Proč musím pořád číst?! Neskutečně otravné, myslela jsem si!

O 4 roky později: Já chci zase číst… číst souvislý text knihy, kde se nezopakují 2 stejné přívlastky na jedné straně; číst básně, které neznají pouze a-b-a-b rým; chci číst nejen nadpisy k novinovým článkům, ale i jejich obsah; chci číst v jiné poloze než ve stoje při vaření; chci číst v klidu, sama…

SVOBODA: Se slzami v očích vzpomínám na svůj nejlepší cestovatelský zážitek – road trip po USA. Na měsíc jsem měla všechny své věci sbalené v jedné krosně. Abych co nejvíce zažila a viděla, byla moje finanční strategie daná: Jeden den se dobře najíst, to je, dát v průměru 20 dolarů za večeři a spát v autě, a druhý den se dobře vyspat, to je, dát to samé za nějakou postel v motorestu a najíst se toustového chleba. Když se mi nelíbilo jet vlevo, jeli jsme vpravo. Čas, místo, směr… všechno záleželo jen na mně a domluvě s mým spolujezdcem.

O 4 roky později: Když někam jedeme, všechen zavazadlový prostor zabírají pouze osobní věci spolujezdce, jídlo a další potřeby nutné k jeho fyzické i duševní spokojenosti. Čas cestovaní je jasně daný. Pokud je destinace vzdálená do hodiny cesty, vyjíždí se vždy po probuzení, pokud nad hodinu, vyjíždí se tak, aby si spolujezdec mohl v autě „dát 20.“ Cíl cesty musí být taktéž jasně daný. Musí být dostatečně přehledný, aby nehrozilo nebezpečí či ztráta spolujezdce, dostatečně vybavený občerstvovacími zařízeními, aby spolujezdec mohl kdykoliv dostát výbornému jídlu, spánku či čistému zadku, a dostatečně zábavný, aby se pro řidiče vyšetřila alespoň chvilka odpočinku.

Na road tripy vlastně jezdím už rok a čtyři měsíce dennodenně. Akorát na místo toho, co bych si vozila svůj zadek v „kočáře,“ vozím zadek svého dítěte v kočáře. Zásadním omezením je však to, že se spolujezdcem se nelze domluvit! Většinou si prosadí svoji!

SEX: Teď již v slzavém údolí vzpomínám, jaké to bývalo dobrodružství! Ještě před narozením našeho syna se panelák otřásal v základech, sousedi s uznáním pokyvovali na mého manžela a na domovní schůzi bylo zařazeno do bodu „jiné“ dodržování nočního klidu. Noční klid je porušován stále, ale teď již jen, když se náš drahý potomek noční můrou budí ze spaní a sousedi se nám za zády posmívají: „To mají za to!“

„Rákoska“ sloužila jako předmět slasti, teď na ní leží vrstva stoletého prachu a za pár let z ní bude jistě účinný výchovný prostředek. Třešničkou na dortu byly roubíky a pouta… teď mě již nikdo umlčovat a poutat k posteli nemusí. Svolně se podrobím. Zdá se, že tráva je vždycky zelenější na druhé straně. Člověk prostě nikdy nemá všechno, po čem z hloubi duše touží.

My máme krásného a zdravého Martínka a druhé miminečko má již polovinu pobytu v břiše za sebou. Všechno to krásné a společné máme tedy ještě pořád před sebou.


Tereza právě prožívá 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.  Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Milována dvěma muži najednou

KLUB TĚHULEK! TEREZA Kromě toho, že mám potřebu všechno stále čistit (tedy vyjma Martínka, který na sobě má permanentně zbytky jídla, hlínu, zubní pastu…), stále nakupovat a shromažďovat, tak mám také potřebu být obklopená lidmi, kteří mi dávají... Celý článek »

Zase v tom!

KLUB TĚHULEK! TEREZA S manželem jsme začali plánovat početí druhého miminka, protože jsme měli dojem, že s prvním dítětem už je to jeden velký stereotyp, spíme celé noci, nekojím, což znamená, že hormony nelítají jako na houpačce dolů a nahoru a... Celý článek »

Naposledy navštívené