Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je vše v naprostém pořádku, cítím se výborně, ale stále si nedokáži představit ten nový chod domácnosti, který nás s přítelem čeká. Zvládneme to? Budeme si umět pomoci?

Tuším, že tyto myšlenky nemám sama, ale sdílí je snad většina prvorodiček. Stále se také uklidňuji již otřepanou, kouzelnou formulkou, že to zvládla každá, tak proč ne já.

Nicméně se hodlám zklidnit ještě více – a v tom mi dopomáhej jóga! Už se nemohu dočkat, až se toto úterý vydám na první hodinu. Moc se těším a má očekávání jsou velká, protože jsem si uklidňující schopnost jógy vyzkoušela již v předtěhotenském období. Slibuji si od toho i návod, jak se uklidnit během porodu samotného a schopnost správně prodýchat stahy.

Kromě gravidjógy jsme se s přítelem přihlásili i na předporodní kurs a to doslova na poslední chvíli. Netušila jsem, jak velký je o tento kurs zájem. Nakonec ho budeme dokončovat týden před stanoveným termínem porodu, tak jsem zvědavá, jestli ho vůbec dochodíme. I tam mě doufám poučí, na co se mám při porodu připravit, protože zatím je to pro mne, i přes množství přečtených informací, stále velká neznámá.

Co se týče porodu samotného, definitivně jsem se rozhodla rodit v nemocnici, ale vysoce pravděpodobně změním svou prvotní volbu místa. Přeci jen mi mnohem více vyhovuje zařízení, které již na svých webových stránkách uvádí, že je otevřené alternativním porodům a mohu se spolehnout, že bude dodržovat můj porodní plán. Navíc vlastní porodní asistentku u porodu si bohužel nemůžeme dovolit, takže je tohle asi ta nejlepší cesta k alespoň částečnému splnění mých představ o porodu. Dokonce jsem si našla i novou hudbu, která mě vysoce pravděpodobně bude při porodu doprovázet, jsem jí nadšená. Možná trochu melancholická, ale moje dětátko určitě pochopí, že mamince perfektně vyhovuje. Takže jóga, hudba, vizualizace a voda budou mojí „svatou čtveřicí“, která mě bude doprovázet při porodu a udělá mi z něj doufám nezapomenutelný, pozitivní zážitek!

Všem nastávajícím maminkám přeji hodně zdraví a pozitivní mysl.

Vaše bloggerka Zdeňka

16.9.2014 2:00  | autor: Zdeňka

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist