Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude.

Miminko jsem si dlouho nepřála. Kolem 28let přišlo konečně první volání přírody a já o dítěti začala uvažovat. Neměla jsem však pozitivní náhled na rození dětí do tohoto světa. Vím, že lidé ve válce měli také hodně špatnou výchozí pozici, ale dnes, kdy naše civilizace pomalu dosahuje svého technického vrcholu a naopak začíná více a více upadat v oblasti sociálně humánní, se mi plození dětí nezdálo být dobrým nápadem. Přeci – jak bych se svému dítěti mohla v dospělosti podívat do očí a bez výčitek se mu pokoušela vysvětlit, že jeho příchod na svět byla čistě sobecká záležitost? Protože jiný inteligentní důvod ke zplození dítěte do tak lidsky ohavné společnosti, která více a více devastuje svoje životní prostředí a jejímž hlavním leitmotivem je vlastní EGO nebo fanatický vůdce s ještě větším EGEM, prostě není?!

Můj tehdejší přítel byl jiného názoru a můj postoj asi nebral moc vážně, protože mi stále tvrdil, že budeme mít minimálně 3 děti. Po x debatách se svým okolím a několika dalších letech jsem nakonec dospěla k závěru, že se spokojím s argumentem, že má-li mít v dnešní době někdo děti, které třeba jednou pomohou i s ozdravením planety, měli by to být lidé, kteří jsou vzdělaní a osud planety a lidstva jim není lhostejný. Zcela nesobecky se mezi tyto lidi počítám, a proto jsem svůj názor na plození dětí nakonec změnila.

Přiznám se, že i volání přírody začalo být víc a víc neodbytné a objevil se také vhodný partner pro rodičovství.

No, a nyní čekám svého drobečka a již se nemohu dočkat, až ho pochovám ve svém náručí a spolu s partnerem utvoříme rodinu.

Ještě stále mě napadá, je-li to správné a objevují se i myšlenky sobecké o zásadní změně dosavadního života, který už nikdy nebude tak volný a „jednoduchý“ jako dosud. Zároveň mám ale pocit, že je to nyní vlastně můj jediný smysl života.

Mám přítele, o kterého se mohu opřít a který si také moc přeje založit rodinu, a proto věřím, že budeme schopni tomu malému tvorečku dopřát to nejlepší z nás a vybavit ho dostatečně pro život v dnešním nelehkém světě.

Toto štěstí přeji všem nastávajícím maminkám.

Hezký týden!

Vaše blogerka Zdeňka

27.5.2014 11:55  | autor: Zdeňka
Více o tématu: partner

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist