Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! 🙂 Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako správná ženská musí řádně nachystat, pořádně uplést copánky a hezky se nazdobit než se nám vylodí.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Poslední dny jsou takové dost namáhavé, jak bříško je velké tak jsem dost neohrabaná a opravdu do všeho narážím a občas se až leknu, co všechno nevychytám a naperu si to do břicha, chudák Niky, sice to nejsou žádné velké rány, ale i tak je to takové nepříjemné. Naštěstí je zapřená koleny, takže vím, že ji nebouchám do hlavičky.

Obracení v posteli je vrchol komedie, musím se zapřít, nějak se vyšvihnout a plácnout na druhý bok, hezky se to píše, ale hůře dělá. Občas se mi stane, že plácnu i manžela nějakou mou končetinou, ten se šíleně lekne a vykulí oči a je zmatený jestli jako už?? Pes je taky chudák celá vystrašená vždycky, když se pohnu, nebo se začnu nějak pokoušet obracet už vidím, jak vystrkuje tu její zvědavou hlavičku jak surikata z pelíšku a kontroluje situaci. Celé dny je u mě nalezlá a dělá mi doprovod i na záchod, co kdyby se něco stalo, že? Naše Darinka se vypracovala na asistenčního psa. : -)

V pondělí jsem byla na pravidelné kontrole v Podolí. Naše Nikol je tvrdohlavé a paličaté dítě – myslím, že bude opravdu pravý beran. Na monitoringu opět zahájila protestní spánek a nenechala se vzbudit třemi sestřičkami, vypitím skoro litru vody, snězeným banánem a sojovým sukem. Takže jsem se šla projít a pak znova a to už teda byla naštvaná, že po ní chci nějakou akci, tak kopala do sondiček, až se mi paní, co seděla naproti mně, smála, že je to paličatá holka. Ale to nikdo nevěděl, že den před tím řádila celý den, jak kdyby tam měla nějakou párty. Přikládala jsem to vlivu úplňku, vždycky na něj reagovala a já taky, takže je pochopitelné, že nemůžu přeci očekávat žádnou akci ze strany naší malé holčičky po takové dřině.

Na kontrole mě pan doktor pochválil, jak jsem krásně připravená a po sdělení pár komplikací, co mě trápí, mi udělal Hamiltnův hmat, že tomu buď pomůže, nebo to bude probíhat normálně. Bylo to jen lehounce bolestivé, spíše takový nepříjemný tlak, akorát večer jsem myslela, že bolestí polezu snad i po stěně, ale podařilo se mi to zaspat a dnes se cítím poměrně dobře. Nikolka je krásně připravená, kde má a čeká se jen na to, kdy se jí povede protrhnout bazének, kde se koupe, nebo na pravidelné kontrakce. ¨

Je pravda co jsem četla v různých knihách o časté únavě a potřebě více odpočívat. Snažím se už moc nevýletit a zdržovat se převážně doma, co kdyby náhodou mi třeba praskla voda a já byla někde na veřejnosti, to by byla sranda. Včera jsem si do kabelky dala náhradní legíny, kdyby náhodou. Odpočívám a polehávám, ona obsluha mého maxi těla už je dosti namáhavá a opravdu nevydržím být dlouho akční. Přidaly se otoky nohou a rukou, ale tak ke konci už na to mám snad nárok, akorát to pak už k večeru docela svědí a pálí, tak se snažím mít nohy nahoře, ale nějak to nefunguje. Těším se na normální spánek bez chrápání, sice budu kojit malou, ale těším se i tak. Nejvíce až si nandám snubní prstýnek, na který akorát koukám do vitrínky i se zásnubním prstýnkem. Už jen pár dní a bude mezi námi naše vytoužené miminko!

Tak zase za týden třeba už nebudu celá a Nikolka bude spokojeně spinkat v kolébce!


Lucie právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619808209516.jpg

20.3.2014 12:58  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist