Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně nakročeno, bude nejspíš ukecaná po mamince

Nikolka má za sebou už i pár nepříjemností v podobě kolik a prdíků, nedávno se ji u obočí začaly dělat stroupky, které na povrchu měly takový zrzavý mázek, tak jsem pro ni dostala mastičku a o pár dní olupování stroupků a promazávaní jsem měla zpátky usměvavou holčičku s krásně zahojeným obličejíčkem. Ovšem ty prdy jsou nemilou součástí, řekla bych, skoro každého novorozence a báchorky typu- trpí na to jen kluci, nejez nic nadýmavého, dávej ji odkrknout... Ano, je to složité a na to aby mněl člověk vyšší dívčí. Snažím se vyhýbat věcem, co by mě nadýmaly a pak malá trpěla, mezi ně bohužel k mé smůle patří brambory, které mám ovšem šíleně ráda. Odkrkávaní po kojení se malé podaří jak kdy, přijde mi, že to prostě neumí a já se tím pak mořím, když se mě třeba vyptává rodina, jestli ji nechám odkrnknout, občas si pak připadám, jak kdybych nic neuměla, ale prý je to normální, stává se, že některým dětem to prý nejde, tak jsem v klidu a nebudu se přeci z toho hroutit, tak jí to nejde.

Začínám oblékat své před těhotenské oblečení, tak mám u skříně vždy menší oslavu, když si obléknu oblíbenou věc a ona mi je!

Miluju naše společné ranní rituály, sice o nich tatínek neví a spousta matek by mě asi za moje činy rychle vysvětlila, že to dělám špatně a z mého dítěte se stane mamánek a rozmazlenec, ale není krásnějšího pocitu, když se na sebe s malou namáčkneme a roztahujeme se v manželské posteli, poté co manžel odejde do práce. Mazlíme se, malá mi povídá a usmívá se, občas vyletí nějaký ten prdík, pase koníčky, cvičíme bříško, aby nebolelo a pak společně hodinku až dvě pochrupáváme a malá si užívá mé blízkosti a já její a ještě k tomu využije kojícího bufetu. No, nemá se to dítě nejlépe? A jestli si někdo myslí, že bude rozmazlená, tak třeba bude, protože není nic krásnějšího, než mít spokojené dítě s úsměvem na rtech!

Zapomněla jsem se podělit o jednu historku. Byla jsem s bratra přítelkyni u nás na poliklinice, kde jsem navštívila paní doktorku a mezitím holky jezdily kolem polikliniky a čekaly, až budu ošetřena. Trvalo to skoro hodinu a půl a Klárka s malou potkaly nějakou starší paní, no a znáte to, jak se rádi druží a chtějí si povídat a strkat hlavu do kočárku, tak pani říká- no to je ale krásná holčička, té už je aspoň čtvrt roku, že? A Klárka slušně odpověděla, že je malé necelý měsíc a že pouze hlídá a není to její miminko. Paní se zhrozila a říká- ježišimarjá, jak ji mohla paní porodit, takového obříka!? Tak jsem se pak po příchodu k holkám musela hrozně smát, je pravda že je taková proporcionální, aspoň to není žádný malý střízlíček.

Máme novou posilu v podobě šátku na nošení dětí, strašně jsem se do toho zamilovala, a jelikož je naše Niky velice kontaktní osůbka, tak se hrozně ráda nosí. Pomáhá jí to, když ji trápí prdíky a uklidní ji to a může v klidu spinkat a já si můžu doma udělat, co potřebuji. Vypadám sice jako indiánka nebo africká žena, ale zatím jsem se setkala jen se samým pozitivním ohlasem a obdivujícím úžasem. Dokonce i lidé, do kterých bych to vůbec neřekla. Soused si to dokonce chce zkusit. Takže mám novou závislost.

Máme za sebou oslavu Čarodějnic, přišli k nám naši přátelé a udělali jsme si krásný večer. Naložila jsem vepřové kotletky a s kamarádkou jsme se rozšouply a daly si nealkoholické pivo. Terka totiž taky nesmí pít, protože se má každou chvilku narodit jejich očekávaná Markétka. Už se na ni moc těšíme a nejvíc se těší bratříček Michálek, který už trénuje na naší Niky, vozí kočárek, hlídá ji v kolíbce a hlavně, když pláče, tak utěšuje. Je to šikulka a hlavně už velký kluk, v létě mu budou tři roky a to jsem si ho nedávno chovala v porodnici, letí to!

Venku je krásně, tak se loučíme a jdeme výletit, dneska se bude seznamovat Niky s Dominičkem, jsou od sebe týden a je to syn moji dobré kamarádky Barči, hrozně se už na ně těšíme.

Tak zase za týden mějte se krásně Lucka s Nikolkou!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené