Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Ještě se tomu našemu pokladu evidentně nechce a pořádně se tam v bříšku připravuje a zaplétá si copánky podle toho, jak mě neustále pálí žáha, sice jsou to pověry a babské povídačky, ale přijde mi, že mě pálí snad i po vodě a já mám večírek v Soptíkovském stylu skoro každý den! Bohužel je to stav docela otravný a obtěžující a zvýšená poloha polštáře nefunguje, spaní na levém boku také ne, poloha vsedě už vůbec ne, akorát mě napadá zavěsit se nohama nahoru, ale to už by bylo přehnané. : -) Mléko a mléčné výrobky pomohou opravdu na chvilinku a reklamou omílané tabletky, které zaručeně pomohou také ne, žáha pak pálí vesele dál. Manžel viděl, jak trpím a v pátek, den před svátkem žen mě obdaroval třemi krabičkami jakých-si cucavých tabletek na pálení žáhy a krásné růže v květináčku. Naštěstí k mé nevíře tabletky zafungovaly a já s radostí velmistryně nad zdolaným úskalím skákala div ne radostí do stropu, takovou radost z úlevy snad pochopí jen opravdu těhotné, co je toto pálicí období doprovázelo a zažehnaly to.

Rozšiřujeme KLUB TĚHULEK!

Lucka už má své krásné fotky doma. Chcete taky takové? Jste-li těhotná 9 a méně týdnů, můžete se přidat k našemu KLUBU TĚHULEK! A získat své tři sady profi-fotek v hodnotě cca 9 000 Kč. Pište na:  redakce@babyweb.cz
.Venku se nám udělalo nádherně a letošní zima asi opravdu už odešla do věčných lovišť a spousta lidí jásá nad krásným a hlavně teplým počasím! O víkendu se opět trhaly rekordy na sluníčku mi teploměr ukazoval 25 stupňů a loni tento den, naměřil kamarád -17 a pamatuji si, že jsme se brodili sněhem a byli jsme strašně všichni zmrzlí. Mám radost už kvůli tomu, že nebudu muset řešit jak moc nabalovat naši dcerku, protože pořádně nevím, jak by se správně měli děti oblékat, ale říká se + 1 vrstva než má dospělý, tak snad to nějak zvládneme a zaprovizujeme s tatínkem. Chodím neustále okukovat složené věcičky do šuplíčků u komody a těším se, až budu vybírat, co bude mít Nikol na sobě, má toho hodně, možná ještě jednoho sourozence by to sneslo, ale tak lepší je mít toho víc než míň.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Každý týden chodím na pravidelné kontroly do poradny a teď dvakrát po sobě už mi neudělala paní doktorka ultrazvuk, jen naměřila malou na monitoringu kvůli srdíčku, takže ani pořádně nevím, co se dole děje. Každopádně podle slov mě doktorky - věštkyně, kdy se na mě podívala s vážným obličejem a výrazem, věřte mi maminko, nedělám si z Vás srandu - tak maminko, myslím, si že do tohoto víkendu rodíte, možná i dřív (soudě podle vymizelé hlenové zátky a otevření na 3 cm). Dobře budu Vám tedy důvěřovat paní doktorko, ale to už mi říkáte 14 dní. : -)

To je taky případ ta naše paličatá holčička, byla jsem objednaná na naměření ozev srdíčka miminka - monitory a bylo mi doporučeno, abych si s sebou vzala minimálně půl litru vody a něco sladkého. Nasnídaná jsem byla z domova a přišla o deset minut dříve, abych měla rezervu, nerada chodím někde pozdě. Usedla jsem do pohodlného křesla, sestřička ve věku mé babičky mi připevnila dvě placaté sondičky na bříško, kde se nacházela Nikolka a přístroj začal zapisovat. Po chvilce sestřička přišla znovu a zkontrolovala, ale Niky se rozhodla, že spolupracovat nebude a spinkalo se, ale dost tvrdě. Sestra vyzbrojená ledovýma rukama mi udělala Shake s břichem ze strany na stranu, nic, neprobudila se, pak přišel na řadu zvoneček, také bez efektu, tleskání taky nic, předklony taky nic, a popocházení už se teda na chvilku probrala a dala jsem si skoro půl litru vody, abych ji vzbudila. Pak už byla sestra spokojená, že je dítě vzhůru odkráčela a Niky začala pro jistotu kopat do sondiček. Po kom je to dítě tak paličaté? Nakonec úspěšně naměřili, co potřebovali a bylo to v naprostém pořádku.

Tak budeme se těšit zase příští týden, Lucka s Niky!


 Lucie právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené