Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas".

Vysvětlení je prosté. Já většinou o víkendech čas nemám. S přítelem stále někam vyrážíme a většinou se i pozdě vracíme, takže mým jediným přáním po návratu domů je už jen v klidu ležet v posteli.

Tento víkend nebyl výjimkou. V sobotu jsem ráno letěla, tedy jela, na nákup, abych koupila věci potřebné pro zajištění menšího pohoštění pro plánovanou návštěvu. Pak rychle to pohoštění připravit a šup se psem na cvičák. Tam už si mě trochu dobíraly cvičitelky, jestli to s tím svým břichem a psem, který obzvláště na cvičáku, kde vidí spousty kamarádů, tahá na vodítko tak, že cloumá celým mým tělem, myslím vážně. Odvětila jsem, že v tom nevidím problém, a odvlála i se psem na určené místo k zahájení výcviku.

Celou dobu mě přitom stresoval telefon, který měl zazvonit ve chvíli, kdy se návštěva bude blížit našemu domu. Byla jsem připravena vystřelit se psem ze cvičiště o něco dříve. Nakonec se tak nestalo, ale stejně jsem měla o zábavu postaráno, jelikož jsem musela jedné z cvičitelek prohlédnout její nové štěně, které začalo kulhat. Nu což, říkala jsem si, alespoň nevypadnu ze cviku. Paní jsem uklidnila, že to chce jen klidový režim, protože pejsek nic vážného s pohybovým aparátem nemá. A už jsem zase letěla k autu a žhavila dráty, jestli není návštěva na cestě.

Očekávaná návštěva nakonec nedorazila, a tak mi do nedělního večera moje jednohubky okoraly na stole, protože můj "pořádkumilovný" přítel si s nimi hlavu nelámal a ještě k nim přidal nepořádek z čištění a smažení hub, které mu přinesl jeho kamarád domů.

Já sama, krátce po oznámení, že návštěva nepřijede, popadla kufr - poslední měsíce ráda využívám kufr s kolečky - a vyrazila do Prahy naočkovat jedné svojí známé psa, a posléze se zúčastnit narozeninové oslavy mého bratrance.

No co vám budu povídat! V tom zmatku jsem si neuvědomila, že o víkendu vlaky nejezdí každou půl hodinu, ale každou hodinu, a jelikož jsem se samozřejmě strefila do nesprávného času, tak jsem alespoň využila chvilky a zajela dotankovat naftu do auta. Tím jsem ovšem nabourala svůj časový harmonogram a musela poprosit známou, aby si přijela se psem na očkování ke stanici metra. V rychlosti jsem pejska vyšetřila a naočkovala a už jsem zase pádila zpět do metra, abych stihla začátek oslavy narozenin. Docela šrumec, co? Také jsem si říkala, že už to možná trochu přeháním. Nicméně oslava byla krásná, i když miminku jsem trochu rozvlnila břicho při 3hodinové hře bowlingu. I jako těhulka jsem obsadila 2. a 3. místo z šesti a to mě těšilo.

Ze soboty na neděli jsem přespala u maminky v Praze a ráno už jsem zase spěchala na tramvaj, abych stihla vlak do města, kde hrál můj přítel na svatbě. Když maminka zjistila, že mám pouze 3 minuty, abych tramvaj stihla, jen zalomila rukama a do sms mi napsala, že chudák naše miminko bude nejspíš atlet - olympionik.

Tramvaj i vlak jsem stihla, ale v cílové stanici mě čekalo nemilé překvapení - začalo nám vařit auto. Celý den sháněl přítel někoho, kdo by nám mimo domov auto opravil. Když nakonec zjistil, že oprava by trvala příliš dlouho a nebyl si ani jistý spolehlivostí místních opravářů, rozhodl se, že to riskneme a s autem domů odjedeme. Celou cestu jsme hlídali ručičku teploty vody. Při každém hraničním zvýšení jsme zastavovali, případně dolévali vodu. Byla to vskutku namáhavá cesta, navíc jsem ji musela odřídit já, protože přítel skončil s hraním na svatbě v 5hod ráno a nebyl dost vyspalý.

Takže z původního záměru - užít si v neděli jeho rodinu - zbylo jen letmé pozdravení s jeho otcem, jeho družkou a kratší rozhovor s babičkou. Od místní kamarádky jsem nakoupila ještě pár bodíček pro mimi a nějaké těhotenské kalhoty. Tím končí výčet toho pozitivního, zbytek vyplňoval strach z toho, co trápí motor našeho auta a kolik nás to zase bude stát.

Jistě chápete, že jsem nakonec v neděli večer byla ráda, že jsme dorazili v pořádku domů a nedbajíc nepořádku v kuchyni jsem pouze dala nažrat našemu psovi, kocourům a králíkovi a po nezbytné hygienické očistě jsem se vrhla do voňavých peřinek a usnula.

Je pondělí ráno a já píši svůj blog. Čeká mě sice úklid celé kuchyně, ale jinak nemám celý den nic důležitého na práci. Vlastně ano! BUDU RELAXOVAT! Musím si přece odpočinout po náročném víkendu. ;-)

Hezké prožití celého týdne vám všem přeje vaše bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené