36.tt – První kontrola v porodnici

TĚHULKA HELENA V úterý jsem byla ještě na předposlední poradně u mojí gynekoložky, v pátek mne čeká první poradna v porodnici. Musím říct, že se na ty poradny těším, informují mne o miminku a zkontrolují ho, jestli má všechno, co potřebuje.

U gynekoložky to byla klasika jako vždycky. Zvážení, změření tlaku, test moči na bílkoviny a krev a druhý monitor. Miminko tentokrát nespinkalo a kopalo jak divé, tak se to na tom monitoru ozývalo jako výbuchy :-). A pak kontrola u paní doktorky – stav děložního čípku a bleskový ultrazvuk srdíčka miminka. Miminko bylo prý spokojené, já mám dráždivou dělohu a cervix score 1, že se děložní čípek trochu začíná zkracovat a připravovat. A prý kdyby něco, už mám jet rovnou do porodnice.

Kontroly v poradně v porodnici jsem se trochu obávala – neznámé prostředí, kde to poběží jak na běžícím pásu a já nebudu to tempo stíhat, nebudu vědět, kam mám jít atd… Ale vlastně jediná nepříjemná část bylo dlouhé čekání. I když jsem byla objednaná, strávila jsem tam dvě a půl hodiny. Sestřička na příjmu byla moc milá, jednoduše mi vysvětlila všechno, co se bude dít. Nejdřív se mnou založila kartu, pak jsem chvíli čekala na poradnu k sestřičce, která otestovala moč, změřila mi tlak a zvážila mne. Dala mi taky asi deset papírů týkajících se porodu a příjmu do porodnice, že to mám doma v klidu vyplnit, a pak vzít s sebou, až pojedu rodit. A pak jsem čekala na vyšetření u lékaře.

Kontrola byla díky panu doktorovi příjemná, s člověkem lidsky promluvil a moc hezky, slušně a klidně jednal, všechno vysvětlil. Dělal mi ultrazvuk a říkal, že mimčo je větší, už má přes 3 kg a je asi o týden starší než aktuální datace a že se může narodit kdykoli, třeba za 14 dní. Takováto přímá informace mne trochu vyděsila, vím, že se na porod připravuji už devátý měsíc, ale to, že budu rodit a přivezu si domu řvoucí miminko, které na ruby obrátí naši domácnost, si nějak pořád nepřipouštím a naprosto nedokážu představit :-)).

Ptala jsem se na to manžela a on si to taky nedokáže představit, tak mne to uklidnilo, že v tom nejsem a nebudu sama :-).


Helena právě prožívá 36. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

17.6.2017 2:36  | autor: ZuzkaIv

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist