35.tt – Už se to nějak blíží :-)

TĚHULKA HELENA Začíná to být náročné, zvlášť v těch vedrech, co teď jsou. Tenhle týden jdu na kontrolu ještě ke gynekoložce, ale už i na první poradnu do porodnice.

Je super, že už jsem na mateřské, nedovedu si představit chodit do práce. Špatně se skládám do mého malého auta a cestování je hodně vyčerpávající. Zkoušela jsem doběhnout tramvaj a bylo to trochu vtipné, jak to moc nešlo :-).

Špatně se mi spí, otáčení v posteli a nalezení správné polohy už je taky hodně náročné. A pak běhám každou chvíli na malou a to pak zase trvá, než usnu.

Nechci si však vůbec stěžovat, jen popisuji pocity, které mám a které jsem si jako netěhotná nedokázala představit. Moje těhotenství je zatím v pořádku a jsem za to moc vděčná. Ty nepříjemnosti okolo člověk prostě v pohodě vydrží. Zvlášť, když jsem doma a mohu odpočívat kdykoli potřebuji.

Mám pár týdnů do porodu a aktuálně mne přepadl „hnízdící syndrom“, o kterém jsem četla. Že má nastávající maminka najednou chuť doma všechno uklízet a připravovat pro miminko. Včetně stěhování nábytku, malování, drhnutí rok zašlé trouby, mytí oken atd.. U mne se to projevuje tak, že jsem koupila skříň do dětského pokoje a pořád mám nutkání dokola drhnout kuchyň, koupelnu a toaletu. Rovnám si dětské věci a přemýšlím, co mi ještě chybí. Ale ta největší dřina – vyprat oblečky a vyžehlit, už je dávno hotová, tak mám klid. Ze začátku jsem chtěla používat pro miminko látkové pleny, ale už teď bývám tak unavená, že si to nedokážu představit a koupila jsem zásobu jednorázových :-).

Už mám skoro všechny věci do porodnice na jedné hromadě. Přemýšlím o porodu. Kamarádka byla psychicky nastavená na bezproblémový porod, kdy přivine šťastné miminko na hrudník a dopadlo to tak, že rodila mnoho hodin na tenké hraně přirozeného porodu a císařského řezu. Porod byl nakonec ukončen akutním císařským řezem, miminko špatně dýchalo, takže ho dali do inkubátoru a ona ho mnoho hodin ani neviděla a nedostávala o něm žádné informace. Takže já se na porod nenastavuji, nepředstavuji si, jaký bych ho chtěla atd. Je to myslím zbytečná ztráta energie.

Prostě uvidíme :-).


Helena právě prožívá 35. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

15.6.2017 4:21  | autor: ZuzkaIv

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist