Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.

Dnes je tomu přesně měsíc, co máme na světě naši vymodlenou holčičku Nikolku. Čekali jsme na ni s manželem skoro tři roky, než se na nás konečně usmálo štěstí a my se stali těmi nejhrdějšími rodiči jedné krásné tmavovlasé a modrooké slečny. Malá hezky prospívá, byla na měsíční prohlídce, kde jí paní doktorka zvážila a zkontrolovala, jak se jí daří. Nikolka má 4100g a přibývá krásně, reaguje na hlasy a otáčí se za nimi, pase ukázkově koníčky a šibalsky se usmívá jak na mě i tátu dokonce i na sestřičku jeden namířený úsměv proběhl a ta byla úplně mimo. : -)

Dny ubíhají strašně rychle, přijde mi, že se ani neotočím a už je další víkend. Kamarádky co už mají děti mi říkaly, jak to neskutečně letí, takže na tom opravdu něco bude a včerejší rozmluva s mužem, kdy mi s vážnou tváří říkal, abychom začali pomalu šetřit na ten Harvard, nebo nás to zruinuje, mě o tom doslova usvědčila. : -) Každopádně jsem zvědavá jakým směrem se bude ubírat, jestli bude umělkyně po mě, nebo chytrolínka po tátovi. Sice mám střední keramickou průmyslovku obor modelář, ale nakonec jsem se tomu pro nedostupnost volných pracovních míst nevěnovala a dělala manažerku v obchodě. Musela jsem se k tomu propracovat, ale ta námaha za to stála, tu práci mám ráda. Akorát netuším, co bude, až budu končit mateřskou dovolenou, sama dobře vím z praxe, že maminky s malými dětmi špatně shánějí práci, protože spousta zaměstnavatelů dá přednost mladé a bezdětné slečně, která nemusí řešit, když jí onemocní dítě, nebo ho nemá kdo vyzvednout ze školky. Opravdu nevím, zda se vrátím, časově a fyzicky je to velice namáhavá práce a stres se dá zvládnout, když víte, jak na to.

Stala se ze mě máma na plný úvazek, jak jsem psala minule, člověk si ani neuvědomí, co to je, když spí v kuse třeba osm hodin. To je pro mě momentálně absolutně nedostupný luxus s odkladem na neurčito. Včera jsem měla docela šok, když mi Nikolka usnula po kojení v půl šesté a vzbudila se až o půlnoci. Spinkala jako andílek, ale myslím, že dospávala to její dvoudenní spaní- nespaní kvůli kolice, která ji trápila i ve spánku, můžu říct, že je to opravdu očistec, protože nevíte jak miminku pomoci. Mazali jsme pupíkovou mastičku, cvičili jsme, nahřívali bříško, ve vodě se nahřívala a prokopávala nožičky, dávala jsem na bříško, masírovala, prostě nic nezabíralo. Z mého klidného neplačícího miminka se stalo uplakané a neklidné mrňátko, které se kroutilo jak žížalka a rudlo před každým chystajícím se prdíkem, co ji tak strašně tlačil. Naštěstí hodně pomohla Manduca a malou jsem v ní nosila a usnula mi tam klidně i na tři hodiny a další pomocnicí se stala rektální rourka, použila jsem ji dvakrát a ta úleva, co nastala... Příčinou dvoudenního šílenství byla probiotika, které jsem dostala jako doporučení, že malé udělají dobře, takže jsme to zkusili a děkuji už vážně nechci, evidentně jí to funguje i bez laktobacílků a je klid a funguje vše, jak má.

Musím se smát a napsat Vám jak píšu tento článek, malá má ráno strašnou povídací a něco mi žvatlá a směje se na mě, pak dostane hlad a nakojím ji, ale spát se jí nechce a ráda by mou společnost a tak mi to taky náležitě pofňukáváním dává najevo, tak jsem zkusila poprvé jí pustit uspávače ve formě zvukového záznamu fénu. No a jak to dopadlo? Niky je úplně tuhá a spinká jak andílek. :-D Medaili tomu kdo to vymyslel!

Tak zase za týden se budeme těšit Lucka s Niky!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené