Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně.

Vím, že toto téma je dost ožehavé, takže se to vlastně dalo čekat, a jsem moc ráda, že se do mne žádná z nastávajících maminek nepustila a nezačala mi nadávat do nezodpovědných. Ne snad, že bych se neuměla bránit nebo obhájit svoje názory, ale po pravdě to dělám nerada.

V podstatě jsem se rozhodla, že první dítě odrodím v porodnici, ale chci k tomu svoji porodní asistentku, abych byla co nejméně v kontaktu s místním personálem a hlavně s nemocničním shonem jako takovým. Už jsem s jednou asistentkou komunikovala, zatím pouze virtuálně, ale hodláme ji s přítelem osobně navštívit a domluvit si u ní předporodní kurs.

Přesto, že svoje první dítě neodrodím doma, jsem již teď rozhodnuta, že u druhého dítěte tomu tak bude. A tak se snažím hodně číst, začala jsem navštěvovat semináře, prostě dělám vše proto, abych pro příště byla již dostatečně vybavena informacemi. Konečně se mi také podařilo odevzdat 90% svojí smluvené práce, takže se mi dost ulevilo a začala jsem si skutečně užívat těhotenské volno. Čtu si, cvičím, hraju na bubínek, věnuji se výcviku psa a navštěvuji kamarádky a známé. Od příštího týdne pak začnu ještě navštěvovat gravidjógu a předporodní kurs s přítelem.

Na předporodní kurs se moc těším, zjistila jsem, že mi dělá dobře kolektiv dalších žen, hlavně těch těhotných. Těhotná žena je přeci jen ve zcela nové životní situaci a nemít se o to s kým podělit je těžké. Navíc slyšíte, že problémy, které trápí vás, trápí i někoho jiného, a člověku se lépe prožívá to, na co není sám.

Konečně jsem se také rozhodla začít dělat něco pro svou přípravu na porod – cvičím cviky na pánevní dno a chci ještě začít docházet na gravidjógu. Od té si slibuji hodně, protože vím, jak blahodárný účinek měly na mou psychiku lekce hormonální jógy. A právě dobrý a hlavně stabilní psychický stav je podle mého pro porod to nejdůležitější.

Zatím ale musím říci, že prožívám to nejšťastnější období svého života. Chmury, které jsem často mívala, jsou pryč a k milujícímu partnerovi a mamince přibyl ještě jeden milující človíček, který se sice zatím schovává v bříšku, ale už teď je mi velkou oporou.

Mějte se krásně a užívejte si těhotenství.
Vaše bloggerka Zdeňka

2.9.2014 3:50  | autor: Zdeňka

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist