Dárky, dárky, dárky

MÁMA HELENA Moje miminko dostalo k Vánocům dětskou knížku. Nejvíc bylo ale fascinované tím lesklým šustivým papírem s obrázky, ve kterém byla knížka zabalená. To byl jeho nejmilejší dárek, mnohem lepší a zajímavější než samotný obsah.

Za pár let papír rychle rozcupuje, aby se hned podíval dovnitř a bude pro něj naprosto bezcenný. Za pár let se budu snažit, aby měl ty nejkrásnější Vánoce, jaké jen dokážu vytvořit. Budu shánět ty nejlepší dárky, aby z nich měl velikou radost a na co vzpomínat, až bude velký. Ty rozzářené dětské oči za to stojí. Jenže co budu kupovat?

Koupím mu dárky, které potěší dítě a ne mě – přese všechno pořád věřím, že jeden z nejlepších „dárků“ je, když má rodič na dítě čas… Koupím mu něco, co si sám přeje. Ale taky něco, co nezná. Maximálně tři dárky. Dávat něco jiného než hračky – knížky, edukativní hračky, oblečení, jídlo … nemá smysl. To dítě nepovažuje za dárky.

Děti kamarádky (kluci 6 a 9 let) měli nejoblíbenější hračku dřevěné vláčky s dřevěnými kolejemi a donekonečna si s tím hráli. Kamarádka jim chtěla udělat radost, a tak jim koupila minulý rok k Vánocům drahou elektrickou vláčkodráhu. Kluci z ní byli naprosto nadšení a hned druhý den ji skládali. Prali se o to, kdo bude jezdit. Další den ji uklidili do krabice. A pak za celý rok vytáhli jednou – to aby ji ukázali kamarádům. S dřevěnými vláčky si přestali hrát, to prý je hračka pro mimina.

Drahá elektrická vláčkodráha vypadá rozhodně jako lepší volba než dřevěná. Jenže co se s ní dá dělat? Jen stále jezdit dokola, a to opatrně, aby autíčko nevyjelo z kolejí, aby se něco nezlomilo, nerozbilo. Nedá se s ní „řádit“ a ani hrát nějak jinak. Takováhle hračka udělá dítě šťastným na pár dní. Jenže…

I když si s ní dítě skoro nehraje a není to hračka rozvíjející fantazii, je pro dítě velmi důležitá. Říká mu totiž, že ho má rodič moc a moc rád, a proto mu koupil takhle drahou hračku. Tohle dítě vycítí znamenitě. A pokaždé, když si s hračkou hraje (nebo o ni jen někde zakopne:)), si připomene, že je pro své rodiče důležité.

4.1.2018 1:20  | autor: ZuzkaIv

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist