Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy nepřicházejí . Teď jsem ráda, že je to období, kdy lepší jsou. Věci, co si přeji, se plní, sice v různých časových intervalech, ale vždyť jsem vlastně šťastná, tak co vlastně chci?! Období ošklivostí už je pryč, teď už se můžu zase radovat, akorát si to člověk musí uvědomit.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Vzpomínám si, jak jsem se těšila, až budu mít bříško, které se bude postupně zvětšovat. Přála jsem si nosit taková ta trička, kde jsou namalované dětské nožičky, nebo jiný obrázek, aby šlo vidět, že v bříšku mám onu zatím utajenou krásnou novinu. To mě ani ve snu nenapadlo, že se mi to bude někdy mstít, ano, ono se řekne, jsi těhotná, tak si to užívej. Jenže to člověk nesmí být zapomětlivý, opravdu co si nenapíšu, tak nevím, co jsem chtěla.[boxik: Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!: Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!]

Těhutná skoro-zločinec

Pochlubím se, co se mi stalo za nepříjemnost. Vzpomněla jsem si kolem 18té hodiny, že potřebuji vybrat jeden recept, který budu potřebovat už druhý den ráno. Široko daleko v tuhle večerní hodinu je zavřeno. Vzpomněla jsem si, že je jedna lékárna nedaleko ještě otevřená a asi za 30 minut zavírá. Rychle jsem se oblékla a nasedla do auta a jela. Problém byl na světě, parkoviště bylo plně obsazené a všude v okolí zákaz zastavení. Super, to bude chvilinka, říkala jsem si a zaparkovala, abych nikomu nepřekážela a modlila se, abych pak kvůli tomu neměla problém.

Byla jsem pryč chvilku, rychle jsem vše vyřídila, nasedla do auta a odjela domů. Při parkování před domem jsem si všimla čehosi bílého, plápolajícího za stěračem. To je jasné, lísteček od městské policie s nějakým paragrafem! Já bych se neviděla! Naštvaná na samu sebe jsem odpochodovala domů, kde se manžel pobaveně smál mé příhodě. Další den ráno jsem si oblékla ono to tričko s dětským obtiskem nožiček v očekávání pochopené mého zkratového těhu – mimoňovství, že mě pochopí nějaký človíček sedící za přepážkou. Naštěstí tričko a výmluva na zkrat v mozku zafungovala a já se slibem a domluvou odpochodovala zpátky domů celá šťastná, že nebudu trestanec! To byl můj první střet se zákonem, samozřejmě se stydím, ale musím uznat, že mají i těhotné na to občas právo šlápnout vedle.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Těhotenská komplikace

Manžel se chystal na pracovní víkend do Krkonoš a ve čtvrtek k večeru se mi udělalo tak zvláštně divně a spodek břicha se stáhnul do takové tvrdé jakoby křeče, nebo nevím, jak to popsat. Osahávala jsem se, jak kdyby mi tam něco vyrostlo a nechápala co se děje. Říkala jsem si, zkusím to zaspat, třeba to ráno bude lepší. Ale ono nebylo a kamenný stav byl zase tady. Ohmatávala jsem se a v duchu si říkala, jestli je to měkké nebo spíš tvrdé. Bylo to tvrdé, tak po třech neúspěšných telefonech do ordinace jsem vyrazila na cestu.

Paní doktorka měla asi 30 minut do konce pracovní doby, tak jsem skoro přiběhla a ufuněná vyprávím sestře, co se mi stalo. Ta mi hned trochu vynadala, že se nemám honit a spíš chodit pomaleji, dobře už budu hodná! Tlak jsem měla trochu vyšší po tom mém půl maratonu, ale paní doktorka se přikláněla k mému rychlejšímu přesunu, tak se nic neděje, tlak mám spíše nižší.

Vyšetření proběhlo, viděla jsem Nikolku, ukazovala, co má mezi nožičkama, asi aby nám řekla, hele nic od minula nenarostlo! Mám nízko položenou placentu, která naléhá dost na čípek, ale prý se ještě bude růstem vytahovat, pokud by tomu tak nebylo, bude plánovaný císařský řez. Odcházela jsem s nadšením že je tam opravdu holka a milionem otázek na téma – císařský řez.

Zase za týden, Lucka s Nikolkou!


 Lucie právě prožila 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476601432391311.jpg

14.11.2013 12:09  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist