Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


V poslední době jsme toho s manželem a naší Nikolkou, co ještě obývá moje bříško, zažili poměrně spoustu. Snažíme se ještě fungovat tak jako předtím, kdy jsem se mohla normálně hýbat a dělat pochůzky po městě. Teď už jdu takovým tím rozvážným rozšířeným krokem s houpavou příměsí ala kačenka, tvářím se, že je všechno fajn a moje tenisky jsou pěkně rozšněrované, aby se mi tam nožky vešly. Mívám je už docela oteklé. Strašně se raduji, když ještě zvládnu s manželem dojet na velký nákup a můžu vybírat, co potřebujeme doplnit do domácnosti a manžel odhodlaně popojíždí s vozíkem.

Naše zdokumentování a památku na těhotenské bříško, kterou jsme fotili v atelieru a jak jsem se bála, že se to mužíkovi nebude zamlouvat a on byl nadšený a pózoval, jak znalý model a pak byl smutný, když už bylo vše s tatínkem nafocené a zbývalo nafotit pár věcí jen se mnou. Včera jsme s přáteli vyrazili do kina na pokračování naší oblíbené české komedie. Koupili jsme si lístky ke kraji, kdyby náhodou se cokoliv dělo a já musela odběhnout, ale musím s největší hrdostí říct, že jsem to zvládla bez jediné návštěvy záchodu!! Nevěřila jsem, že takováhle věc mě dokáže maximálně potěšit a já se dmula pýchou. : -)

Víkend jsme měli pro změnu zase testovací. Naše drahé nenarozené dítě se rozhodlo, že mě bude testovat a v sobotu jsem měla tak silné poslíčky od jedné hodiny až do šesté hodiny ráno, že jsem nemohla skoro spát. Byly v rozmezí 20-30 minut, takže jsem tušila planý poplach, který během rána vymizel. Ovšem kolem páté odpoledne začaly poslíčky nanovo a ještě s větší razancí a četností. Zapisovala jsem si časy od začátku do začátku další kontrakce a takhle jsem si to psala dvě hodiny, byly kolem 5 minut a já už začínala být značně nervózní. Napustila jsem si vanu a šla jsem se, jak říkám, naložit do teplé vody, třeba se rozjedou, nebo uklidní. Koupala jsem se poměrně dlouho a stahy vůbec nepolevovaly. Manžel už zbystřil a věděl, že se něco děje a tak se začal pomalu oblékat a šel vyvenčit Darinu.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Oblékla jsem se a zavelela, tak teda jedeme, tohle se mi už nelíbí. Bylo devět hodin večer a já zvonila na příjmu v porodnici, chvilku jsem čekala, byla tam ještě jedna nastávající maminka, kterou zrovna vyšetřovali. Pozvali si mě dál, vyšetřili. Porodní cesty se již připravují, ale nejsou dostatečně otevřené, aby se šlo rodit. Napojili mě na monitor, stahy tam šly ze začátku vidět a pak naše malá šibalka usnula a s tím odešly i kontrakce. Sestřička mi tam s břichem pěkně cvičila, tleskala, aby se Niky vzbudila, tak na chvilku nepravidelná činnost dělohy, ale planý poplach. Niky se rozhodla, že zbytek monitoru prospí a spolupracovat přece nebude, teď se spinká.

Na jednu stranu se mi ulevilo, že teda ještě nerodím, protože po tom poslíčkovacím maratonu jsem byla hrozně unavená. Pak paní doktorka musela odběhnout k urychlenému císařskému řezu a museli jsme čekat, až mi dá průkazku a zprávu z vyšetření. Něco přes hodinu jsme se kroutili s manželem na pak už velice nepohodlných plastových křesílkách a těšili se na příchod doktorky. Takže máme už secvičenou jízdu do porodnice nanečisto. Niky se rozhodla, že se začne klubat, takže teď jsme ve fázi čekací, kdy se naše drahé dítě rozhodne vykulit. : -) Může to přijít prý každým dnem, nebo klidně ne, vše záleží pouze na Niky.

Tak se budeme těšit zase za týden Lucka s Nikolkou!


 Lucie právě prožila 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

@gabina81moc děkuji :-) tenhle outfit se mi hrozně moc líbil a červenou mám moc ráda a celkově fotka se jim povedla :-)

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Luci, jen jsem Ti chtela rict, ze me zaujala hned Tva fotka z Fotoprome, cervena Ti moc slusi!

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené