Setkávání, radost a opětovný strach..

KLUB TĚHUEK LUCIE Po tomto týdnu toho mám opět spoustu na srdci a hlavně o čem psát. Takových věcí se událo, až běda! Začátek týdne byl relativně super, akorát ten konec byl hrozný. Ale více ve článku!

V pondělí má drahá polovička slavila narozeniny, takže jsem mu uvařila něco dobrého a přislíbila speciální překvapení ve formě dortu, co bude v sobotu následovat i s oslavou. Akorát má dvorní cukrářka a nejlepší kamarádka v jednom onemocněla, tak se oslava musela přesunout na další týden. Jako malé bolestné jsem uplácala Krtkův dort a dala na něj svíčky, improvizace proběhla úspěšně a manžel byl nadšený.

V úterý jsme šli společně na velký ultrazvuk na jednu kliniku a nevěřili jsme vlastním očím! Naše malá- velká Nikol má už skoro půl kg a je už pěkně veliká! Pan doktor kontroloval všechny Nikolčiny kosti, srdíčko, močový měchýř, ledviny, pupečník a odpovídá krásně všemu tak, jak má a prospívá. Krásně spolupracovala, takže jsme viděli opravdu všechno, protahovala se a mnula si očičko, tatínek s údivem sledoval velkou obrazovku a občas jsem ho přistihla, jak se usmívá. Každopádně to byl krásný zážitek a pan doktor pochválil krásně vznešený nosánek. Ten má po tatínkovi, je celá on z profilu.

Ve středu mě čekala klasická kontrola u obvodní gynekoložky a moc jsem se na ni netěšila. Hlavně jsem zaspala, pak jsem se naštěstí s 15 minutovým zpožděním přiřítila do čekárny, samozřejmě, že mi zase sestřička vynadala, že letím... Já jsem nepoučitelná! Vím, že mám spěchat pomalu, ale copak to jde? Tak jsem si dalších 20 minut počkala v čekárně, mezitím jsem si pěkně vydechla. Přišla sestřička a pozvala mě k sobě a tam mě zvážila, změřila tlak a následovala klasická otázka, jak se mám.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!

Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství na krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom" budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Dneska je den D, je ošklivé počasí, prší, je zima, nálada na nic a ještě jsem zaspala, takže výborná kombinace a pokusila jsem se o úsměv, ale přirovnala bych to spíš k nucené křeči. Kontrola o nic lepší, vyšetření mě docela bolelo, ale se zděšeným výrazem paní doktorky jsem opravdu nepočítala! Sdělila mi verdikt, z něhož jsem se málem sesunula z vyšetřovacího křesla. Zkracuje se vám čípek, takže dodržujte absolutní přísný klidový režim a můžete maximálně jen na záchod, žádné vycházky, žádné vaření, prostě nic!To jsem teda opravdu nečekala a opět mě zavalil strach o tu naši holčičku..

Tak jsem slíbila, že se budu ládovat magneziem a budu jen ležet a nic víc. Odpoledne po menším šoku se dostavily křeče a bolesti, tak mě odvezl kamarád Pepa do Podolí a statečně na mě čekal v čekárně, manžel nemohl odjet z práce, tak ho zastoupil a jsem mu moc vděčná! Nakonec dlouhé vyšetření dopadlo dobře, čípek byl o 8 mm delší než z ranního měření a verdikt nebyl tak šílený a dodržovat absolutní klidový režim nemusím, šetřit se ano, ale ležet jak brouk s krovkami nahoře nemusím. Určitě nemusím zmiňovat strach, který se mě zmocnil po první ranní kontrole do odpoledního vyšetření, celkem jsem se uklidnila, ale ten strach opět o malou byl šílený.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Čtvrtek byl ve znamení krásného a příjemného dne, měli jsme domluvenou schůzku pěti nastávajících maminek, co mají podobný termín. Sešly jsme se v pěkné restauraci a většina z nás ucucávala citronádu, smály jsme se, klábosily, prostě pěkné odpoledne. V neděli jsem se s Evčou ze srazu domluvili na kino, šly jsme na premiéru francouzského filmu o těhotných dívkách.

Tak to byl můj opět náročný týden, zítra mě čeká kontrola, tak doufám, že bude v pořádku a že nebudu muset do nemocnice a jen ležet.

Tak zase za týden Lucka a Nikolka!


Lucie právě prožila 23. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené