Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických.

tNepatřím zrovna k optimistům, ale nepovažuji se ani za "ortodoxního" pesimistu. Každopádně občas nějaká ta depčička potrápí moji dušičku, asi tak jako většinu dnešních mladých lidí.

Svoje těhotenství jsem od počátku brala jako křehkou věc, asi i proto, že se mi dva roky nedařilo otěhotnět. Když mě pak pan doktor "potěšil", že během prvního trimestru mohu kdykoli potratit, začal se u mě vyvíjet středně vážný pesimismus. Vše vyvrcholilo, když jsem čekala na výsledky krevních testů a hlavně na ultrazvukové vyšetření nuchálního projasnění. Ráno před ultrazvukovým vyšetřením jsem měla svou nejhorší noční můru - potratila jsem a ještě mi bylo řečeno, že jsem nosila něco jako "zrůdu". Hrozná představa! Bohužel, obavám o zdraví našeho nenarozeného potomka se asi vyhne málokterá nastávající maminka. Naštěstí se nic takového nepotvrdilo a já se nyní mohu znovu zařadit mezi optimistické maminky a začít zase trochu normálněji žít!

Druhý neblahý projev těhotenství na mou psychiku je horší. Jedná se totiž o mou inteligenci nebo paměťový fond, chcete-li. Bohužel jsem zjistila, že netvořím žádnou výjimku. Hned první "těhotenskou" návštěvu u svého gynekologa jsem absolvovala natřikrát. Nejdřív jsem si nechala neschopenku napsat, hned jsem se však vrátila ji zrušit, protože mi nedošlo, že moje pracovní povinnosti mi to hned z počátku těhotenství nedovolí. Na potřetí jsem si šla pro potvrzení do fitka, o které jsem si zapomněla říci.

No a takhle to postupně pokračuje dál a zhoršuje se to. Nechám doma mobil nebo peníze, spletu si hodinu a zbytečně dorazím do Prahy dříve, nezapíšu zdravotní záznam do karty pacienta, neobjednám léky a tak bych mohla pokračovat dál a dál. Je to hrozně frustrující, ale jedna věc mě prozatím uklidňuje: Ještě jsem ani jednu neprojela na červenou, jak se to "podařilo" v těhotenství jedné mojí kamarádce!

A jak se daří zvládat vám ostatním těhotným tento nemilý fakt, který musíme zřejmě položit jako oběť na oltář našemu vytouženému těhotenství? Nemáte nějaký zaručený recept na to, jak zcela nezblbnout? Uvítám každou radu.

Držím palce!

Vaše blogerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

No schválně, zkus si během těhotenství všímat toho, jak často a v jakých situacích budeš roztržitá, uprostřed věty zapomeneš, co jsi vlastně chtěla říct, nebo řekneš úplně jiné slovo, než chceš... Mně se to dělo pořád, dodnes nechápu, že jsem neudělala žádnou zásadní "botu" nebo třeba průšvih v práci. A pak s kojením to prostě pokračovalo dál. Teď jsem těhotná znovu, přičemž pauza mezi ukončením kojení prvního syna a početím druhého byla asi měsíc... Takže jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat. Doufám ale, že jsi to s tou "demencí" brala vážně jen v uvozovkách a s nadsázkou ;-)

Ať se ti daří a těhotenství probíhá v klidu a v pohodě ;-)

J.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jarcatko, udělala jsi mi "radost". Nu což, mám-li být "dementní", abych mohla mít dítě a ještě dementnější, abych ho mohla dobře vychovat, pak tedy přijímám (odpusť můj muži) ;-)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Zdeňko, můžu tě ubezpečit, že bude hůř :-D "Těhotenská demence" bude vystřídána "mateřskou demencí", jejíž intenzita se bude zvyšovat úměrně trvání období kojení a exponenciálně růst v závislosti na počtu dětí :-D A pak to plynule přejde v demenci stařeckou :-D Jsme prostě odepsané ;-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené