33.tt – Změny a zážitky

TĚHULKA HELENA Myslela jsem, že u mne nebude nic nového, že se tak nějak „zastavil čas“, ale mám docela dost novinek.

O víkendu večer, jak byla ta vedra, jsem dvě hodiny žehlila. Je pravda, že mne nohy bolely, ale nijak jsem to neřešila a žehlila dál. Když jsem měla hotovo, chtěla jsem odejít od prkna ale nešlo to – nohy mi slušně otekly, nejvíc kolem kotníků a plosky. A pravá noha víc než levá. Lehla jsem si a nohy zabalila do mokrého šátku – to mi hodně pomohlo. Ale i přesto byly nohy ještě oteklé i ráno a byl problém to rozchodit.

Natékají mi prsty u rukou, hlavně ráno a večer. Už nesundám snubní prstýnek :-). Když ale ráno vstanu a trošku to rozchodím, zlepší se to. Ale i přes den mám problémy s úchopem menších věcí – malé knoflíčky u halenky nebo když třeba hledám mince v peněžence.

Změnily se mi také chutě, chvílemi si připadám jako v době před těhotenstvím, jako že můžu jíst všechno, na všechno mám chuť a s ničím nebude zažívací problém. Je to asi ale jenom iluze :). Dnes jsem byla v 15 hodin cvičit jógu a obědvala celkem pozdě, asi kolem jedné. To byla chyba, protože pozice hlavou dolů způsobovaly vracení oběda :(. Ještě dlouhou dobu potom, co jsem přišla ze cvičení domů, mi nebylo dobře, tak jsem hledala nějaké rady na netu, jaká jídla pomáhají akutně. Mimo jiné prý meruňky, které jsem náhodou dnes koupila. Zkusila jsem sníst dvě malé. Asi za čtvrt hodiny mi bylo překvapivě mnohem lépe :). Takže meruňky určitě doporučuji. Ještě jsem pak vypila preventivně hrnek mléka a už too bylo celý večer dobré.

Jak jsem minulý týden byla smutná z toho, že mne v metru pustila sednout jenom stařičká babička, tenhle týden mám pozitivnější zážitky. Šla jsem na placenou toaletu a paní mi peníze vrátila, že těhotné neplatí, protože ty „musí každou chvíli“ a že by se nedoplatily :-). Pak jsem jela domů autobusem a podávala řidiči 12 Kč jako vždycky. Vrátil mi to a zašeptal, ať si to nechám, že „budu potřebovat na plíny“ :-).


Helena právě prožívá 33. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem a jak roste miminko?

25.5.2017 8:30  | autor: ZuzkaIv

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist