Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Musím to moje těhotenství s Nikolkou trochu shrnout. Půlku už mám tedy zdárně za sebou, mám velkou radost, že je vše tak jak má být a já i miminko jsme zdravé. První trimestr byl pro mě docela velkou zkouškou, když vzpomínám na to, než jsem si udělala test. Balila jsem v práci půlku krámu oblečení do krabic a posílala na jinou prodejnu a načítala kus po kuse do systému, abych mohla vše v pořádku odeslat. Nekonečná práce. Byla to třídenní dřina po 16 hodinách, holt úděl manažerky s vidinou spokojeného šéfa, který očekává zázrak: co se jinak dělá celý týden a já to měla stihnout za tři dny. Jsem kouzelnice a zvládla jsem to. Akorát mi bylo špatně, bolela mě hlava, záda a bůhví co ještě. Nepřikládala jsem tomu žádný extra význam, jedině přepracování a únava, šéf říkal, že jsem bledá. Přeci jenom to bylo o dost jiné.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Měla jsem před sebou pár dnů zaslouženého volna. Naplánovala jsem si dlouhý spánek, byla neděle, tak jsem si chtěla pospat. Vzbudila jsem se kolem osmé hodiny, udělalo se mi špatně od žaludku a hrozně se mi zamotala hlava. Manžel už do mě tak 4 dny hučel, že jsem nějaká divná a ať si udělám test, akorát jsem se mu vysmála a říkala si v duchu „Jo jo, to víš, že jo!“ Po těch dvou letech a pár měsících neúspěchů jsem to už tak neprožívala. Ale něco mi říkalo, tak to zkus. Samozřejmě, test byl prošlý, tak si říkám fajn, to bude asi stejně negativní. A pak světe div se, když jsem chtěla test vyhodit, vybarvila se druhá čárka a já na to nevěřícně koukala, jak malá holka na nové kolo! Hlavou mi problesklo milion otázek a žádná odpověď, ale nejvíc co mě drtilo: Je to pravda, nebo ten test je špatný, protože je prošl? Šla jsem vzbudit manžela a ten na to koukal a culil se u toho, že prý to věděl!

Potom začal ten kolotoč vyšetření a ultrazvuků, radosti i obav o miminko, nevolnosti, lehké komplikace naštěstí bez žádných dopadů. A teď už se jen usmívám a přemýšlím, co bude dál, výbavu i oblečky už mám nashromážděné doma, takže jsme připraveni na velké očekávání! 😀

Nedá mi to a musím zmínit jednu novinku, o které se vůbec nemluví a přitom ženám, které nemají odvahu jít na odběr plodové vody, může pomoci od jejich obav. Má ovšem malý háček, je to poměrně drahá záležitost. Informace mám od známé Marie, která tento test podstoupila.

Babyweb.cz o této možnosti informoval v článku: Místo odběru plodové vody stačí krevní test

Stačí pouhá kapka krve a zjistí z krve matky nejen Downův syndrom, ale i další chromozomální vady plodu. Odhalí například i Edwardsův a Pataův syndrom. Mezi chromozomy hledá tzv. trizomii (tzn. tři kopie) obvykle se týkají chromozomů 21, 18 a 13, právě tyto zkopírované chromozomy poškození plodu způsobují. Vzniknou obvykle kvůli chybně vyvinuté pohlavní buňce s nadpočetným chromozomem. Na výsledek nového krevního testu s názvem Prenascan se sice může rodička spolehnout (jeho spolehlivost je například u Downova syndromu 99,91 procenta)

O testu se Marie VŮBEC nedozvěděla od svého lékaře, všichni mluvili jen o odběru plodové vody. Nevím, proč to neřeknou jako další alternativu. Když jí řekli, že z Tripple testů má 1:190 riziko Edwardsova syndromu, tak se začala zajímat i o jiné alternativy než samotný odběr. Měla teda štěstí v neštěstí, protože tento test umí vyšetřit krev jen na tři syndromy a E. syndrom je jedním z nich. Tak ji držím všechny palce, co mám, aby ten test skoro za 14 tisíc, co Zdravotní pojišťovny však nehradí, dopadl dobře!

Lucka s Nikolkou


 Lucie právě prožila 20. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599764788426.jpg

7.11.2013 1:00  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist