Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný – hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové. Ostrov se jmenuje Pelješac. Pravda, je uložen dost jižně, ale když obětujete jednu noc v kempu po cestě, není to vlastně žádný větší problém.

Jako problém se však ukázalo pojištění pro těhotné do zahraničí. Ráda bych znala vaše zkušenosti, protože ta moje mi přišla dost šokující. Nebyla jsem s kamarádem, který se tím zabývá, schopna najít skoro žádnou pojišťovnu. Nakonec jsem se nechala pojistit u Evropské pojišťovny, která pojišťuje nerizikově těhotné až do 7. měsíce těhotenství a ceny jsou velmi příznivé. Druhá v pořadí byla Allianz, ale nechtěla jsem studovat další podmínky- vyřizovala jsem to dost narychlo a zvolila hned první navrženou pojišťovnu. Byla jsem nicméně zvyklá slýchat, že těhotnou pojistí skoro každá pojišťovna, byť jen do určitého měsíce těhotenství a za určitých podmínek, proto můj údiv nad tím, že se dnes do toho již žádná pojišťovna nežene.

Naštěstí nebylo pojištění zapotřebí. Vrátili jsme se v pořádku i s miminkem v bříšku.

Následující víkend jsem si chtěla po namáhavé zpáteční cestě (my jsme volili přímou cestu domů bez přespávání v kempu) odpočinout a doma poklidit. Přišel však návrh ze strany naší početné rodiny, že bychom mohli vyrazit o víkendu na Lipno. Rodině málokdy odřeknu, takže se jelo.

Počasí nám přálo, bylo krásně, spaní ve stanu mi zatím stále nevadí, protože bříško mám i na konci 5. měsíce spíše menší. Včera jsem ale poprvé okusila, co to znamená, být těhotnou v úmorných vedrech. Ani v Chorvatsku jsem nezažila 35°C. A nyní jsem při těchto teplotách šplhala po Šumavských vršcích, a přestože jsem měla hlavu chráněnou, začala mi brzo třeštit. Léky jsem si žádné vzít nechtěla, takže jsem si to pěkně protrpěla. Každou chvíli jsem odpočívala a lila do sebe ledovou tříšť. Pozdě večer už mi bylo zase dobře, ale v takovém počasí se již nikdy nebudu pouštět do žádných výšlapů a radši budu doma uklízet 😉

A jaký byl váš víkend?
Vaše bloggerka Zdeňka

21.7.2014 10:06  | autor: Zdeňka

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist