Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Ještě se tomu našemu pokladu evidentně nechce a pořádně se tam v bříšku připravuje a zaplétá si copánky podle toho, jak mě neustále pálí žáha, sice jsou to pověry a babské povídačky, ale přijde mi, že mě pálí snad i po vodě a já mám večírek v Soptíkovském stylu skoro každý den! Bohužel je to stav docela otravný a obtěžující a zvýšená poloha polštáře nefunguje, spaní na levém boku také ne, poloha vsedě už vůbec ne, akorát mě napadá zavěsit se nohama nahoru, ale to už by bylo přehnané. : -) Mléko a mléčné výrobky pomohou opravdu na chvilinku a reklamou omílané tabletky, které zaručeně pomohou také ne, žáha pak pálí vesele dál. Manžel viděl, jak trpím a v pátek, den před svátkem žen mě obdaroval třemi krabičkami jakých-si cucavých tabletek na pálení žáhy a krásné růže v květináčku. Naštěstí k mé nevíře tabletky zafungovaly a já s radostí velmistryně nad zdolaným úskalím skákala div ne radostí do stropu, takovou radost z úlevy snad pochopí jen opravdu těhotné, co je toto pálicí období doprovázelo a zažehnaly to.

Rozšiřujeme KLUB TĚHULEK!:Lucka už má své krásné fotky doma. Chcete taky takové? Jste-li těhotná 9 a méně týdnů, můžete se přidat k našemu KLUBU TĚHULEK! A získat své tři sady profi-fotek v hodnotě cca 9 000 Kč. Pište na:  redakce@babyweb.cz

.Venku se nám udělalo nádherně a letošní zima asi opravdu už odešla do věčných lovišť a spousta lidí jásá nad krásným a hlavně teplým počasím! O víkendu se opět trhaly rekordy na sluníčku mi teploměr ukazoval 25 stupňů a loni tento den, naměřil kamarád -17 a pamatuji si, že jsme se brodili sněhem a byli jsme strašně všichni zmrzlí. Mám radost už kvůli tomu, že nebudu muset řešit jak moc nabalovat naši dcerku, protože pořádně nevím, jak by se správně měli děti oblékat, ale říká se + 1 vrstva než má dospělý, tak snad to nějak zvládneme a zaprovizujeme s tatínkem. Chodím neustále okukovat složené věcičky do šuplíčků u komody a těším se, až budu vybírat, co bude mít Nikol na sobě, má toho hodně, možná ještě jednoho sourozence by to sneslo, ale tak lepší je mít toho víc než míň.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Každý týden chodím na pravidelné kontroly do poradny a teď dvakrát po sobě už mi neudělala paní doktorka ultrazvuk, jen naměřila malou na monitoringu kvůli srdíčku, takže ani pořádně nevím, co se dole děje. Každopádně podle slov mě doktorky – věštkyně, kdy se na mě podívala s vážným obličejem a výrazem, věřte mi maminko, nedělám si z Vás srandu – tak maminko, myslím, si že do tohoto víkendu rodíte, možná i dřív (soudě podle vymizelé hlenové zátky a otevření na 3 cm). Dobře budu Vám tedy důvěřovat paní doktorko, ale to už mi říkáte 14 dní. : -)

To je taky případ ta naše paličatá holčička, byla jsem objednaná na naměření ozev srdíčka miminka – monitory a bylo mi doporučeno, abych si s sebou vzala minimálně půl litru vody a něco sladkého. Nasnídaná jsem byla z domova a přišla o deset minut dříve, abych měla rezervu, nerada chodím někde pozdě. Usedla jsem do pohodlného křesla, sestřička ve věku mé babičky mi připevnila dvě placaté sondičky na bříško, kde se nacházela Nikolka a přístroj začal zapisovat. Po chvilce sestřička přišla znovu a zkontrolovala, ale Niky se rozhodla, že spolupracovat nebude a spinkalo se, ale dost tvrdě. Sestra vyzbrojená ledovýma rukama mi udělala Shake s břichem ze strany na stranu, nic, neprobudila se, pak přišel na řadu zvoneček, také bez efektu, tleskání taky nic, předklony taky nic, a popocházení už se teda na chvilku probrala a dala jsem si skoro půl litru vody, abych ji vzbudila. Pak už byla sestra spokojená, že je dítě vzhůru odkráčela a Niky začala pro jistotu kopat do sondiček. Po kom je to dítě tak paličaté? Nakonec úspěšně naměřili, co potřebovali a bylo to v naprostém pořádku.

Tak budeme se těšit zase příští týden, Lucka s Niky!


 Lucie právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619808209516.jpg

13.3.2014 12:04  | autor: Luccy.O.

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist