Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce.

Minulý týden se nestalo vcelku nic zásadního a přesto považuji za velký pokrok, že se nám s přítelem podařilo konečně se vrhnout na úklid prvního patra našeho domu. Někomu se možná bude zdát, že je to normální, vrhnout se na úklid baráku, čekáte-li rodinu, ale to jste neviděli naše první patro.

Můj přítel je starý vetešník a když zrovna „neveteší“, kupuje všechno pro jistotu dvakrát. Nikdy jsem nikoho takového nezažila. Není to klasický „messie“, ale je to prostě obchodník každým coulem. Když někde vidí něco za dobrou cenu, tak to koupí, protože i kdyby to neupotřebil sám, může to přece vždy výhodně prodat.

A tak se stalo, že mě i po tříletém soužití stále ještě překvapuje, co vše náš baráček ukrývá. Jsme vybaveni téměř na jakýkoli sport, máme jakékoli nářadí a stroje, jaké vás jen napadnou, ale co mě tedy doopravdy usadilo, byl poslední nález v prvním patře.

Přítel mi s hrdostí ukázal stůl pod cimbál! Je to konstrukce, na kterou se cimbál připevní, a je to prý drahá věc! Aha, řekla jsem si v duchu, takže kdy najdu motor k letadlu?! Ten naštěstí nemáme, ale motor k pojezdu vrat přítel našel a z toho jsem měla radost i já, protože budu moc ráda, když v zimě, až bude prcek na světě, nebudu muset na několikrát vylézat z auta a manipulovat s těžkými a ledovými vraty.

Podařilo se nám protřídit první patro ze dvou třetin a já jsem byla strašně vděčná za pokrok, který přítel udělal – byl totiž ochoten vyhodit doopravdy kdeco. Asi byly ty dva roky čekání a přesvědčování, že vyhodíme všechno, co se na půdě nachází, nutné, protože to přineslo ovoce. Teď už si dokážu představit, že naše první patro jednou bude i obyvatelné 🙂

Dalším velkým bonusem minulého týdne bylo pořízení Robíka. Robík, neboli iRobot, je robotický vysavač, kterého jsem si již nejméně rok moc a moc přála. Nedokázala jsem si totiž představit, že po narození dítěte budu muset každý den luxovat celý barák. Je to hrozná ztráta času a hlavně mi přijde strašně frustrující, když vaše práce není již po 24hod vůbec vidět. To víte, máte-li psa hlídače, rádi si ho vezmete i do baráku, protože je to váš mazlík. Jistě si však dokážete představit, co chlupů a jiných nečistot vám dovnitř nanosí. Robík mi hodně ulehčí život. Je to doopravdy šikovná věcička. Umí vyluxovat nejen hladké podlahy, ale i koberec, a sebere i ten nejjemnější prach. Prostě a jednoduše, bez Robíku už ani ránu!

A jak se daří stíhat úklid, vedení domácnosti a dítě Vám ostatním, co již děti máte?
Děkuji za všechny milé a povzbudivé odpovědi.

Vaše bloggerka Zdeňka

18.8.2014 12:10  | autor: Zdeňka

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist