První příkrmy

Od narození krmíme napůl – mateřské mléko a umělé mléko. Řeknu vám, je to teda alchymie. Odhadnout, kolik ohřát mateřského mléka tak, aby ho nebylo moc a nemuselo se vylévat a aby ho zase nebylo málo. Sice na zahnání hladu to většinou stačilo, ale musela jsem zase krmit třeba za hodinu.

S příkrmy je to podobné „věštění množství“. Zkusím si koupit skleněnou kouli, třeba mi ukáže, kolik mám dávat :-). Na čtyřměsíční prohlídce nám paní doktorka řekla, že už je Jakoubek velký a že rovnou můžeme začít s příkrmy. Nejdřív zeleninku na oběd, k ní přidat pomalu masíčko, ovoce na svačinu a mléčnou kaši na večer.

Začala jsem s mrkvičkou, s kupovanou sklenkou. Jakoubek na to koukal jako sůvička 🙂 a nic moc prvních pár dní nesnědl, jako všechny děti. Za čas jsem koupila balíček bio mrkve, dvě jsem nakrájela a uvařila. Poprvé v životě jsem pracovala s tyčovým mixérem a dopadlo to tak, že se mi povedlo mrkev rozmělnit pouze na malé kousky, ne na kaši. Prala jsem se s tím dost dlouho, že už byl Jakoubek fakt hladový, tak jsem mu to zkusila dát takhle. Snědl jen pár lžiček, moc mu to takhle nechutnalo. A já jsem vyhodnotila, že se moje námaha vydaná na vaření nevyplatí, že raději budu s mimi hodinu venku, než se pachtit s domácími příkrmy.

Po týdnu papal jako divý. K zelenině jsem pomalu přidávala masíčko a už byl na půlce malé skleničky. Další týden už dostával na oběd malou skleničku (125 ml) celou a na dopolední svačinu celou malou skleničku ovoce. Na večeři byla nejdřív rýžová kaše nemléčná s umělým mlékem. První den jsem udělala dle návodu celou porci 180 ml, byla toho celá miska. Manžel se smál, že si jako myslím, že to sní… Jasně, že jsem to dojídala. Ale jen první dva týdny. Třetí týden už snědl Jakoubek sám celou misku.

Na další kontrole nám doktorka řekla, že mimi hodně přibírá, že mu mám dávat umělého mléka co nejméně a příkrmů co nejvíce. Dávala jsem tedy ráno po probuzení umělé mléko, pak na svačinu ovoce, na oběd zeleninu s masíčkem, k večeru kaši a před spaním lahev s UM. Jakoubkovi to moc chutnalo, ale dopadlo to tak, že si svoje porce UM stejně vypil. V noci. Někde jsem četla, že miminko na příkrmech má vypít ještě cca 800 ml mléka denně. Takže když byl přes den na „nízkokalorické stravě“, v noci to doháněl. Když jsem to počítala, noční dávky vycházely něco mezi 600 – 800 ml a vstával přibližně po třech hodinách. Myslela jsem si, že se zavedením příkrmů se konečně trochu více vyspím :-)…

21.12.2017 11:41  | autor: ZuzkaIv

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist