Chci dávat dítěti jen to nejlepší – jenže jak to poznat?

MÁMA HELENA ikdy jsem si nekoupila nic „bio“. Ale když jsem měla začít s příkrmy, paní doktorka mi doporučila, ať kupuji skleničky. Že jsou v bio kvalitě, bez přídatných látek, konzervantů, cukru, soli. Když koupím zeleninu a budu jí vařit doma, jednak nevím, kolik pesticidů a kdoví ještě čeho obsahuje a druhak nedosáhnu hygienických standardů jako mají při výrobě skleniček.

Kupuji tedy skleničky. A řeknu vám, je to pěkná fuška. S dítětem v náručí je přeberu od kurýra a vynesu je do pátého patra. A to máme výtah. A to samé zpátky – s prázdnými do tříděného odpadu. Mimi se bojí toho zvuku, kdy se v kontejneru rozbijí sklo, tak ho musím nechávat doma s manželem a nezvládáme to při pravidelných procházkách.

A že ty nejkvalitnější příkrmy jsou pekelně drahé, to ani nemusím zmiňovat. Hledala jsem alternativu – že bych občas kupovala něco levnějšího – zašla jsem tedy do drogerie a koupila privátní značku. Za pár dní mi přišel e-mail, že určitý výrobek z dané drogerie stahují z prodeje, že obsahoval chlor.

Měla jsem doma dva, naštěstí jsme jimi ještě nezačali krmit. Šla jsem je vrátit a paní prodavačka se velmi divila, že chci vrátit peníze a odmítám si vybrat nějakou jinou příchuť. Řekla jsem jí, ať se nezlobí, ale že teď už značce nevěřím. Koukala na mne, jako bych byla divná. Chápu, že to bylo nějaké malé množství kontaminantu a třeba preventivně stáhli celou jednu sérii příkrmů, která v sobě možná ani nic neměla. Ale vy byste měli ke značce ještě pak důvěru a kupovali ji svému miminku? Paní prodavačka nejspíš nebyla maminka.

To samé s umělým mlékem. Kupuji pro mimi jednu z nejdražších značek, ale nezávislé testování ukázalo přítomnost olova… To mám asi za to, že to moc studuji a řeším :-). Já už ale opravdu nevím, co mu mám kupovat nebo vařit, když chci pro něj to nejlepší…

25.1.2018 1:05  | autor: ZuzkaIv

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist