Slzy štěstí a strach zároveň

KLUB TĚHULEK! LUCIE Minulý týden byl snad nejhektičtější, co jsem doposud v těhotenství zažila… Byl plný slziček štěstí i strachu, úsměvu a smíchu, obavy i napětí. Smíšené pocity střídaly okamžiky štěstí a radosti. Moje nálady byly jako na houpačce, chvílemi jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet.

Týden byl opravdu velice náročný ve všech směrech. V pondělí mě čekal první odběr krve na poliklinice, aby se zjistilo, zda moje nemocná štítná žláza pracuje s přidanými dávkami léků tak jak má. Hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná, doporučila mi doktorka, abych si s žádankou došla na odběry krve a týden na to přišla do ordinace. Po kontrole hodnot zjištěných z krve, bylo důležité zvýšit léky, aby se miminko správně vyvíjelo. Byl mi doporučen jód, který je obsažen ve vitamínech, co užívám pro těhotné. Další kontrola mě čeká ve 24 týdnu.

V úterý byl naplánovaný další odběr krve na prenatální screening a jela jsem na specializovanou kliniku na Letné. Celou cestu tramvají jsem se kochala, strašně ráda jimi jezdím a ten den už byl spíše takový podzimní. Měla jsem na sobě kozačky, legíny a těhotenskou tuniku a skvěle si užívala poslední paprsky zastíněné končícím létem. Kliniku jsem hledala skoro 30 minut, byla ukrytá na konci ulice a vůbec bych si jí nevšimla, kdyby mi kolemjdoucí paní neporadila.

Při vstupu mě čekalo velké překvapení, připadala jsem si jako v luxusním hotelu. Působilo to na mně velice vznešeně. Posadila jsem se do pohodlného křesla a za chvilku jsem šla na řadu. Slečna mi zhotovila kartu s mým osobním číslem, které budu hlásit v případě volání na výsledky. Následující odběr proběhl velice rychle a sestřičky měly v místnosti otevřené okno, tak vzduch krásně proudil a nemotala se mi hlava.

Napište Lucce do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s těhulkami Ivou a Klárou!

Ve středu jsem odpočívala po dvou opravdu ulítaných dnech a snažila se načerpat energii. Od rána jsem se totiž necítila moc dobře, motala se mi hlava a zvláštně mě bolelo břicho, tak jsem polehávala. Večer jsem byla v šoku, protože jsem našla narůžovělý výtok, ale krev tam nebyla, šla jsem okamžitě spát s vědomím, že ráno zavolám gynekoložce. Čtvrtek probíhal podobně jako předchozí den, motání hlavy a celková slabost korunovaná nechutí k jídlu. Po konzultaci s doktorkou mi byl nařízený klidový režim, abych nezatěžovala organismus a pokud bych špinila, tak okamžitě do nemocnice.

Večer přišlo obávané špinění a já začala brečet strachy a bezmocí co se děje a jestli je miminko v pořádku. Manžel mě naložil do auta a jeli jsme do Vinohradské nemocnice. Bylo asi kolem deváté večer a všude byla tma, sestřička byla na ambulanci sama a za chvilku přišel pan doktor. Nahlásila jsem datum posledních měsíčků, kolikátý jsem týden těhotenství a setra našla moji kartu. Naposledy jsem tam byla před dvěma lety s hyperstimulačním syndromem po neúspěšné léčbě. Doktor mi změřil tlak a teplotu. Pozval mě na vyšetřovací křeslo a udělal mi ultrazvuk, zkontroloval Bublinku a vše bylo v pořádku a srdíčko bouchalo! Ptal se, jestli nebyl nějaký hematom před časem, tak jsem mu potvrdila, že byl nález hematomu nad čípkem, ale teď už je vše v pořádku a nic tam ani na placentě neviděl. Miminko se vesele mrskalo a bylo v pořádku! Spadl mi minimálně tunový kámen ze srdce a brečela jsem radostí.

V pátek mě čekala velká kontrola u gynekoložky a další odběr krve, sestra mi brala 4 ampulky. Zvážila mě a mám 2 kg navíc, změřila tlak a byl nižší – po večerním výjezdu se ani nedivím. Konečně jsem dostala vymodlenou TĚHOTENSKOU PRŮKAZKU!

Ultrazvuk jsem si užila a Bublinka měla nohu přes nohu a zrovna se protahovala, tak jsme se s doktorkou smály, jaké to je pohodové dítě a rychle ji změřila šíjové projasnění, které bylo naprosto v pořádku!! Bublinka měří od hlavičky k zadečku 6,3 cm a vědomí, že je miminko zdravé, začala jsem brečet a smát se zároveň.

Další týden mě čeká screening na klinice, tak už vím, že je v pořádku, akorát výsledky z krve budeme vědět až při vyšetření, už se nemůžeme s manželem dočkat! Víkend byl velice odpočinkový, koukali jsme se na oblíbené seriály a pohádky. Nakonec jsem byla ráda, že vše dobře dopadlo a Bublinka je v pořádku a roste tak jak má!

Velkou radostnou zprávu nám zavolala naše nejlepší kamarádka a poslala nám vyfocené dva těhotenské pozitivní testy!! Brečeli jsme všichni neskutečným štěstím!!

Tak zase za týden ahoj Lucka a Bublinka!

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 Lucie právě prožila 15. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598903409741.jpg

 

26.9.2013 12:53  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist