Když se miminku nelíbí přehnaná aktivita

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, děkuji vám za kladné odezvy a příjemné rady k mému předchozímu článku.

Je to až neuvěřitelné, ale od minulého týdne se moje tělesná proporce výrazně změnila. Jakkoli mně nebo hlavně mému okolí moje bříško předtím připadalo příliš malé, mám pocit, že za ten uplynulý týden vyrostlo o polovinu! Začínám se navenek cítit čím dál tím víc jako těhotná. Stále nemám, a doufám, že ani nebudu mít jakékoli negativní fyzické projevy. Za týden mi končí pracovní úvazek a já se již moc a moc těším na nastávající klidné období, ve kterém si budu užívat svého jiného stavu, povídat si s miminkem, poslouchat hudbu, chodit na procházky do přírody, vymýšlet jména pro holku a kluka (stále jsme nezměnili názor na moment překvapení při narození) a připravovat se v domácnosti na příchod nového člena.

Až dosud jsem skutečně nepocítila jediné fyzické úskalí svého těhotenského období, ale přiznám se vám, že včera jsem to svoje malé drobátko asi trochu naštvala. Měli jsme rodinnou oslavu, na které se sešlo hodně dospělých a ještě více dětí. Součástí bylo i hraní beach volejbalu. Zprvu se mi vůbec nechtělo do hry zapojovat, přeci jen už jsem ho déle nehrála a také jsem už trochu zlenivěla, ale když jsem tak na ně koukala, jak je to baví, nakonec jsem si řekla: proč ne? Jenže…

Patřím k těm osobám, které rády a snadno propadnou kouzlu hry a soutěživosti. Během chvíle jsem se tak zabrala do hry, že břicho ne břicho, lítala jsem za míčem přes celé hřiště a občas si i „hodila rybičku“ do písku. Až mě překvapilo, jak mě vždy napomenul můj bratranec a také můj přítel, abych byla opatrná. Říkala jsem si, vždyť přeci nepadám na pupek a necítím se nijak špatně. Pár hodin po skončení hry mi to ale moje dosud spokojeně se vyvíjející dítko začalo oplácet: dostavily se bolesti – až mírné křeče břicha, bolest hlavy a mírná nevolnost. Já pitomá, říkala jsem si, a v duchu se tomu svému drobečkovi omlouvala za ty dnešní nárazy a „jízdu na motodromu“.

Dnes už se cítím lépe, bolesti zmizely, žádné další projevy se nekonaly, takže miminko mi asi odpustilo. A jelikož si jeho náklonnost a dobrou vůli nechci pokazit, nebudu se již věnovat žádnému fyzicky náročnějšímu sportu a hlavně ne kolektivnímu. Radši si vyrazím na delší procházku do přírody. Ostatně nevím, jestli je to tím těhotenstvím, ale poslední dobou vnímám svět kolem sebe jako mnohem hezčí, hlavně všechny ty barvy přírody.

Hezký týden vám všem a hlavně zdraví vám i vašemu děťátku přeje vaše bloggerka Zdeňka!

24.6.2014 1:45  | autor: Zdeňka

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist