Z manažerky „žena domácí“

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pamatuji si na dětství, kdy mi babička vyprávěla rozdělení a postavení členů v domácnosti. Spíše to upřesním na hlavní a nejdůležitější roli. Otec, zvaný tatínek nebo manžel, měl většinou tu nejdůležitější. Byl ten, kdo domů nosil výplatu a pracoval, aby uživil a zajistil živobytí celé rodiny a domácnosti.

O to více důležitá osoba, která stmelovala celou rodinu a dělala jí zázemí a rodinnou pohodu, byla maminka, manželka. Ta byla doma a měla na starosti celé hospodářství, musela se naučit být samostatná a umět si poradit, když manžel nebyl doma. Samozřejmost byla, že vstávala v brzkých ranních hodinách, aby stihla nachystat manželovi čerstvě umletou kávu a něco k snídani. Nakrmit a dát čerstvou vodu zvířatům a honem utíkat vzbudit děti do školy. Přichystat jim snídaně a svačiny s sebou, zkontrolovat jestli jsou děti správně oblečené a upravené a vypravit je do školy. Následně rychlá snídaně a uvařit oběd, poklidit dům, ustlat postele a pár domácích prací. Děti přijdou po 12 hodině na oběd a pak utíkají si hrát ven. Umýt nádobí, sklidit ze stolu a pomalu chystat večeři, maminka zadělá těsto na chléb. Přijde manžel, povečeří zbytky z obědu a pak nažene děti domů a dělají se úkoly. Manželka jde zavřít zvířata na noc, děti se jdou umýt a připravit si věci na sebe a tašku na druhý den. Toto se opakuje den co den pořád dokola. To bylo dětství z dob mé babičky před 60 lety.

Napište Lucce do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s těhulkami Ivou a Klárou!

Dnes 21. století, já prozatím bezdětná, ale v očekávání se s partnerem střídáme v domácích pracích a vážíme si veškerého volného času, co nám pro sebe zůstane po vyřízení nezbytných záležitostí z práce. Oba dva jsme byli dost pracovně vytížení a často jsme se setkávali až hodně pozdě večer vyčerpaní. Já byla manažerka v pánském obchodě, nyní jsem na rizikovém těhotenství doma.

Domácí práce a domácnost jako takovou jsem vzala tedy do vlastních rukou a docela si to užívám. Konečně se cítím být jako úspěšná žena, která dokáže něco upéct nebo uvařit a dokonce to chutná! Má to i kladnou stránku, začalo mne to mnohem víc bavit a jednou mě nechuť dojít do krámu pro pečivo dohnala k vlastní tvorbě a pokus o domácí housky. Výsledek byl famózní a byt byl provoněný nádhernou vůní a houstičky se rozpadaly v puse. K večeři jsem udělala řízky s bramborovým salátem. Manžel byl velice spokojen a já byla nadšená a zároveň šťastná že nejsem žádné ,,jelito´´ a uvědomila jsem si, že z uspěchané, věčně nic nestíhající manažerky se stala, jak já říkám ,, žena domácí´´.

Tak zase za týden, budu se na Vás těšit.
Lucka s Bublinkou!


 Lucie právě prožila 14. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598903409741.jpg


19.9.2013 12:26  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist