Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu a říkám si, že bych klidně ještě spala, ale nejde mi to.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Pak jsem celá oteklá v obličeji, udělají se mi krásné a atraktivní pytle pod očima, bělmo rezignuje a nahradí ho začervenalé žilky. Zašlo to tak daleko, že mi pan doručovatel balíků říkal, ať si zkusím jít lehnout po obědě, že jeho manželce to pomáhalo a vypadala stejně jako já. Začala jsem se smát, když jsem se pak po cestě výtahem na sebe podívala do zrcadla, konstatovala jsem, že je na tom asi něco pravdy a že vypadám jak zombie na úprku, že rozpoznal, jak jsem nevyspalá, aniž bych se slovem zmínila. Naštěstí už poslední dva dny docela dobře spím, ale nechci to radši moc zakřiknout.

Vrcholí přípravy na rekonstrukci ložnice. Máme nakoupené barvy a vše potřebné na novou omítku. Koberec vybraný a koupíme ho v průběhu příštího týdne a komody už čekají na sestavení. Už se nemůžu dočkat, až konečně budu moci prát ty pidi věcičky a rovnat to do šuplíčků. Pro jistotu jsem si zabalila tašku do porodnice. Při představě že mě čeká tak 14 dní rozdělaná ložnice a všude bude zmatek, tak chci mít aspoň malou jistotu, že kdyby se cokoliv stalo se mnou nebo se rekonstrukce protáhla, můžu být v klidu a mít všechno připravené. Akorát by neměla Nikol v čem jet domů, nemám vyprané ani jedno bodýčko, ale na tom zapracuji hned, jak budu mít prostor kam to dávat.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Pravidelná kontrola v Podolí proběhla v pořádku, byl tam se mnou i manžel, vzal si den volna, měli jsme naplánovanou kontrolu, pak velký ultrazvuk a odpoledne první předporodní kurz. Při kontrole bylo vše v pořádku, beze změny a drží to, co má. Sestra mi vypsala žádanku na krev, aby zjistili, jestli mám všeho dostatek vápníku a železa. Pak jsme šli na velký ultrazvuk, z toho jsem měla zvláštní pocit, vůbec jsem nic neviděla, občas se mi podařilo identifikovat ruku, nohu, hlavu, bříško, ale byla to hrozná rychlost. Nikolka je hlavou dolů, zádíčka má na levé straně a nožičkama je zapřená o moje žebra. Má už kolem 2 kg a vypadá, že je větší, ale termín mi nikdo neposouval. Měla jsem radost, že je už otočená princezna naše šikovná![boxik: Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!: Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství na krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!]

Odpoledne jsme absolvovali první předporodní kurz i s tatínkem. Sešlo se nás tam celkem 5 párů a jedna maminka. Porodní asistentka byla moc sympatická a příjemná a řekla nám spoustu užitečných informací. Provedla nás porodním sálem, kde bude mít každá maminka svůj pokojíček. Učila nás správně dýchat, ale mě to nešlo a nestíhala jsem a všichni jsme se u toho hrozně smáli. Padlo i pár vtipných dotazů, měl je jeden tatínek, který si dělal poznámky místo jeho ženy, ale byl takový vtipálek a celkem fajn. Akorát mě zarazila jedna maminka s dotazem, zda bude respektován její porodní plán, že nechce, aby jí někdo říkal, kdy a jak má tlačit, že si to výslovně nepřeje. Tak jsem z toho byla celá zaražená a ona jako prvorodička si stála za svým, já teda osobně bych měla obavu, abych miminku něco neudělala, protože vím kulové, kdy mám tlačit a kdy ne. Porodní asistentku to taky zarazilo, ale vysvětlila jí, že jí to řeknou, pokud bude ohrožen život miminka, ale evidentně ji to zaskočilo, mně by to teda nenapadlo tohle po někom chtít. Odcházeli jsme s manželem naprosto nadšení a uvolnění a už se těšíme na ten náš uzlíček.

Tak zase za týden Lucka s Nikol!


Lucie právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476608734345141.jpg

23.1.2014 12:48  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist