Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!

Ve čtvrtek jsme byli pozvaní na první návštěvu k dětské doktorce, kde Niky zvážili a zkontrolovali, jestli má vše v pořádku. Měla jsem velkou radost. Za ten týden, co jsme byly spolu doma, přibrala krásných 300g, takže už měla zpátky porodní váhu a něco málo přes. Pupíček má už krásně zahojený a paní doktorka malou pochválila, jak se krásně kulatí a vypadá dobře. Dostala jsem očkovací průkaz, tatínek v týdnu vyřídil vše potřebné na pojišťovně a vyzvedl rodný list, takže už máme vše hotové a čekáme akorát na kartičku z pojišťovny.

Naše sžívání s novým členem rodiny jde poměrně dobře. Jsou sice dny, kdy je naše drahé dítě nakloněno k tomu vzorně spinkat a papat, ale i dny, kdy se nedaří zabrat a trápí ji bříško a komplikace s ním. To se pak měním ve fyzioterapeutku a provádím s malinkou různé cviky, které jí uleví od bolesti. Osvědčilo se mi, nechat malou prokopávat nožičky, když leží na zádech a pak jí dát na bříško a tím tlakem se krásně vyprdí. Když je hodně neklidná a opravdu nepomůže ani cvičení a masáž, tak nasadím velkou pomocnici Manducu a to usíná Nikolka do pár minut a opravdu se pěkně po vyndání vyprdí. : -) Já jsem spokojená, protože si u toho můžu pohodlně uklidit byt a udělat spoustu práce a malinká jak mě cítí tak jí to připomíná, jak byla v bříšku. Manžel si vzal v práci dovolenou a byl s námi celý týden a hodně mi pomáhal fungovat, ocenila jsem to hlavně při vaření a úklidu a celý chod domácnosti vlastně byl na něm a zhostil se toho statečně, jezdil nakupovat potraviny, fakt má můj velký obdiv, byl mi velkou oporou!

Já se po fyzické stránce dávám také do pořádku a cítím se každým dnem lépe a lépe. Poporodní kila pomalu ale jistě odpadávají a já jsem moc ráda, že se začínám přibližovat, i když pomalými krůčky ke své původní váze, už mám dole 14kg ještě mi jich 10 zbývá, abych byla spokojená, dát dolů, tak snad to zvládnu. : -) Bříško se také krásně zatahuje, akorát musím dělat cviky, co jsem dostala od fyzioterapeutky v porodnici. Napomáhá to k zavinování dělohy, poctivě cvičím! Jsem šťastná, že už mě netrápí pálení žáhy!! Opravdu, jak jsem porodila, tak od té doby už ani jednou. Otoky už taky nemám a konečně vidím své kotníky, nikdy by mě nenapadlo, jakou budu mít velkou radost, že je opět uvidím. : -) Akorát jediná novinka, která mě překvapuje, stala se ze mě Pamela Anderson! Má prsa se zvětšila asi o dvě čísla, a jak říká můj manžel, zbrojní průkaz na ně!  😀

Jinak se máme všichni skvěle, radujeme se z malinké a úplně žasneme, jak je každý den o něco šikovnější! Už krásně drží hlavičku, když pase koníčky. O víkendu jsem měla nějakou výbornou náladu a pořád jsem si zpívala dokola jednu odrhovačku a Niky se tomu normálně ušklíbala, líbilo se jí to, akorát mi je jasné, že můj umělecký projev není nic moc, ale pokud jí to pobaví, tak jsem ta nejšťastnější maminka na světě! Máme za sebou i rodinné focení a malinká krásně pózovala a spolupracovala, máme nádhernou památku.

Tak se zase budeme těšit za týden! Lucka s Nikolkou

17.4.2014 12:31  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist