Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci, moučkový cukr a mléko, asi fakt stárnu a začala jsem hospodařit a kupuji výrobky v akci. Jsou tady Vánoce, tak zachovejte paniku. 🙂

Každopádně Vánoce jsou za dveřmi a začíná pro mě snad nejoblíbenější část roku, na kterou se opravdu šíleně těším! Letos jsem si byteček nazdobila už brzo, ozdůbky a různé dekorace jsem instalovala s velkým předstihem, kolem 20. listopadu. Zbožňuji, jak se najednou i tak útulný prostor rozsvítí různými drobnůstkami a dávám si opravdu záležet na, jak říkám „vánoční zvelebovací a zkrášlovací doma-akci“. Takže náš skoro dvoumetrový Ibišek má letos již po páté červeno-zlaté hvězdy zavěšené na větvích, v hlíně andělíčka na špejli. Komodu zdobí váza s tisem a červenými mašlemi, vlašskými ořechy. Na stole červenou svíčku, kterou každý den zapaluji (co jsem doma, tak se mi zvýšila spotřeba svíček – jsem na nich jaksi závislá).[boxik: Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!: Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství na krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!]

Co se týče těhotenství, tak musím zaťukat, že se konečně můžu uklidnit a už se těšit, jak se přehoupne Nový rok a pak přijde tolik očekávaný Březen. Chodím na kontroly pravidelně každý týden a sledují mi v Podolí děložní čípek, kvůli podezření na zkrácení, ale po zaléčení a dodržování klidového režimu už je vše v pořádku a riziko předčasného porodu se minimalizovalo a už můžu pomalinku konečně něco dělat. Klid budu ale dodržovat nadále, žádné přepínání se, zvedání těžkých, věcí, dlouhé sezení ani stání, rozčilování, tomu všemu se musím vyvarovat. Musím pochválit manžela, jak pomáhá a dobrovolně se chopí vysavače a vyluxuje celý byt. Jsem na něj pyšná. : -) Naučila jsem se spoustu věcí dělat v sedě, takže si všechno připravím a pak už škrábání a krájení dělám v sedě. Venčení opravdu neprožívám, Darina je po hárání a moc poslušností teď neoplývá, ale s piškotem v kapse to ujde. Když můžu, tak ji mám na volno, protože strašně tahá, ale jsem na jednu stranu ráda, že mi neutíká a je vždy kousek ode mě.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

vanoce-lucie-1101x619.jpg

K prvnímu adventu neodmyslitelně patří adventní věnec. Domluvily jsme se s kamarádkami, že musíme neodkladně koupit věci na věnec a vydaly se na nákupy. Ve stánku se stromky měli pánové výstavní nařezané větve jedle, tak jsme pokoupily a jely domů. Následující den jsme se sešly a začaly zhotovovat ta naše umělecké díla. Naladily jsme vánoční atmosféru a pustily si film Tři oříšky pro Popelku. Krásně jsme si popovídaly a měly jsme tam velkého pomocníčka, sice mu v létě byly dva roky, ale snažil se, seč mu síly stačily. Věnce se povedly, ale začátky byly velice krušné, člověk musí velice improvizovat, když omotává drátkem větvičky, které se tváří, jakože jsou živé a nechtějí držet. Výsledek stál za to. Tento týden mám v plánu péct pár druhů cukroví a o víkendu k nám přijede kamarád z Krkonoš a půjdeme okouknout vánoční trhy a strom. Dáme si trdelník a nějakou klobásku, no už se těšíme!

Tak zase za týden Lucka s Nikolkou.


Lucie právě prožila 24. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476601958155736.jpg

5.12.2013 12:04  | autor: Luccy.O.
Více o tématu: deníčektěhotenství

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist