Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Těhotenství se pomalými krůčky schyluje ke konci a já zjišťuji, že jsem unavená a vyčerpaná čím dál víc. Činnosti už musím plánovat hodně dopředu, ačkoliv před pár měsíc to pro mě byly spíše banality a zvládala jsem je úplně s přehledem. Nemám už takovou sílu a výdrž jako na začátku, takže běžný chod domácnosti se pomalu odvíjí podle toho, jak se cítím a při práci dělám časté přestávky.

Pochůzky po městě už jsou účelné a poměrně rychlé, dlouhé stání mi nedělá dobře, začaly mi otékat nohy a ruce a je to pak nepříjemné, když si sundávám tenisky, které mi byly krásně a po pár hodinách je nemůžu sundat a nenajdu kotníky. Jednou jsem měla docela prekérní situaci a měla jsem domluvenou schůzku a málem jsem to nestihla, nemohla jsem se dostat do žádných bot a bála jsem se, že budu muset odjet v pantoflích, naštěstí jsem se dostala do válenek a mohla jsem odjet. : -) Snubní a zásnubní prstýnek jsem musela sundat už před měsícem, raději preventivně, aby jsme pak prsteny nemusely přeštípávat.

Včera jsem měla, jak říkám letecký den. Od rána dost na pilno a naplánováno spoustu věcí, které musím zařídit. V sobotu totiž byl můj oficiální nástup na mateřskou dovolenou, tak mi vystavili v Podolí formuláře, které jsem musela podepsat a vyplnit a odevzdat ve firmě. Další příjemná věc bylo focení pro Babyweb, tentokrát to bylo o dost delší a focení se protáhlo na skoro dvě a půl hodiny, ke konci už jsem mlela z posledního, pózování a převlíkání je namáhavé. : -) Vážně jsem si to moc užila a naše holčička celé focení prospala a nenechala se ničím a nikým vzbudit, prostě, když spí, tak se spí. : -) Doprovod mi dělala maminka, která mi přijela na celý víkend a ještě pondělí, abychom stihly všechno, co jsme si naplánovaly.

Od začátku minulého týdne jsem prala věcičky pro Nikol, bylo krásné počasí, takže prádlo krásně uschlo na balkoně. Mamka mi přislíbila pomoc při žehlení, které bych asi vzhledem k mým oteklým končetinám asi nezvládla a statečně žehlila celý jeden den. Má můj veliký obdiv, já bych to určitě nezvládla. Každopádně mamka byla nadšená, protože se s oblečky mazlila a rozplývala se, jak jsou titěrné a nádherné. Manžel mi sestavil postýlku a já si ji mohla nazdobit a povléct, Nikolka bude mít spinkání jako princezna, všechno má do růžové barvy a jsou tam medvídci, co šila babička a moc se jí to povedlo. Manžel mi ještě připevnil světlo nad přebalovací pult, krásně se dá ztlumit do takového měkkého světla, že můžu mít rozsvíceno i přes noc a nebude to nikoho rušit.

Víkend byl namáhavý a jako odměnu jsem mamku vzala na relaxování a odpočinutí do solné jeskyně. V neděli večer nám přivezl strýc Aleš nádhernou dřevěnou kolébku, kterou budeme mít v obýváku a Nikolka tam může být přes den, abych ji měla na očích a mohly jsme být spolu. Tatínek už vymýšlí, jak udělat automatické houpátko a podobné záležitosti, je to kutil. : )

Když to shrnu, tak mám vše připravené a může Nikol klidně přijít mezi nás, už nepojede zabalená jen v plenkách z porodnice, co jsem jí minulý týden říkala, aby se nikam nechystala. : -) Tak teď už může všechno je připravené.

Tak zase za týden se budeme těšit Lucka s Nikol!


Lucie právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619461501861.jpg

20.2.2014 12:04  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist